reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Co do zdjęć USG i określania płci w pierwszym trymestrze... Mój gin na 80% mówił mi, że będzie chłopak.... a ja mu ripostę że będzie dziewczynka, bo zrobiłam Nifty. Był w szoku. Mówił, że na tym etapie ciąży tylko hipotetycznie podaje się płeć dziecka i to zazwyczaj strzela się w chłopaka, bo w ok 14 tygodniu łechtaczka u dziewczynek jest przerośnięta i znajduje się na zewnątrz, więc wygląda jak siurek :p Dopiero na 98% płeć z USG można określić w 20tyg. Przynajmniej tak mówił mi gin :)

Ajaj [emoji4] czyli okaże sie jak sie okaże. [emoji4]
Biedny gin, tu sie stara elokwentnie coś wymyślić, a Ty zrobiłaś Nifty. [emoji23]
Ale in tych wyników nie widział?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też już bym chciała wiedzieć co tam noszę pod serduchem Ale u mnie to dopiero w czerwcu się dowiem bo wtedy bd mieć USG. Ale oboje z mężem mówimy byle zdrowe było. Kochać będziemy tak samo [emoji173]



Wiadomo, najważniejsze, żeby maleństwo było zdrowe :)
 
A ja sobie przypomniałam że dziś powinnam zadzwonić zapytać o wyniki z pappa... męża nie ma w domu a sama się boję dzwonić... ehhh...
U mnie też mąż umył okna, całkiem nieźle mu to poszło :) pomaga mi również myjąc podłogi,odkurzając i czyszcząc kibelek (czytałam że w ciąży się nie powinno tego robić), więc nie narzekam na niego :)
zjadłam małą paczkę chipsów, pistacje i mus owocowy naraz... czy któraś z Was też ma taki apetyt na pomarańcze? mogłabym je jeść i pić z nich soki 24h/dobę :p

Lili91 super że z dzidzią wszystko ok, teraz możesz się zrelaksować :)

Ja tez mam ochotę na pomarańcze. Teraz jakby troche mniej, ale w zeszłym tygodniu to tylko to mi po głowie chodziło.

Zadzwoń po wyniki! Na pewno bedą dobre, a nie będziesz sie juz stresować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Norma na czczo dla kobiet w ciąży jest do 90 a godzinę po posiłku 140. Gdybyś nie jadła 12h przed badaniem to mogłabyś mieć niższy. Krzywa cukrowa robi się faktycznie w 24t i to z obciążeniem 50 chyba że masz wysokie wyniki czyli powyżej 100 na czczo to lekarz powinien od razu skierować na krzywą z obciążeniem 75. Tak jednym z objawów cukrzycy jest duuuuuze pragnienie i wieczne zmęczenie nawet nie robiąc żadnego wysiłku. Ja glukozę robiłam sobie przed pierwszą wizytą u ginekologa i zaraz skierował mnie na krzywą i zabronił jeść po 21 a do 23 mogłam pić wodę.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Myslalam Ze jak ma się cukrzycę to właśnie powinno się też regularnie jesc żeby cukier nie skakał więc myslalam ze po 12h to właśnie by był wyższy no ale może masz rację i niższy. Hm to w ogóle by miec prawidłowy wynik ile trzeba być na czczo?
 
Ja tez mam ochotę na pomarańcze. Teraz jakby troche mniej, ale w zeszłym tygodniu to tylko to mi po głowie chodziło.

Zadzwoń po wyniki! Na pewno bedą dobre, a nie będziesz sie juz stresować.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dzięki, odważyłam sie zadzwonić i wszystko w porządku na tym teście pappa :))) aż sie popłakałam z radości.. Uhh ale ulga.
 
A ja sobie przypomniałam że dziś powinnam zadzwonić zapytać o wyniki z pappa... męża nie ma w domu a sama się boję dzwonić... ehhh...
U mnie też mąż umył okna, całkiem nieźle mu to poszło :) pomaga mi również myjąc podłogi,odkurzając i czyszcząc kibelek (czytałam że w ciąży się nie powinno tego robić), więc nie narzekam na niego :)
zjadłam małą paczkę chipsów, pistacje i mus owocowy naraz... czy któraś z Was też ma taki apetyt na pomarańcze? mogłabym je jeść i pić z nich soki 24h/dobę :p

Lili91 super że z dzidzią wszystko ok, teraz możesz się zrelaksować :)

Ja mam parcie na ananasa i ketchup :-)
 
Ja mam parcie na ananasa i ketchup :-)
A ananas surowy czy z puszki? Pytam, bo jak byłam w ciąży z Maksem-młodszym to wtedy kazali mi jeść surowego ananasa żeby przyśpieszyć poród(!?!) ale wiem, że te opinie się ciągle zmieniają, co można jeść, czego nie, co przyspiesza poród a co wspomaga laktację.

34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png
 
Wiecie co mi przyspieszyło poród?:-D
To był poczatek lipca (urodziłam 3 lipca w 37tyg), byłam w markecie i było mnóstwo owoców i warzyw świeżych, pachnących. Kupiłam sobie po pół kilograma róznych sliwek, moreli, nektarynek, fasolke, kalafiora....no dwie reklamówki wyniosłam. Zjadłam to wszystko w jeden dzien.... potem biegunka cały nastepny dzień i kolejnego już urodziłam, byłam może 2 godziny na porodówce :-D:-D:-D
 
reklama
Ja mam parcie na ananasa i ketchup :-)
Ale to ananas z ketchupem w jednym czasie ? :D ananasowe frytki hmmm :D
Ja w pierwszym trymestrze ciągle miałam ochotę na frytki niezdrowe ;p starałam się nie jeść tak często :D Trzymam kciuki za udaną wizytę :)

Sunday to zrobiłaś rewolucje żołądka i brzucha w jednym :D

Ja się zabieram za porządki, zmienianie pościeli, ostateczne dekoracje itp ;p wyślę potem fotki z moich świątecznych kombinacji dekoracyjnych :D uwielbiam dekoracje na święta :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry