reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Co do zdjęć USG i określania płci w pierwszym trymestrze... Mój gin na 80% mówił mi, że będzie chłopak.... a ja mu ripostę że będzie dziewczynka, bo zrobiłam Nifty. Był w szoku. Mówił, że na tym etapie ciąży tylko hipotetycznie podaje się płeć dziecka i to zazwyczaj strzela się w chłopaka, bo w ok 14 tygodniu łechtaczka u dziewczynek jest przerośnięta i znajduje się na zewnątrz, więc wygląda jak siurek :p Dopiero na 98% płeć z USG można określić w 20tyg. Przynajmniej tak mówił mi gin :)
 
reklama
Co do zdjęć USG i określania płci w pierwszym trymestrze... Mój gin na 80% mówił mi, że będzie chłopak.... a ja mu ripostę że będzie dziewczynka, bo zrobiłam Nifty. Był w szoku. Mówił, że na tym etapie ciąży tylko hipotetycznie podaje się płeć dziecka i to zazwyczaj strzela się w chłopaka, bo w ok 14 tygodniu łechtaczka u dziewczynek jest przerośnięta i znajduje się na zewnątrz, więc wygląda jak siurek [emoji14] Dopiero na 98% płeć z USG można określić w 20tyg. Przynajmniej tak mówił mi gin :)
I to potwierdza to co Wam wczoraj pisałam :-)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój małż na szczęście do męskich i damskich robot :) on w domu wynosi śmieci, myje Okna i robi pranie bo ja tego nienawidzę za to ja gotuje, wychodzę z psem i robię resztę rzeczy :)
 
A mój mąż nie ma zdolności ani do męskich rzeczy, prędzej ja bym coś zrobiła, zawsze pomagałam tacie w remontach, naprawach, czasem pomoże w sprzątaniu, ale nie ma go w domu od 7 do 21 więc nawet nie ma kiedy. Nawet jak ja pracowałam to albo 6-14 albo 14-22 to i tak było to na mojej głowie
 
Cześć dziewczyny!
Udanych wizyt życzę!
Witaj alexszy! Ale się przyczaiłaś[emoji12]
Co do sprzątania przez innych domowników i pomocników to z doświadczenia powiem, że ciężko zaakceptować kiedy ktoś robi inaczej niż my. Mnie pomogło zdrowie, 8 lat temu kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa, leżałam 2 tyg, a potem nie było wiele lepiej. Wtedy obowiązki domowe przejął mąż. Pewnie, że miałam zastrzeżenia, ale co z tego-mogłam tylko sobie w łóżku pogdakać [emoji16] Później starszy syn otrzymał trochę obowiązków, a od 2 lat też młodszy. W tej chwili jest tak, że od 8 lat może 3-4 razy tknęłam podłogę w mieszkaniu (i to najwyżej kawałek), okna w swoich pokojach chłopcy myją sami, ja czasami machnę w kuchni. Do mnie należy łazienka-wiadomo, żaden facet tego tak nie ogarnie. A resztę ogarnia mąż. Jak wyjeżdża, sprzątają chłopcy, a on po przyjeździe zarządza "generalkę" [emoji6]
Nie było łatwo się z tym pogodzić, ale teraz absolutnie nie narzekam [emoji16] Warto wytrzymać [emoji2][emoji2][emoji2]
Miłego dnia Nam wszystkim!

34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png
 
Dziewczynki ja już po wizycie [emoji5] stres odszedł w nie pamięć( mój gin potrafi rozładować sytuację coś tam sb śpiewając bądź pogwizdujac i mówi nie stresuj się jakoś się dogadamy )... Ale do sedna wyników PAPPA jeszcze mu labo nie wyslalo, mówi ze bd w przyszłym tyg i jak coś bd nie tak to bd dzwonił. Słuchał tętna dziecka mówi ze ok. Mnie zbadał ginekologicznie wszystko tam jest ok. Nie ma żadnych infekcji. I kazał chodzi na basen na kręgosłup. A to kłucie spojenia narazie tak bd bo wszystko pracuje. Teraz mogę spokojnie jechać na zakupy [emoji16]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny!
Udanych wizyt życzę!
Witaj alexszy! Ale się przyczaiłaś[emoji12]
Co do sprzątania przez innych domowników i pomocników to z doświadczenia powiem, że ciężko zaakceptować kiedy ktoś robi inaczej niż my. Mnie pomogło zdrowie, 8 lat temu kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa, leżałam 2 tyg, a potem nie było wiele lepiej. Wtedy obowiązki domowe przejął mąż. Pewnie, że miałam zastrzeżenia, ale co z tego-mogłam tylko sobie w łóżku pogdakać [emoji16] Później starszy syn otrzymał trochę obowiązków, a od 2 lat też młodszy. W tej chwili jest tak, że od 8 lat może 3-4 razy tknęłam podłogę w mieszkaniu (i to najwyżej kawałek), okna w swoich pokojach chłopcy myją sami, ja czasami machnę w kuchni. Do mnie należy łazienka-wiadomo, żaden facet tego tak nie ogarnie. A resztę ogarnia mąż. Jak wyjeżdża, sprzątają chłopcy, a on po przyjeździe zarządza "generalkę" [emoji6]
Nie było łatwo się z tym pogodzić, ale teraz absolutnie nie narzekam [emoji16] Warto wytrzymać [emoji2][emoji2][emoji2]
Miłego dnia Nam wszystkim!

34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png

Przydałoby mi się 3 takich pomocników :D Szczególnie teraz przed świętami. :) To będą moje najbrudniejsze święta :p Jestem Ślązaczką, więc od dziecka nauczona jestem czystości... a teraz raz w tygodniu pobieżnie myję podłogi. Mój mąż z mopem się nie lubią, za to sam naprawi samochód, położy płytki, założy instalację z prądem. Czekam do wizyty - może wówczas lekarz pozwoli mi trochę więcej chodzić :)
 
A ja sobie przypomniałam że dziś powinnam zadzwonić zapytać o wyniki z pappa... męża nie ma w domu a sama się boję dzwonić... ehhh...
U mnie też mąż umył okna, całkiem nieźle mu to poszło :) pomaga mi również myjąc podłogi,odkurzając i czyszcząc kibelek (czytałam że w ciąży się nie powinno tego robić), więc nie narzekam na niego :)
zjadłam małą paczkę chipsów, pistacje i mus owocowy naraz... czy któraś z Was też ma taki apetyt na pomarańcze? mogłabym je jeść i pić z nich soki 24h/dobę :p

Lili91 super że z dzidzią wszystko ok, teraz możesz się zrelaksować :)
 
reklama
Ja też już bym chciała wiedzieć co tam noszę pod serduchem Ale u mnie to dopiero w czerwcu się dowiem bo wtedy bd mieć USG. Ale oboje z mężem mówimy byle zdrowe było. Kochać będziemy tak samo [emoji173]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry