reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Czekam w kolejce do ginekolog. Moja gin oprócz ginekologi, położnictwa, perinatologii jest również ginekologiem dziecięcym. Właśnie wyszlą od Niej dziewczynka, na oko 10 lat, cała szczęśliwa po pierwsztm badaniu ginekologicznym w życiu, bo na koniec dostala różowy pierścionek😁 Raczej kolejnej wizyty nie będzie się bała🙂🙂 Fajnie🙂
Mega! Tez bym chciala dostawac rozowe pierscionki po wizytach😂
 
reklama
Czekam w kolejce do ginekolog. Moja gin oprócz ginekologi, położnictwa, perinatologii jest również ginekologiem dziecięcym. Właśnie wyszlą od Niej dziewczynka, na oko 10 lat, cała szczęśliwa po pierwsztm badaniu ginekologicznym w życiu, bo na koniec dostala różowy pierścionek😁 Raczej kolejnej wizyty nie będzie się bała🙂🙂 Fajnie🙂
I jak po wizycie?
 
Ani lepiej, ani gorzej, kolejna za tydzień. Nastawić się na ewentualną możliwość zakończenia ciąży w 36 tygodniu. Ja się nastawiam na możliwość zakończenia ciąży już od miesiąca, więc na spokojnie.
A waga chyba ok jak takie przewidywania, a to CC mówią czy wywoływanie ?
 
Czy ktoras z Was miala kiedys opryszczke na ustach?
Mnie na poczatku ciazy ginekolog o to pytala, bardzo rzadko mi wyskakuje ale pare razy w zyciu mialam wiec pod koniec ciazy mam cos na to brac profilaktycznie. Musze sie na wizycie dopytac od kiedy dokladnie.
Jestem ciekawa czy wszyscy tak zalecaja
miałam, nawet w ciąży mi wyszła. Jeżeli to nie pierwszy raz to wszystko Ok, używałam plasterków Heviran :)
 
Ze względu na wydolność łożyska?
Mi ostatnio wlasnie moja lekarka coś wspominała, ze łożysko jest w tym 3 stadium. Nie wiem czy to dobrze, ale ponoć to znaczy, ze już bliżej porodu.


Dzisiaj sobie zrobiłam obiad który za mną chodził od chyba 2 tygodni - makaron a’la carbonara. Oczywiście gdy już wszystko zezarlam (bo w ciąży to ja pochłaniam wszystko) zobaczyłam, ze ser grana padano jest z mleka niepasteryzowanego plus do sosu się daje 2 jajka surowe a później merda na patelni. Btw. Sos to 2 jajka: 1 żółtko, 1 żółtko i troszkę białka plus wsypujesz grana padano aż się zrobi taki gęściejsze sosik. Później do makaronu na patelni się to rzuca, merda z makaronem i „włala”. Teraz mam schize, ze mogłam się przez swoja pazerność i głód czymś zarazić 😒🫣
 
Mi ostatnio wlasnie moja lekarka coś wspominała, ze łożysko jest w tym 3 stadium. Nie wiem czy to dobrze, ale ponoć to znaczy, ze już bliżej porodu.


Dzisiaj sobie zrobiłam obiad który za mną chodził od chyba 2 tygodni - makaron a’la carbonara. Oczywiście gdy już wszystko zezarlam (bo w ciąży to ja pochłaniam wszystko) zobaczyłam, ze ser grana padano jest z mleka niepasteryzowanego plus do sosu się daje 2 jajka surowe a później merda na patelni. Btw. Sos to 2 jajka: 1 żółtko, 1 żółtko i troszkę białka plus wsypujesz grana padano aż się zrobi taki gęściejsze sosik. Później do makaronu na patelni się to rzuca, merda z makaronem i „włala”. Teraz mam schize, ze mogłam się przez swoja pazerność i głód czymś zarazić 😒🫣
Jak byłam w 32tyg to mówił jak pytałam o łożysko że 3stopien jest i są zwapnienia ale to już niby na ten 3trymestr tak jest.
 
reklama
Ani lepiej, ani gorzej, kolejna za tydzień. Nastawić się na ewentualną możliwość zakończenia ciąży w 36 tygodniu. Ja się nastawiam na możliwość zakończenia ciąży już od miesiąca, więc na spokojnie.
A ile Ci jeszcze zostało do 36+0? Rozumiem, że Maluszek rośnie ale nadal w tych niskich centylach?
 
Do góry