reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Tylko jakby nie patrzeć prawie we wszystkich witaminach jest. Pamiętam jak szukałam w poprzedniej ciąży, to w jednych było faktycznie mało, ale bez chyba nie było żadnych lub po prostu nie mieli w tej aptece [emoji2368]
Może teraz zmienili skład, ale wątpię [emoji6]
Ja akurat teraz zostałam przy tych, które brałam przy kp. Mama dha premium+. Tam chyba nie ma żelaza, ale nie jestem pewna, bo mam tylko listek przy sobie bez opakowania

Zgadza się, ja tez biore MamaDHA premium plus i tam nie ma żelaza w składzie [emoji106]
 
Też się z tym nie spotkałam i czytając fora nie znalazłam innych dziewczyn biorących magnez. Widocznie mój gin ma taki sposób prowadzenia ciąży, bo w poprzedniej też miałam zalecany.
Z tego co się orientuję, to dziewczyny często biorą magnez, ale w późniejszej ciąży. O ile dobrze kojarzę pomaga na skurcze, ale mogę się mylić
 
Mi właśnie też często się zdarza wypróżniać na ciemnozielony kolor, ale przed ciąża nigdy tak nie miałam. Nie wiem, czy dziecko mi już może coś uciskać, bo to dopiero 16 tydzień...

Może, może. Poza tym wszystko zależy też od tego, jak na Twój organizm wpływają hormony. W pierwszej ciąży miałam zaparcia już od I trymestru, a w tej przeważnie mam mega luźne stolce. Jestem drobnej budowy i nawet mała macica powoduje u mnie nacisk na jelita i bombarduję otoczenie gazami 🤣🤣🤣 Nigdy się tyle nie napierdziałam ile w tej ciąży 🤣🤣🤣

Z tego co się orientuję, to dziewczyny często biorą magnez, ale w późniejszej ciąży. O ile dobrze kojarzę pomaga na skurcze, ale mogę się mylić

Tak. W I ciąży brałam w III trymestrze na skurcze, teraz już pod koniec I-go miałam zalecony ze względu na skurcze i bolesne ciągnięcia.
 
Hej dziewczyny. Ja z innej beczki. Jak jest z waszymi jelitami i wyróżnieniem? Bo wszędzie słyszę o zaparaciach, a ja od praktycznie początku mam luźny stolec. Nie latam do łazienki kilka razy dziennie, ale raz na dzień się załatwiam. Jestem w 16 tygodniu, biorę pregna plus. Ciąża prawidłowa
U mnie chyba przez tydzień były zatwardzenia z dwa tygodnie temu, teraz jest dobrze, chodzę codziennie, też biorę pregna plus do tego dodatkowo mam dla, Wit D3 i co drugi dzień Wit.c
 
Może, może. Poza tym wszystko zależy też od tego, jak na Twój organizm wpływają hormony. W pierwszej ciąży miałam zaparcia już od I trymestru, a w tej przeważnie mam mega luźne stolce. Jestem drobnej budowy i nawet mała macica powoduje u mnie nacisk na jelita i bombarduję otoczenie gazami 🤣🤣🤣 Nigdy się tyle nie napierdziałam ile w tej ciąży 🤣🤣🤣
Mam to samo. Zwłaszcza wieczorem 😂 też jestem drobnej budowy. A jak leżę i obróbce się na któryś bok, to od razu się zaczyna 🙈🙈🙈 podobnie jest kiedy muszę skorzystać z toalety i nie mówię tu o oddaniu moczu. Od razu krzyczę, żeby zwolnić łazienkę, jeśli jest zajęta, bo muszę już teraz 😂
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie mi mowil ze na granicy :) teraz zrobie rano i na pewno bedzie dobrze bo poprzednio to na nfz to o 12:30 mnie glodzili. XD wiec prawie zdechlam. Moze zaczelam siebie trawic.
Z pewnością będzie dobrze 😊 Znajoma lekarka mówiła, że glukozę najlepiej robić do godz. 10, później poziom cukru może wychodzić zawyżony.
Ja biorę profilkaktycznie i poprzednio też brałam. Nie miałam bolesnych skurczy łydek w nocy :p
Ja mimo wszystko w III trymestrze miałam skurcze łydek, za to nospy nie musiałam stosować 😊
 
reklama
Do góry