reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Masz na myśli posmarowanie kanapki masłem czy bardziej dodanie np. Pół plasterka sera żółtego?
I to, i to może się sprawdzić. Chociaż chyba tego sera wzięłabym więcej niż pół plasterka. Albo orzechy/nasiona lub oliwę. A ten sam chleb nie wywala Ci cukru o innej porze dnia? Jaki masz wynik na glukometrze godzinę po śniadaniu?
 
reklama
I to, i to może się sprawdzić. Chociaż chyba tego sera wzięłabym więcej niż pół plasterka. Albo orzechy/nasiona lub oliwę. A ten sam chleb nie wywala Ci cukru o innej porze dnia? Jaki masz wynik na glukometrze godzinę po śniadaniu?
No właśnie ten sam chleb jem nawet już na drugie śniadanie nie przekracza 120, a po pierwszym śniadaniu miałam w pon 166 i wczoraj 160. W pon miałam posmarowany jeszcze cienko białym serem więc wczoraj wykluczyłam. Dzisiaj z kolei miałam już 134 po 1:15 (jechałam do tej poradni i równa godzinę po nie byłam w stanie zmierzyć więc nie wiem) ale zjadłam 1.5 kromki. Jedząc to samo na kolację, czy nawet drugie śniadanie i właśnie z żółtym czy białym serem mam poniżej 120 więc zupełnie nie rozumiem co jest nie tak.
 
No właśnie ten sam chleb jem nawet już na drugie śniadanie nie przekracza 120, a po pierwszym śniadaniu miałam w pon 166 i wczoraj 160. W pon miałam posmarowany jeszcze cienko białym serem więc wczoraj wykluczyłam. Dzisiaj z kolei miałam już 134 po 1:15 (jechałam do tej poradni i równa godzinę po nie byłam w stanie zmierzyć więc nie wiem) ale zjadłam 1.5 kromki. Jedząc to samo na kolację, czy nawet drugie śniadanie i właśnie z żółtym czy białym serem mam poniżej 120 więc zupełnie nie rozumiem co jest nie tak.
Obawiam się, że prywatny lekarz też tego nie ogarnie, może prędzej dietetyk? Albo sama metodą prób i błędów... A jesz pozna kolację?
 
Do dietetyka chodziłam już przed ciąża i kontynuuje teraz, ale dopiero w przyszłym tygodniu mam wizytę. Będę kombinować, w zeszłym tygodniu jadłam jeszcze rukolę więc może więcej zieleniny i będzie ok. Rzeczywiście w tym tygodniu chodzę wcześniej spać i jem wcześniej ta kolację, tak o 20:30-21, to może być to...
 
Dzięki za rady. Kupiłam saszetki dla kobiet w ciąży, mleko z czosnkiem i imbirem i mam nadzieje ze pomoże :)
Byłam dziś na pierwszej wizycie w poradni diabetologicznej i jestem załamana lekarką na którą trafiłam... Już w poczekalni jak słyszałam opowieści innych dziewczyn czułam że nie będzie ciekawie ale generalnie pani doktor nie rozwiała żadnych moich wątpliwości ani pytań, nie patrzyła na wyniki które już udało mi się zebrać, a jak zapytałam co mam zrobić żeby obniżyć cukier po 1 szym śniadaniu bo jem to samo co wcześniej a od 3 dni mam przekroczenia to pani powiedziała że na stronie internetowej z ulotki są informacje i mam na tej podstawie dobierać dietę... Powiedziałam że jem chleb razowy z chuda szynką i pomidorem, więc teoretycznie powinno być ok ale zamiast odpowiedzi usłyszałam "no nie uwierzę że nie poradzi sobie pani z cukrami samą dietą".
Za to opinie w internecie są takie że pani doktor krzyczy na pacjentki z przekroczeniami, ale nie daje rad jak obniżyć cukier i uważa że nie powinno się przytyć ani kg mając cukrzycę ciążowa... Chyba muszę poszukać dodatkowego diabetologa prywatnie, a tam będe chodzić tylko po to żeby mieć KTG regularnie robione... Masakra
ale ci się lekarka trafiła [emoji26]
 
Poczytaj a potem porozmawiaj z lekarzem na temat witamin z grupy B. W ciąży B12 jest nawet wskazana, lekarze zapisują nawet w sporych dawkach. B6 również można (dużo kobiet bierze na późniejszym etapie ciąży wraz z magnezem), nie wiem, czy jest jakaś praktycznie ustalona wartość graniczna. Co do innych witamin, nie robiłam rozeznania. Ale w femibionie 2 jest tyle witamin z grupy B (a nawet więcej) co w suplementach sprzedawanych z metką "po covidzie" (tylko czy takie dawki to nie jest placebo...). W Optimal Prenatal firmy Seeking Health są większe dawki a niektórzy ginekolodzy i dietetycy uważają, że to są wspaniałe witaminy.
no właśnie staram się brać dodatkowo magnez plus B6 i jeszcze cynk, ale mam delikatny problem z przyjmowaniem tabletek. Zwłaszcza ten cynk robi mi takie spustoszenie, że ciężko utrzymać w żołądku. Ostatnio dużo czytałam na ten temat na takiej grupie wsparcia na fb dla osób, które to dotknęło po covidzie i większość stwierdza to samo, że lekarstwem jest czas.
 
Takie coś dostałam za grosz w klubie Rossmanna. Chyba zacznę się smarować:)
20220330_193653.jpg
 
Hej dziewczyny, nie było mnie trochę, ale ostatnio brak mi sił. Trzeci tydzień mnie męczy choroba i jak już zaczęło być lepiej to wczoraj mnie jelitówka jakby dopadła. Mąż wywiózł córę do teściów, bo nie byłabym w stanie się nią zająć dziś. Został synio ze mną, bo jeszcze spał, ale to czterolatek i nie wymaga aż tyle uwagi.
Jak ja poszłam do lekarza to dostałam tylko tabletki do ssania P.ren.alen a miałam taki kaszel, że nie mogłam spać w nocy. Ale że to moja trzecia ciąża to już wiem, co mi wolno ;) Więc robiłam inhalacje z soli, solanki i małych dawek sterydów. Do tego s.inupret, t.antum v.erde, ciepłe okłady na zatoki. Do nosa r.hino a.rgent, steryd m.omester. do ssania ten p.renalen i i.sla. Płukałam też trochę i,sonasin s.epto. Może komuś pomoże moja lista :D z dzidzią wszystko ok, byłam na prenatalnych w tamtym tygodniu i u gina w tym. Przytyłam całe 300 g od ostatniej wizyty, ale teraz już na pewno jestem na minusie...
 
reklama
A po chorobie bardzo bolą mnie jakby mięśnie międzyżebrowe, na wysokości prawej piersi, bo przy głębokim wdechu albo odkaszlnięciu czuję to najmocniej. Czasem mnie męczył kaszel w nocy, a do tego córa się na mnie kładła. Boli już trzeci dzień, ja wymyśliłam tylko ciepły okład na to, macie jakieś inne sposoby na bóle mięśniowe?
 
Do góry