reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza i potwierdził że pęcherzyk jest o wielkości 0,44 cm. Teraz mam 5+0. Czy ktoś w był u lekarza na takim etapie ciąży i też tak miał ? Ciekawi mnie że nie sprawdzała nic więcej.
Ja byłam 5+4 to miałam pęcherzyk i zarodek. Ale 5+0 to faktycznie bardzo wcześnie i na tym etapie to raczej lekarz tylko pęcherzyk może zobaczyć. Myślę że nie masz czym się martwić :)
Takie pytanie, jak rozróżniacie skurcze? Te normalne i te po których bierzecie nospe? Bo ja też czasem czuje typu lekki ból, ciągnięcia w podbrzuszu... I czasem jak na okres przez chwile. Jak odróżniacie kiedy to normalne objawy a kiedy skurcze "moga byc niebezpieczne w naszym stanie"?
Wydaje mi się że jak będziesz miała skurcze to po prostu to będziesz czuć. Ja miałam zawsze bolesne miesiączki i bez problemu rozróżniałam ten rodzaj bólu :) Ból i ciągnięcie masz raczej ciągle. Skurcz jest krótki i bardziej intensywny.
 
Jej dziekuję Ci za info. Uwielbiam cenamon, dodaję do każdego napoju. Mam nadzieje, że nic się nie stało. Czytalam listy czego nie wolno i nie było cynamonu 😣 Mam nadzieję, że nic wiecej nie jem co szkodzi 😬
Ten cynamon to tak samo jest nie "zalecany" dla pozostałej grupy populacji, nie będącej w ciąży... Patrząc na skład najlepiej wybierać ten z cejlonu (nie pamiętam już jak to się pisze :D). Ale trzeba by jeść go łyżeczkami by mógł zaszkodzić i to niezależnie czy jest się w ciąży czy nie.
 
Ok dziewczyny idę szukać nospy niestety skutek uboczny to te upławy 😳
A bierzesz magnez? Przy skurczach można brać nawet do kilkunastu tabletek, tylko musi być to lek, a nie spuplement najlepiej magneB6, Magvit.
Takie pytanie, jak rozróżniacie skurcze? Te normalne i te po których bierzecie nospe? Bo ja też czasem czuje typu lekki ból, ciągnięcia w podbrzuszu... I czasem jak na okres przez chwile. Jak odróżniacie kiedy to normalne objawy a kiedy skurcze "moga byc niebezpieczne w naszym stanie"?
Coś jak mocny ból na miesiączkę, puszczający i za chwilę znowu powtarzający
 
Hej dziewczyny wy tak nadajecie żebtrudno nadążyć za wami serio…
Mam pytanko do dziewczyn które są na Luteinie ☀️Brzuch boli mnie w taki sposób jak bym miała skurcze dziwne i muszę np leżeć i odpoczywać czy to normalne macie też podobnie? Z Ulotki wynika że może tak być zawsze brałam dupHaston ale lekarz mówił że LUTEIna skuteczniejsza bo działa odrazu celowo …
Mnie brzuch boli tylko od rewolucji jelitowych... Może ze stresu cię boli co? Jeśli lezenie przynosi poprawe to odpoczywaj.
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza i potwierdził że pęcherzyk jest o wielkości 0,44 cm. Teraz mam 5+0. Czy ktoś w był u lekarza na takim etapie ciąży i też tak miał ? Ciekawi mnie że nie sprawdzała nic więcej.
Chyba my wszystkie, które poszłyśmy tak wcześnie zostałyśmy wysłane na następną wizytę:D w takim tc nie ma za bardzo co oglądać.
 
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj u lekarza i potwierdził że pęcherzyk jest o wielkości 0,44 cm. Teraz mam 5+0. Czy ktoś w był u lekarza na takim etapie ciąży i też tak miał ? Ciekawi mnie że nie sprawdzała nic więcej.
Ja byłam 5+5 i pęcherzyk miał dopiero 7mm. Mam długie cykle po 32 dni, więc do zaplodnienia raczej doszlo później niz u dziewczyn które mają krótsze cykle. Od tego tez zależy wielkość. U mnie również nie bylo jeszcze widać zarodka. Gin kazał wrócić za 2 tygodnie
 
Ostatnia edycja:
Cześć! Miłego dnia dla Wszystkich!

U mnie wizyta w 6 tydzień 0 dni i było serduszko. Nie stresujcie się jak tak wcześnie nie widać, tak może być, spokojnie. Niestety ten pierwszy trymestr to po prostu czas testujący naszą cierpliwość
 
Dziewczyny co na bol gardła polecacie żeby było bezpieczne?
Mi w popzednich ciazach przepisywali TantumVerde a woda z solą do płukania jest super.

Czy macie jakieś doswiadczenia z masażem klasycznym w pierwszym trymestrze?
W sumie nie mam problemów z kręgosłupem jako takim tylko mam mięśnie „pospinane”… - dr. Google odradza …
 
reklama
Mi w popzednich ciazach przepisywali TantumVerde a woda z solą do płukania jest super.

Czy macie jakieś doswiadczenia z masażem klasycznym w pierwszym trymestrze?
W sumie nie mam problemów z kręgosłupem jako takim tylko mam mięśnie „pospinane”… - dr. Google odradza …
co do masażu, to w pierwszym trymestrze nie robi się. Ja jestem fizjoterapeutą, co prawda nie pracuje strikte z kobietami w ciąży, ale sama korzystam z usług i w ciąży najlepiej udać się do Fizjoterapeuty uroginekologicznego i zastosuje odpowiednią terapię, ale też nie w pierwszym trymestrze. Ogólnie to ja naprawdę polecam tają wizytę, fajnie przygotowuje do porodu, ale i po porodzie. Sama byłam i to było najlepsze co mogłam zafundować sobie 🙂
 
Do góry