reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny, co myslicie o jedzeniu pieczonego sushi w ciazy?
Od 2 miesiecy mam taka ochote na sushi, ze az mnie skreca, teoretycznie nie mozna jesc tylko surowej ryby ale nawet przy pieczonej wersji mam wizje jak kroja to wszystko tym samym nozem i wole nie ryzykowac. I jak w takiej sytuacji ma sie wersja w tempurze?
Jak na zlosc ciagle dostaje maile i smsy z reklamami sushi, chyba zauwazyli, ze dawno nie zamawialam😂
Ja jem pieczonego, w tempurze, krewetki. W tej ciąży jadłam już ze 3 razy. W poprzedniej praktycznie do 20 TC jadłam raz w tygodniu, bo w pracy zamawialiśmy.
 
reklama
Dziewczyny, co myslicie o jedzeniu pieczonego sushi w ciazy?
Od 2 miesiecy mam taka ochote na sushi, ze az mnie skreca, teoretycznie nie mozna jesc tylko surowej ryby ale nawet przy pieczonej wersji mam wizje jak kroja to wszystko tym samym nozem i wole nie ryzykowac. I jak w takiej sytuacji ma sie wersja w tempurze?
Jak na zlosc ciagle dostaje maile i smsy z reklamami sushi, chyba zauwazyli, ze dawno nie zamawialam😂
Ja też mam straszną ochotę na sushi, ale jeszcze się nie skusiłam :) W niektórych restauracjach mówią, żeby poinformować, że porcja jest dla ciężarnej, wtedy przyłożą wiekszych starań do higieny.
 
Ja też mam straszną ochotę na sushi, ale jeszcze się nie skusiłam :) W niektórych restauracjach mówią, żeby poinformować, że porcja jest dla ciężarnej, wtedy przyłożą wiekszych starań do higieny.
O tak, to dobry pomysł, bo przecież jak robi to zapewne dotyka też surowych produktów, zwrócę na to uwagę przy następnym zamówieniu.

I już mam ochotę na sushi, chyba w tym tygodniu zamówię 🙈
 
O tak, to dobry pomysł, bo przecież jak robi to zapewne dotyka też surowych produktów, zwrócę na to uwagę przy następnym zamówieniu.

I już mam ochotę na sushi, chyba w tym tygodniu zamówię 🙈
Wlasnie tego sie boje, ze mimo pieczonej ryby tak czy siak kucharz bedzie wszystko kroil tym samym nozem co surowa, przygotowywal wszystko na tej samej desce.
Faktycznie poinformowanie o ciazy to dobry pomysl, moze w koncu sie skusze bo juz slinka cieknie na sama mysl
 
Ja się czuję zupełnie normalnie. W sumie nawet jeszcze nie widać u mnie brzucha a jest 16+5 dzisiaj.

Jeszcze Ci brzuszek urośnie 😊 Mój widać od 2 miesiąca. Nie wiem jak to możliwe. Wszyscy mówią że mam duży brzuch, dziecko też wychodzi większe na usg. Cieszę się bardzo bo zawsze byłam mega szczupła a teraz ładnie się zaokrąglam i świetnie się z tym czuje 😄 Jutro zaczynam 16 tydzień.
 

Załączniki

  • db4f69f8-800d-40cb-acbd-537e0b0800fb.jpg
    db4f69f8-800d-40cb-acbd-537e0b0800fb.jpg
    52,9 KB · Wyświetleń: 92
  • 9c6c9c8f-0e93-41bc-81af-8353ca6139b6.jpg
    9c6c9c8f-0e93-41bc-81af-8353ca6139b6.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 89
Fajnie jest już wiedzieć 😊 ja jednak będę musiała poczekać do następnej wizyty bo maluszek uparty (pewnie po tatusiu) i nie chciał się pokazać ładnie 😅
właśnie weszłam sprawdzić czy coś wiadomo 🙈🙈🙈.
Ja mam jutro wizytę o 11. Nastawiam się, ze na pewno się dowiem. W zeszłej ciąży co prawda w 18/19 tyg powiedział mi od razu jak przeszłam przez drzwi (to nie jest mój lekarz prowadzący) 😂. Ten lekarz słynie właśnie z rozpoznawania płci 🙈 dodam, ze mój S był nastawiony na córkę i jak dowiedział się, ze synek to mówi aaa to dobrze, druga będzie córka🙈 lekarz mu na to, ze córka(tu akurat żartował) u Was będzie trzecia i jakoś tak jestem przez ten zart nastawiona na drugiego chłopaka 🙈🙈🙈 tak wiec jutro Wam pewnie potwierdzę 💙😂😂😂
 
reklama
MK92 jak się czujesz? Co z Twoim maleństwiem? Miałaś robione jeszcze jakieś badania?
Czuje się średnio. Robiłam biopsję kosmówkowa, odebrałam wyniki PAPPA, które mnie dobiły na maxa: ZD 1:4, ZE 1:8 ZP 1:12. Nie jest kolorowo, szanse wedlug tego badania jak widać mam ponad 90%. Na wyniki biopsji jeszcze czekam. Pojutrze mam wizytę u swojego lekarza, sprawdzimy czy serduszko nadal bije. Staram się nie myśleć o tym, żyć jakoś w miarę normalnie. To zawsze się czai gdzieś z tyłu głowy, ale mimo to mam ciągle nadzieję na to, że to jakaś pomyłka i w październiku będę trzymać w ramionach zdrową córkę😭
 
Do góry