reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Zdaje sobie sprawę że i praca biurowa może być uciążliwa dla kobiet w ciąży ale poprostu odniosłam takie wrażenie że chętniej są kontrolowane. Sama znam dwie takie kobiety które pracowały w biurze, poszły na l4 w ciąży i dostały wezwanie na kontrolę ZUS.... Moim zdaniem to jest chamstwo wobec nas kobiet bo przecież różnie można się czuć w ciąży, czasem spacer na świeżym powietrzu sprawi że czujemy się lepiej a tutaj klops bo wyjść nie można. No skandal.... I teraz siedź zamknięta w domu 8 miesięcy mimo że ciąża przebiega bez komplikacji

Nie słyszałam o takich kontrolach ... Przecież mamy prawo na czas zwolnienia wyjechać np na drugi koniec Polski do Rodziców
Czesc dziewczyny z rana.mam do was pytanko czy mozemy jesc szynkę szwarwaldzką?wiem że surowa wędzona. Wczoraj plasterek zjadłam bo tak mnie ciągnęło do niej. :p
Gdzies tez słyszałam ze sera feta nie mozna...:baffled:aż niemozliwe.ja ze 2razy w tyg jem bo uwielbiam w sałatce.
A ser mozarella z pomidorami?tez uwielbiam.Nie wyobrazam sobie zrezygnować.
Miłego dzionka.;)

Czytaj etykietki ;) wszystko na mleku pasteryzowanym jest dla Nas bezpieczne :D
 
reklama
Hej, pytanie troszkę z innej beczki:-) czy uprawiacie regularnie sport? Jak często i jaki? Pozdrawiam i życzę miłej nocy:-)

My zaczęliśmy wspólnie chodzić na basen, póki co raz w tygodniu żeby się rozruszać po zimie :)oczywiście najpierw zapytałam Ginekolog czy nie ma przeciwwskazań
 
Co do sportu - musiałam odpuścić siłownię, ponoć tetno nie powinno przekraczać 140, a mi skacze do 160 juz po kilku przysiadach ze sztangą. Bardzo żałuje, bo chodziłam 5-6 razy w tygodniu na silke. A teraz ćwiczę w domu. Mam pare hantli, sztangę itp. Robię trening z youtuba "prenatal workout". Bardzo fajny i lekki, tylko 25 minut.
co do ZUSu... Dzwoniłam wczoraj na ich infolinie i babka mi powiedziała, ze powinnam przynieść im pismo, nawet takie odręczne, ze na określony czas zmieniam miejsce pobytu (i tu nowy adres). Ewentualnie moge wysłać poleconym. Nie chciało mi sie w to bawić... Do tej pory nikt do mnie na kontrole nie przyszedł i mam nadzieje, ze w przyszłym tyg tez nie przyjdą.
aha, dla nich istotne jest, kto obecnie mi olaci. Mi juz ZUS ale jak ktos idzie na l4 to przeciez na poczatku placi pracodawca, wiec ZUSu to za bardzo jeszcze nie obchodzi.
Jestem wlasnie w drodze do Danii :)
To bezpiecznej drogi!

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czesc dziewczyny z rana.mam do was pytanko czy mozemy jesc szynkę szwarwaldzką?wiem że surowa wędzona. Wczoraj plasterek zjadłam bo tak mnie ciągnęło do niej. [emoji14]
Gdzies tez słyszałam ze sera feta nie mozna...:baffled:aż niemozliwe.ja ze 2razy w tyg jem bo uwielbiam w sałatce.
A ser mozarella z pomidorami?tez uwielbiam.Nie wyobrazam sobie zrezygnować.
Miłego dzionka.;)
Ja czytalam, że serów plesniowych, o feta nic tam nie było. Z szynką nie wiem

