reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

A który tydzień ciąży masz aktualnie?
To wiedz mi jesteś na zwolnieniu czy urlopie? Ja planuje w pracy powiedzieć dopiero po pierwszej wizycie która mam na 4.03 i nie wiem jak do tego się zabrać... Moja koleżanka z którą prowadzę budowy odchodzi z końcem marca i teraz ja odpadnie na przynajmniej rok...
według OM jestem w 8 tygodniu. Jestem na urlopie macierzyńskim do 26 marca. Wizytę mam 2.03 (pierwszą). Ze względu na dobre relacje z szefem czułam się poniekąd zobowiazana poinformować go przed tym, nim wpłynie zwolnienie 🙃 koleżanka z która pracuje rownolegle na tym samym stanowisku tez ma dzieci rok po roku. Nie wracała. Dadzą sobie radę. Szef gratulował i był ucieszony raczej 😅
 
reklama
Ale z tym czesaniem może nić różnie. Moja ciocia jestem fryzjerką i zawszę marzyła o córeczce żeby ją czesać i stroić. Ma dwóch synów, na końcu trafiał je się córka i co? Nie da się tknacy włosy ma krótkie i razem z braćmi rozrabia jak trzeci chłopak 🤦
Ja jako dziecko nienawidziłam różu, nawet kokarda przy majtkach nie mogła taka być. I sukienek tez nie lubiłam. Bo zjeżdżałem po poręczy i łaziłam po drzewach z kolegami. I słabo tak, doopę widać 😁
 
Też wczoraj odebrałam wyniki - glukoza 90 a mam zdiagnozowane IO, więc chyba nie jest źle?
@Tinulka a bierzesz leki na tarczycę? Bo ja mam niedoczynność i biorę euthyrox 75/100 i TSH bardzo mi spada. Miesiąc temu miałam wynik mniej więcej taki, jak Twój a wczoraj już 0,6… i się zastanawiam czy tak może spadać? Kontrola u endo za miesiąc więc będę pytać ale ja zawsze miałam powyżej 1 bliżej 2 przy braniu leków.
Ja bym zgłosiła to ginekologowi. Może masz za duża dawkę. Zreszta czasem dziwne rzeczy z tym tsh się wyprawiaja. Kolezanka miała trochę za wysokie, takie Do zbijania. jak się zachodzi w ciąże to zwykle zbijać trzeba trochę bardziej by był ten sam poziom. A u niej zonk. Zleciało do 0,05 😱 i musiała w drugą stronę być leczona
 
U mnie ta kwestia nie ma znaczenia bo właściwie wszystko po synku dla dziewczynki się też nadaje. Lubię uniseksowe rzeczy. A synkowi kupiłam nawet lalkę chłopca i drewniany biały wózek. Czasem wozi w nim lalkę, czasem wózek jest dostawczakiem przy zabawie w sklep ;)

Ja trochę szyję hobbystycznie jak mi się trafi wolna chwila to pewnie miała bym frajdę z szycia sukienek 😄

Choć w sumie to są moje gusta, dziewczynka na pewnym etapie mogła by sobie zażyczyć wyłącznie kolorów „elzowych” i zonk 😂😂😂
Oj pamiętam jak kiedyś chciałam kupić jakiś ciuch na urodziny chrześniaczki męża. Tyle mi się rzeczy podobało w pięknych kolorach ale ona tylko róż:D miała chyba 4 lata i wszystko chciała różowe:D
 
Ja rano byłam na badaniach i od rana mam takie wymioty że nawet nie myślę o jedzeniu. Nie wiem czy to będzie syn czy córka ale mamusia już jest bardzo zmęczona tą "aklimatyzacją". Opaski nic a nic nie pomogły :( kiedy to się skończy? 😭 przed ciąża wiedziałam że będą z tym problemy, u mnie zawsze wszystko się odbja na żołądku. Mimo wszystko staram się cieszyć tym stanem ale dziś nie jest łatwo 🤮
Dziś masz ciężki dzień... Ale to minie, pójdziesz na USG zobaczysz kruszynkę i będziesz miała gdzieś te mdlosci. ☺ trzymam kciuki.
Ja na szczęście żadnych mdlosci nie mam i się nie zapowiada☺ ale raz w pracy jeszcze przed testowaniem odrzucilo mnie od herbaty i wtedy tak naprawdę przyszła pierwsza myśl że może się udało☺
 
