reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No ja sobie nie wyobrazam nie miec inhalatora przy dzieciach w domu. Wizytowałem dzis, mamy 2kg człowieka :) i jest si :) pierwszy pomiar ciśnienia wyszedl spory, musze odszukać gdzie mam ciśnieniomierz w domu.
Moze reakcja na bialy fartuch ;)

Ja za to bylam w labie i patrzę, ze 2 fiolki roznokolorowe chce mi kobieta spuszczac. Wiec pytam, czy to na pewno dla mnie, bo ja tylko morfologie mam. I pobiegly uzgadniac, cos pomieszaly w systemie... Ale po wynikach sadze ze moja krew zbadali, co miesiac mam wlasciwie identyczne ;) Za to mocz mi pierwszy raz dziwnie wyszedł. Jutro wieczorem wizytuje.
 
reklama
No ja sobie nie wyobrazam nie miec inhalatora przy dzieciach w domu. Wizytowałem dzis, mamy 2kg człowieka :) i jest si :) pierwszy pomiar ciśnienia wyszedl spory, musze odszukać gdzie mam ciśnieniomierz w domu.

Super! Który tydzień?
Na cisnienie uważaj, bardzo niebezpieczne dziadostwo. Ja walczę z nadci, biorę dopegyt. Ale u mnie już przed ciąża wyszło także leczyłam się wcześniej.

A propo strasznie martwię się... znaczy mam takie chwile... nie wiem czy też tak macie. Że się zastanawiam czy będzie zdrowe, czy wsio okej, czy na początku lekami, również brałam antybiotyki ...nie zaszkodziłam dzieciakowi :( ech. Ciąży się aż tak nie spodziewałam, ponieważ miałam ogrombe problemy z hormonami... więc zaskoczenie ;)
 
hej
czy w waszej wyprawce/przydatnym sprzęcie jest nebulizator? ostatnio wybierałam aspirator do noska, bo wiem, że część noworodków ma problem z sapką, więc teraz przyszedł czas na nebulizator. Wolę mieć kupiony, żeby czekał lub był niewykorzystany niż wysyłać męża po nocy do apteki, żeby kupił byle co. Macie jakieś swoje typy sprawdzone modele? Narazie obczytuje internet
Dla mnie inhalator to absolutny numer jeden. Nie raz ratował tylek przy infekcjach i tylko żałowałam, że kupiłam go tak późno (po skończonym roku córki).
 
Dla mnie inhalator to absolutny numer jeden. Nie raz ratował tylek przy infekcjach i tylko żałowałam, że kupiłam go tak późno (po skończonym roku córki).

My mamy nebulizator od wielu wielu lat, chyba z 10ciu.Sluzyl mnie, teraz służy dzieciakom. Dla mnie to must have zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym.
 
Położna mi mówiła że małemu dziecku nawet nie zakładać maseczki po prostu trzymać blisko buzi żeby sobie trochę powdychał. Pediatra mojej siostry często każe robić inhalacje jak coś zaczyna się dziać, nie zaszkodzi A może pomóc i nie trzeba będzie silniejszych leków.
Sa takie specjalne koncowki dla dzieci,w zaleznosci od wieku. Siostrzeniec meza( 4,5r) ma astmatyczny kaszel przez alergie i za nic w swiecie nie dawal robic sobie inhalacji, dopiero jak kupili taka koncowke co wyglada jak gruba rura to jest ok. No i zdecydowanie skraca to tez czas jaki trzeba spedzic przy tym ustrojstwie, np zamiast 2min to 10 wdechow.
 
Mam pytanie o glukometr. Czy gdybym chciała zmierzyć sobie cukier czyimś glukometrem, to chyba powinnam sobie kupić w aptece sterylną igłą do nakłucia palca? A pasek musi mi użyczyć właściciel glukometru, prawda?
 
Mam pytanie o glukometr. Czy gdybym chciała zmierzyć sobie cukier czyimś glukometrem, to chyba powinnam sobie kupić w aptece sterylną igłą do nakłucia palca? A pasek musi mi użyczyć właściciel glukometru, prawda?
Dokładnie tak. Lanceta nazywa się ta igła. Kupować niekoniecznie musisz jeśli ktoś kto uzycza glukometru ma ich zapas. Ja mam trzy glukometry teraz i co trzy dni igłę zmieniam. To samo paski, nie kupuj czasem sama, bo jak ktoś musi używać to ma bardzo mocno refundowane te paseczki a Tobie tylko jeden potrzebny.
 
Sa takie specjalne koncowki dla dzieci,w zaleznosci od wieku. Siostrzeniec meza( 4,5r) ma astmatyczny kaszel przez alergie i za nic w swiecie nie dawal robic sobie inhalacji, dopiero jak kupili taka koncowke co wyglada jak gruba rura to jest ok. No i zdecydowanie skraca to tez czas jaki trzeba spedzic przy tym ustrojstwie, np zamiast 2min to 10 wdechow.
Sa tez smoczki jako koncowka dla małych smoczkowych jeszcze dzieciaczkow. Moje dziewczyny robia i robily bez problemu, a na.prawde czesto pierwsza musiala z powodu zapalenia oskrzeli z powodu astmy zle.leczonej. dwulatka moja od malutkiego jak tylko katar to sadzalam na kolanach i inhalowalam i mega pomocne. Na.kaszel krtaniowy ktory ma w okresie jesienno zimowym tez rewelacja. Szybko, bez chemii, zdrowo. Jak.trzeba to mucosolvan do nebulizacjo ale to juz nie jak w ciazy jestem bo szkodliwe podobno choc nie byl potrzebny jak narazie.
 
Sa tez smoczki jako koncowka dla małych smoczkowych jeszcze dzieciaczkow. Moje dziewczyny robia i robily bez problemu, a na.prawde czesto pierwsza musiala z powodu zapalenia oskrzeli z powodu astmy zle.leczonej. dwulatka moja od malutkiego jak tylko katar to sadzalam na kolanach i inhalowalam i mega pomocne. Na.kaszel krtaniowy ktory ma w okresie jesienno zimowym tez rewelacja. Szybko, bez chemii, zdrowo. Jak.trzeba to mucosolvan do nebulizacjo ale to juz nie jak w ciazy jestem bo szkodliwe podobno choc nie byl potrzebny jak narazie.
O nie wiedziałam że są takie końcówki dla maluszków. Super,że to napisałaś [emoji4]
 
reklama
Do góry