reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Ja dzisiaj rano miałam kłujący ból brzucha. Z mdłościami mam różnie. Raz większe raz mniejsze. Generalnie do obiadu jest super, mam apetyt i wszystko wchodzi. Po obiedzie zaczyna mnie mulić i czasami utrzymuje się już do wieczora, tak że kolację jem już trochę na siłę.
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Mnie niestety mdłości nie opuszczają, od samego rana się męczę, piję tylko wodę, której mam już po dziurki. Mam nadzieję, że razem z przyjściem drugiego trymestru, mdłości odejdą w zapomnienie.
 
Witam!
Chciałabym się przywitać i do was dołączyć.
Termin mam na 26. 10. To moja trzecia ciąża . W domu dwójka urwisów 11 i 12 lat. No i 38 lat skończonych w lutym. Z racji wieku ciągle z tyłu głowy mam jakieś obawy. Na badaniu w poniedziałek było widać tylko pęcherzyk ciążowy. Z racji niewielkiego plamienia biorę duphaston. Cieszę się, że was znalazłam.
Witaj,
Cieszymy się że dołączyłaś.
 
Witajcie dziewczyny :) jestem Kasia i mam 29 lat, to moja pierwsza ciąża. Mam chorobę Hashimoto.
Ostatnią miesiączkę dostałam 5 stycznia, ta w lutym już się nie pojawiła, więc 10.02. zrobiłam test - był negatywny. Było widać lekki zaciek, ale wyglądał bardziej jak rozmazany barwnik. Oprócz bólu piersi zero innych objawów. Dodam, że cykle miałam raczej wydłużone i nieregularne (ale to już zupełnie inny temat ;)
Zapisaliśmy się do lekarza na wizytę związaną z niepłodnością... Jednak ta smuga na teście pokusiła mnie o wykonanie kolejnego testu (15.02.) i... znowu nic! Tym razem bez żadnych wątpliwości.
Okresu nadal brak, ból piersi niesamowity. Kupiłam kolejny test i zwlekałam. 25.02. wreszcie zrobiłam i od razu pojawiły się dwie grube i wyraźne kreski. Do dzisiaj ciężko mi w to uwierzyć!
Poleciałam na będę tego samego dnia - 5634 mlU/ml, wg laboratorium wartość ta mieści się w trzech przedziałach, zarówno 5/6/7 tc.
Po 48 h powtórzyłam betę - 9658 mlU/ml, wydaje mi się w porządku, skoro urosła prawie o 100%. Ten wynik wskazuje 6/7 tc. Ciekawa jestem jak było w Waszym przypadku?
Pierwszą wizytę będę miała w tym już umówionym terminie (07.03.), muszę tylko zmienić jej cel ;)
Jeżeli chodzi o moje objawy, to 27.02. czułam się jakbym miała grypę jelitową - straszny ucisk na żołądku, a po południu temperatura pomiędzy 37,5 - 38 stopni. Olbrzymi wstręt do jakiegokolwiek jedzenia... Kolejny dzień na szczęście bez gorączki tylko ból żołądka po jedzeniu. Temperaturę udało mi się zbić okładami z kapusty + najnowszy sprawdzony trik - posmarowanie stóp od spodu cytryną ;) Od piątku wieczorem, przez cały wczorajszy dzień ostra biegunka, temperatura w normie, 37 st. Wczoraj byłam w ubikacji ok. 10 razy... Czy któraś z Was też miała taki problem?
Witaj,
Gratulacje!
Ja mam odwrotny problem, czasami odpadają mnie zaparcia. Myślę, że w aptece coś polecą dla kobiet w ciąży na biegunkę.
 
@Amica20 mdłości miną, ja też zaczęłam je mieć na etapie na którym Ty teraz jesteś, choć nie wiem który jesteś tydzień ;) ale mi właśnie powoli mija, mniej je czuje.
@Baeda witaj kochana ;) gratulacje! Trzymam kciuki aby kolejna twa wizyta, rozwiała Twoje troski. Wszystko będzie dobrze.

Kochane nie martwcie sie objawami które mijają. Mi np. Dzięki Bogu mijają mdłości i wstręt do wszystkiego. Choć dalej czuje nie smak ale np. Mam już ochote na pare rzeczy. Jeszcze mnie zemdli ale nie tak.
Za to cyce... ich ból jest taki jakbym była po operacji jakiejś..ciągną, rwą. Przedwczoraj i wczoraj bóle głowy. I dziwny ból brzucha.
Ja jestem 5t7d a mdłości to ja mam od bardzo wczesna, aż dziwne ale ja zaczęłam mieć mdłości już tydzień po zapłodnieniu i tak mnie trzymają. Już teraz mniejsze bo jeden dzień mam mdłości drugi dzień nie mam to się boję że coś nie tak, mam to przeżywam że są, kobiecie to chyba się nie dogodzi!

Mysz witam i gratulacje :)
Witaj,
Gratulacje!
Ja mam odwrotny problem, czasami odpadają mnie zaparcia. Myślę, że w aptece coś polecą dla kobiet w ciąży na biegunkę.
Ja na zaparcia dostałam czopki jedynie, użyłam tylko raz bo dostałam takiego bólu brzucha że już powiedziałam że ostatni raz je wzięłam, a zaparcia mam od samego początku mimo jedzenia owoców picia wody dalej jest marnie :/
 
Witaj,
Gratulacje!
Ja mam odwrotny problem, czasami odpadają mnie zaparcia. Myślę, że w aptece coś polecą dla kobiet w ciąży na biegunkę.
Na razie ratuję się kleikiem ryżowym na wodzie. Teraz jestem po lekkim krupniku na obiad i zobaczymy co z tego wyniknie ;)

Cieszę się, że na Was dzisiaj trafiłam, od razu mi raźniej wiedząc, że tyle Was tu jest.
 
Ja jestem 5t7d a mdłości to ja mam od bardzo wczesna, aż dziwne ale ja zaczęłam mieć mdłości już tydzień po zapłodnieniu i tak mnie trzymają. Już teraz mniejsze bo jeden dzień mam mdłości drugi dzień nie mam to się boję że coś nie tak, mam to przeżywam że są, kobiecie to chyba się nie dogodzi!

Mysz witam i gratulacje :)

Ja na zaparcia dostałam czopki jedynie, użyłam tylko raz bo dostałam takiego bólu brzucha że już powiedziałam że ostatni raz je wzięłam, a zaparcia mam od samego początku mimo jedzenia owoców picia wody dalej jest marnie :/
Polecam raz dziennie jogurt naturalny.
Mnie osobiście smakuje sanonen naturalny łagodny, ale ten pitny (ma dużo prostszy skład niż ten w kubeczku).
 
Baeda i Mysz29 witajcie dziewczyny. Ładnie nam się grupa rozrasta :)

Co do biegunek to u mnie raczej odwrotnie, też prędzej zaparcia i wzdęcia.

Ze zmniejszaniem objawów to bym się nie zamartwiala, im wyższy tydzień ciąży tym bardziej powinny się powoli wyciszac. Mnie podobnie jak któraś z Was (chyba matkaroku) tak cycochy ostatnio dziwnie ciągną i bolą po bokach. Zwłaszcza w nocy..
 
reklama
9t3d
Witam nowe dziewczyny :)
Robi się nas tyle że zaczynam się gubić.
U mnie nadal kłucie podbrzusza. Ale chyba mniejsze.
A cycole bolą najbardziej w nocy czasem aż się przez to budzę. Jeszcze 3t i koniec 1trymestru. Nie mogę się doczekać.
 
Do góry