Też wczoraj odebrałam wyniki - glukoza 90 a mam zdiagnozowane IO, więc chyba nie jest źle?
@Tinulka a bierzesz leki na tarczycę? Bo ja mam niedoczynność i biorę euthyrox 75/100 i TSH bardzo mi spada. Miesiąc temu miałam wynik mniej więcej taki, jak Twój a wczoraj już 0,6… i się zastanawiam czy tak może spadać? Kontrola u endo za miesiąc więc będę pytać ale ja zawsze miałam powyżej 1 bliżej 2 przy braniu leków.
Niegdy nie miałam problemów z tarczycą.
 
według OM jestem w 8 tygodniu. Jestem na urlopie macierzyńskim do 26 marca. Wizytę mam 2.03 (pierwszą). Ze względu na dobre relacje z szefem czułam się poniekąd zobowiazana poinformować go przed tym, nim wpłynie zwolnienie 🙃 koleżanka z która pracuje rownolegle na tym samym stanowisku tez ma dzieci rok po roku. Nie wracała. Dadzą sobie radę. Szef gratulował i był ucieszony raczej 😅
Super, to dużo znaczy. Myślę że u mnie nie będzie źle ale jakoś tak dziwnie się czuje bo nie mają nikogo na moje miejsve, chociaż po cichu próbuje kogoś podsunąć ale średnio im się to widzi. A później będą szukali na hura kogokolwiek i będzie problem bo nie będzie miał kto nowych osób jakoś przystosowac
 
Ja rano byłam na badaniach i od rana mam takie wymioty że nawet nie myślę o jedzeniu. Nie wiem czy to będzie syn czy córka ale mamusia już jest bardzo zmęczona tą "aklimatyzacją". Opaski nic a nic nie pomogły :( kiedy to się skończy? 😭 przed ciąża wiedziałam że będą z tym problemy, u mnie zawsze wszystko się odbja na żołądku. Mimo wszystko staram się cieszyć tym stanem ale dziś nie jest łatwo 🤮
oj, bardzo ci współczuję. Mnie wymioty omijają, jedynie nudności i te kręćki ale to ostatnie tylko jak postoję. Ale miałam dwie koleżanki które miały tak. Jedna mogła jesc praktycznie ziemniaki i pic czysta wodę bo wszystko inne bełt. A druga…zainwestowała w bardzo miękki i wygodny dywanik łazienkowy. Mówi, ze to była najlepsza ciążowa inwestycja bo pare razy na nim usnęła…
 
mój jej nic nie powie...ale to jest taki babsztyl wredny ...pomijam że już naprawdę nigdy nie czułam od niej pozytywnej energii...przez całe życie wspólne nasze nie zadzwoniła ani razu co słuchać czy coś pomóc a siedzi w domu tylko systematycznie powtarza jak to nigdy nie chciała mieć córki i Bogu dziękuję że ma 3 synów, a na wiadomość że będzie miała druga wnuczkę skwitowała, że ma karę boską za te wnuczki...
mam z nią tak ograniczone kontakty a jak raz na ruski rok cos ma pomóc to mi się czkawką odbija
A moja też mi mówi że muszę mieć syna, bo jak to można go nie mieć. I że syn jest lepszym niż córka. I ja jej kiedyś wypalił że jestem tak złośliwości że syna nigdy nie urodzę bo tak i już i koniec.
I pierwsze poronienie wiadomo szok, drugie już po badaniach i okazało się że chłopiec to mi się tak głupio i dziwnie zrobiło że a nóż widelec może sobie wykrakałam...
 
reklama
Dziewczyny, a tak z innej beczki czy Wy też już od 4 tygodnia macie taki wilczy głód? Ja to tylko chodzę kuchnia-pokój-kuchnia-pokój i wiecznie głodna jestem :D to moja pierwsza ciąża z objawami, wiec jestem świeżak :p
u mnie pełna lodówka, a ja walczę ze soba bo marzy mi się pizza z dagrasso szynka pieczarki🤪
 
Do góry