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :)
Ja byłam wczoraj na wizycie wkoncu, ale wróciliśmy późno do domu i padłam ze zmęczenia.
Z dzieckiem wszystko w porządku, chyba sobie spało. Ma juz 151 gram wagi, lekarz potwierdził termin z prenatalnych. Oglądaliśmy każda cześć z osobna, główkę, brzuszek i nóżki lekarz zmierzył. Niestety gin nie potwierdził płci bo dziecko miało pepowinke miedzy nożkami a dodatkowo nogi złożone. Lekarz sie śmiał ze śpi siedząc po turecku :D nóżki wyskładane jak żabka :) 22 maja mam kolejne prenatalne. Troszkę sie martwie ciagle tętnem dzidzi, na I prenatalnych miała 144-148 uderzeń/min i kazano sie mi umówić ok. 17 tyg ciązy na echo serca dziecka. Dzień pozniej miało juz 152 uderzenia. Teraz na wizycie 138 uderzeń/ min i gin mowi ze jeszcze jest to norma chociaż dolna granica i zeby spokojnie poczekać co mi powiedzą na II prenatalnych i narazie nie robic tego echa. Czytałam w internecie ze niektóre dzieci tak maja zwłaszcza gdy śpią. Niby wyniki w normie ale zawsze sie cos tam martwie. Jakie tętno maja Wasze maleństwa ?
I tu Kochana kłania się to, że chodzę na NFZ, bo nie mam pojęcia jakie ma tętno. NFZ w myśl zasady mniej wiesz, lepiej śpisz.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny [emoji4]
Kciuki za dzisiejsze wizyty [emoji110][emoji110]i czekamy na zdjęcia maluszków [emoji4]
Ja dopiero usg mam 16 maja więc jeszcze trochę musze poczekać. Ale ostatnio coraz mocniej czuje ruchy więc już się tak nie zamartwiam.
Natalia masz fotkę maluszka?

[emoji175]fasolka 15/10/2017,
[emoji221]córeczka 11/2015,
[emoji72]aniołek*09/2014,
[emoji197]synek 08/2009.
 
Ja dziewczyny będąc u męża śpię na materacu dmuchanych, bo jeszcze nie przewozilismy mebli itd. Wszystko było ok, aż tu wczoraj obudziłam się już na samej podłodze i dzisiaj mąż w nocy dodmuchal i jak on szedł do pracy to już zeszło powietrze. Ją teraz dodmuchalam i znowu już leżę tylkiem na ziemi :( nie dosc, ze się nie wyspalam to dalej się złe czuje i katar mam wiekszy

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Wszystkim ja się szybko witam bo jestem w szpitalu od wczoraj bo mnie tak bolały plecy o brzuch ze pojechaliśmy na IP. Narazie robią badanie bo nie wiedzą co mi jest. Sprawdzają czy nie ma infekcji nerek. Jak bd w domu to się odezwę. Trzymajcie się ciepło i zdrowo [emoji11]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mineralna udanej podróży ;-)

Nataliaj mój Maluch ma zawsze powyżej 160... Ale zawsze fikolkuje, więc ma prawo mi ec większe ;-)


Ewkap666 świetna wiadomość, cieszę się że pieskiem już lepiej [emoji5]️

A ja dzisiaj mam wizytę, nie mogłam się jej doczekać. Wspaniałe jest to uczucie, kiedy widzi się swoje maleństwo na monitorze [emoji7]

Miłego dnia życzę wszystkim.

Napisane na MI 5 w aplikacji Forum BabyBoom


Ja też dziś jadę na wizytę, ale dopiero na 16. Teraz leżę z Frankiem i się wygrzewamy, bo mnie wzięło na całego to przeziębienie, a przecież musiałam z nim pojechać do wet... później do lekarza... od jutra do niedzieli nie wychodzę z domu! :-)



To właśnie o wyjezdzie wie troche osób...nie sądzę zeby byl ktos życzliwy. Ten wyjazd jest w tym samym terminie co wycieczka pracownicza, wszyscy jadą do Amsterdamu(prawie wszyscy), ja sie nie zapisywalam z powodu daty-co roku w rocznice gdzies wyjezdzamy. Takze niektorzy wiedza ze nie jade bo lece do Hiszpanii...

Dobrze, ze zapisałas sie do tego internistyinternisty ( wyczytałam dalej), ale i tak raczej maloprawdopodobne, zeby tak od razu ktoś Cię sprawdził ;-) jednak- ostrożności nigdy za wiele :-)



Czesc dziewczyny z rana.mam do was pytanko czy mozemy jesc szynkę szwarwaldzką?wiem że surowa wędzona. Wczoraj plasterek zjadłam bo tak mnie ciągnęło do niej. :p
Gdzies tez słyszałam ze sera feta nie mozna...:baffled:aż niemozliwe.ja ze 2razy w tyg jem bo uwielbiam w sałatce.
A ser mozarella z pomidorami?tez uwielbiam.Nie wyobrazam sobie zrezygnować.
Miłego dzionka.;)


Ja ostatnio jadłam parmeńska, a to chyba prawie to samo? Co prawda na cieplo- zapiekana ze szparagami, ale na zimno plasterek też złapałam :-)
Co do serów to też słyszałam, ze że nie powinno sie fety i mozzarelli. Fetę akurat uwielbiam i czasem zjem w sałatce, za mozarellą nie przepadam, więc nie mam z nią problemu :-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry