reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Jak Wasze cieśninie dziewczyny?
Ja już przed ciążą leczyłam nadciśnienie 😔 Teraz mam zmienione leki (Dopegyt, Betaloc). Pierwszy miesiąc wszystko było dobrze ale w w piątek i wczoraj miałam duże skoki (160/110). Strasznie się martwię 😩 Wzięłam dodatkową tabletkę i po dłuższym czasie ciśnienie spadło. Nie wiem co robić. W czwartek mam wizyte u ginekologa, chce już iść na zwolnienie bo przez ciśnienie mam ciąże wysokiego ryzyka. Wiecie przy jakim nadciśnieniu powinno się jechać do szpitala?
Moje w domu zawsze poniżej 125x75, a w gabinecie koło 130x80. Lekarka kazała mierzyć 2 razy dziennie i jeśli byłoby powyżej 140 to zmierzyć jeszcze raz po kwadransie i jeśli zostanie to dzwonić od razu do niej.
 
reklama
Jak Wasze cieśninie dziewczyny?
Ja już przed ciążą leczyłam nadciśnienie 😔 Teraz mam zmienione leki (Dopegyt, Betaloc). Pierwszy miesiąc wszystko było dobrze ale w w piątek i wczoraj miałam duże skoki (160/110). Strasznie się martwię 😩 Wzięłam dodatkową tabletkę i po dłuższym czasie ciśnienie spadło. Nie wiem co robić. W czwartek mam wizyte u ginekologa, chce już iść na zwolnienie bo przez ciśnienie mam ciąże wysokiego ryzyka. Wiecie przy jakim nadciśnieniu powinno się jechać do szpitala?
ja nadciśnienia dostałam na końcówce pierwszej ciąży, potem w drugiej cała ciąże na lekach i tu od pierwszej wizyty tak samo 3x1 dopegyt i mierzenie 3 razy dziennie.. Na wizycie u giną pierwszej w tej ciąży miałam ciśnienie 157/113... Ehh... Jeśli to jednorazowa sytuacja to obserwuj, jak się będzie powtarzać to lepiej skonsultuj się z lekarzem.
 
Hej dziewczyny piszecie o ciśnieniu co prawda w każdej ciąży miałam nadciśnienie … póki co czułam się super ale dziś czułam już się złe ciśnienie miałam 130/89 :( jutro wizyta potwierdzająca czy ktoś tam się ujawni 8tydz początek
 
Ja ciśnienie mam zawsze niskie (dzis 103/56), a na wizycie looo Pani 158 i więcej. Tzw syndrom białego fartucha. Straszny panikarz jestem ale to straszny. W poprzedniej ciąży wylądowałam w szpitalu bo gin nie chciał uwierzyć, że tak mam.
 
Ja w pierwszej ciąży wyladowalam na patologii właśnie z powodu nadciśnienia, gdzie w domu miałam książkowe a w przychodni za duże i mimo leków w przychodni za duze było, a w przeciągu tego tygodnia gdy leżałam w szpitalu ani razu nie było nawet delikatnie podwyższone.. Teraz też nie czułam żeby ciśnienie było zle, a u lekarza oczywiście było za duże. Mierze teraz w domu i ciągle w normie, ale teraz to na pewno leki.
 
reklama
Do góry