reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny te wszystkie kalkulatory to sobie w d...ę można wsadzić. Zgodnie z nimi nie mam prawa być w ciąży ostatni okres 9 stycznia, ostatnie chwile z mężem 13 stycznia, a jajeczkowanie zgodnie z kalendarzem 21 stycznia to co to niby miałoby być? Niepokalane poczęcie? No chyba że plemniki żyją 7 dni
No to nieźle :) każdy organizm jest inny. Różne rzeczy się zdarzaja :)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ale jak mam wyznaczoną owulacje 13 stycznia w kalendarzyku, który prowadzę od paru lat i wyznaczałam tydzień ciąży według zapłodnienia to wychodzi 5 tydzień i to się zgadza z betą.
 
Dziewczyny, a jak to jest z piciem zielonej herbaty? Można? Ja jestem od niej uzależniona, a gdzieś mi się obiło o uszy ze jest niewskazana w ciąży. Dajcie znać jesli coś więcej wiecie na ten temat


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
To ja jeszcze dopowiem o zielonej herbacie, to sprawdzalam dokładnie już dawno, bo jestem maniaczką zielonej herbaty i potrafiłam wypić wcześniej nawet 7 kubków pod rząd ;)

Zielona herbata ma bardzo dużo teiny (=kofeiny, to jest dokładnie ten sam związek, tak samo jak guaranina i tauryna :p), wbrew pozorom więcej niż w czarnej herbacie i tak jak to już było wspomniane, w jakimś stopniu hamuje przyswajanie kwasu foliowego (który jest szczególnie potrzebny na początku ciąży).
Ale nie hamuje tego całkowicie, więc nie trzeba jej ograniczać zupełnie, z tego co czytałam można pić max 2 filiżanki dziennie i to nie powinno w ogóle wpłynąć na kwas foliowy :) Oczywiście przy założeniu, że się w danym dniu kofeinę "pobiera" tylko z tej herbaty (a źródeł jest sporo, kawa, czekolada, nie wspominam o energetykach), więc jeśli się np. wypije kawę rano to lepiej potem już tylko jedną herbatę.

To w ramach dzielenia się pozyskaną wiedzą :) Ale oczywiście każdy organizm jest inny, lekarzem ani zielarzem nie jestem, to tylko info od innych ludzi mądrzejszych ode mnie ;)
 
Kurde, wpisałam w tym flo, że mam faze lutealną według kalendarzyka 13 dni. Teraz się wszystko zgadza 5 tydzień, dzień 4
 
hej!
mam na imię Agnieszka i jestem jak mi pokazał test w ciąży. Wchodzi początek 4 tygodnia. Kreska jeszcze blada, ale beta wskazuje na 4 tydzień. Nie chciałam się tak chyba odzywać, boję się gdyż poroniłam 3 listopada 2017 pierwsza ciążę w 7 tygodniu (stawiam, że to wszystko przez zerowe przygotowanie do ciąży, nerwy do kwadratu, związane z pracą no i miałam także infekcje intymną), ale wiadomo, że opcji może być wiele. Byłam w szpitalu, ale nie miałam zabiegu, udało się tabletkami. Najgorsze przeżycie w moim życiu. Dlatego teraz się ogromnie boje. Jednak wtedy miałam złe przeczucia od początku, teraz jestem spokojniejsza, nie umiem tego wyjaśnić. Zmieniłam też lekarza, czułam, że muszę. Mam 35 lat, za miesiąc 36. Nigdy nie chciałam być mamą bo byłam z niewłaściwym partnerem. Rozwiodłam się, teraz jestem z tą właściwą osobą, którą mocno kocham. Życie mi ostatnio dało bardzo w kość, także myślę o poronieniu. Jednak myślę pozytywnie. Trzymam za Was kciuki.
mam wizytę 3 marca , to będzie 7 tydzień, teraz biorę luteinę 2x, witaminy i kwas foliowy. Wiem, że mnie nie znacie, ale będę wdzięczna za trzymanie kciuków za mnie! Ja trzymam za Wasze starania i Wasze "fasolki" :)
Trzymam kciuki co sił;)
 
Jeśli miałas początek okresu 29.12 to to twoje :)
1518462987-fa2665786bcc49f7-aaaaaa.png


Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

A wpisz moje
Proszę , ostatni okres 9 stycznia cykle 27 dniowe


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry