reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Krew pepowinowa w razie jakiejś np. Późniejszej choroby dziiecka, np. Białaczki... wstrzykuje się ją wtedy dziiecku bo ma przeciwciala, i w wielu innych przypadkach...
Pobranie podczas porodu ok 2tys zl, potem co roku za przechowanie kilkaset zł.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć Dziewczynki [emoji4] Ale dziś marna pogoda... Dopiero znalazłam chwilkę żeby napisać... Na szczęście już jestem po pracy, a teraz majstruję tort, Bo dziś moi rodzice mają rocznicę ślubu [emoji4] Później wstawię fotkę [emoji16] Za godzinę lecę po syna do szkoły a później już luuuuz...
Takie pyszności gotujecie...a ja drugi dzień z rzędu szczawiówkę gotuję, normalnie najeść się jej nie mogę tak mi smakuje [emoji16]

w57v3e3kdnfl41ek.png
 
Witam się i ja w ten pochmurny niestety dzień :) jutro w końcu upragniona wizyta i już się doczekać nie mogę :D
Powiedzcie mi czy któraś z was spotkała się z kontrolą z ZUS ciężarnej? Ja jestem na zwolnieniu od samego początku ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, nie ze względu na zagrożona ciążę czy złe samopoczucie. Wczoraj wyczytałam że mimo że mam l4 chodzone to mam obowiązek być ciągle w domu :O bo może być kontrola... Dla mnie to absurd bo przecież spacery w ciąży tez są ważne.... Poprostu szok. Teraz jeszcze chcemy na tydzień do rodziny do Niemiec jechać i mam pewne obawy co do tego... Macie jakieś doświadczenia z ta przykra instytucja jaka jest ZUS?
Słyszałam o tym, ale kontrolują raczej te, które są na zwolnieniu a mają np pracę lekka i zgodna z wymogami. Myślę, ze nie ma się co martwić

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Krew pepowinowa w razie jakiejś np. Późniejszej choroby dziiecka, np. Białaczki... wstrzykuje się ją wtedy dziiecku bo ma przeciwciala, i w wielu innych przypadkach...
Pobranie podczas porodu ok 2tys zl, potem co roku za przechowanie kilkaset zł.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Myślę, że jest to ciekawy pomysł, ale wszystko zależy od podejścia. Ja się śmieje, że z moja grupa krwi, to każdy poważniejszy wypadek to śmierć. Mam AB rh- i tej krwi są minimalne zapasy, więc mogłabym sama dla siebie ja trzymać. Jeśli się ma na t9 środki, to można się zabezpieczyc na takie wypadki.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się i ja w ten pochmurny niestety dzień :) jutro w końcu upragniona wizyta i już się doczekać nie mogę :D
Powiedzcie mi czy któraś z was spotkała się z kontrolą z ZUS ciężarnej? Ja jestem na zwolnieniu od samego początku ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, nie ze względu na zagrożona ciążę czy złe samopoczucie. Wczoraj wyczytałam że mimo że mam l4 chodzone to mam obowiązek być ciągle w domu :O bo może być kontrola... Dla mnie to absurd bo przecież spacery w ciąży tez są ważne.... Poprostu szok. Teraz jeszcze chcemy na tydzień do rodziny do Niemiec jechać i mam pewne obawy co do tego... Macie jakieś doświadczenia z ta przykra instytucja jaka jest ZUS?
Osobiście nie zostałam skontrolowana, ale wiem że coś takiego funkcjonuje. Byli u znajomej pod jej nieobecność. Podejrzewam, że może to mieć rzeczywiście związek z charakterem pracy. W każdym razie nieobecności poleca się zrobić w tym dniu zakup w aptece (otrzymanie paragonu) i złożyć wyjaśnienie, że było się na wizycie. Dłuższa nieobecność pozostaje dla mnie niewiadomą...

[emoji214] Kinga - 4.04.2015 [emoji173]
[emoji272] Fasolka - usg 16+1
om 16+6
 
Myślę, że jest to ciekawy pomysł, ale wszystko zależy od podejścia. Ja się śmieje, że z moja grupa krwi, to każdy poważniejszy wypadek to śmierć. Mam AB rh- i tej krwi są minimalne zapasy, więc mogłabym sama dla siebie ja trzymać. Jeśli się ma na t9 środki, to można się zabezpieczyc na takie wypadki.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Ooo nie słyszałam o takiej grupie naawet hehehe.
Tak tylko ta ma więcej ponoć przeciwciał itd. Niż "zwykła" krew...
No nas nie będzie raczej stać...bo to nie mały koszt

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ooo nie słyszałam o takiej grupie naawet hehehe.
Tak tylko ta ma więcej ponoć przeciwciał itd. Niż "zwykła" krew...
No nas nie będzie raczej stać...bo to nie mały koszt

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja ze swoim jeszcze o tym nie rozmawiałam Ale zapytam go wieczorem. Jakie on ma zdanie. Przy czym raczej wątpię ze bd nas na to stać...

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Patrzcie, nie skopiowalo mi się. Chodziło o pobieranie krwi pepowinowej

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Pomysł jest o tyle dobry, że z roku na rok rosną możliwości wykorzystania takiej krwi i komórek macierzystych z nich. W wielu chorobach pomagają regenerować zniszczone/brakujące komórki. Cena jest wysoka i zależna od postępowania po zbankowaniu krwi- można dodatkowo dopłacić za zachowanie jej tylko dla siebie bo inaczej jest ogólnodostępna. Z roku na rok ceny są coraz korzystniejsze.

[emoji214] Kinga - 4.04.2015 [emoji173]
[emoji272] Fasolka - usg 16+1
om 16+6
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry