reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ewka on uwielbia dzieci. Jak pojechaliśmy do znajomych, którzy maja 2,5 letnie dziecko to siedzieli razem w pokoju i ten chłopczyk pokazywał Brunowi swoje zabawki [emoji23]

Gdzieś słyszałam ze todoplazmoza od kota ciężko się zarazić. Podobno wirus rozwija się w kale który leży od 2,3 dni... wiec ktoś musiałby mega zaniedbać takie rzeczy.
 
reklama
Ja jestem zla, ze od razu nie mam pakietu tych badan tylko znow dwa tygodnie czekac. To mnie tyle stresu kosztuje i nerwow, ze wolalabym juz wiedziec czy mam sie zaczac leczyc czy nie... Szlam na wizyte do lekarza calkiem spokojnie a tu takie cos... Tym bardziej, ze ja na prawde bardzo przestrzegam tego co wolno a co nie wolno jesc, dbam o higiene, nie mam kontaktu z kotami. Boje sie bardzo i stad tez ta zlosc. :(

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Meggie- jest w zaleceniach ptg, (standardy ptg opieka poloznicza nad ciezarna )wiec lekarz ktory go nie zleca po prostu nie zleca zalecanych badan dla kobiet ciezarnych.
Pewnie masz rację:) Nie mówię, ze to dobrze, tylko ze zaden ze mnie lekarz by po kimś sprzątać brudy;) Nie będę sprawdzać przepisów i obowiązków lekarzy czy urzędników. Szkoda nerwów;) I tak mam ich wystarczająco z NFZ <3
 
Ewka on uwielbia dzieci. Jak pojechaliśmy do znajomych, którzy maja 2,5 letnie dziecko to siedzieli razem w pokoju i ten chłopczyk pokazywał Brunowi swoje zabawki [emoji23]

Gdzieś słyszałam ze todoplazmoza od kota ciężko się zarazić. Podobno wirus rozwija się w kale który leży od 2,3 dni... wiec ktoś musiałby mega zaniedbać takie rzeczy.
Trochę inaczej. Zarażasz się od kału kota bez względu na świezość, ALE kot od momentu kontaktu z toxo zaraża max. 4 dni, potem już nie sprzeda nikomu;)
 
Ja jestem zla, ze od razu nie mam pakietu tych badan tylko znow dwa tygodnie czekac. To mnie tyle stresu kosztuje i nerwow, ze wolalabym juz wiedziec czy mam sie zaczac leczyc czy nie... Szlam na wizyte do lekarza calkiem spokojnie a tu takie cos... Tym bardziej, ze ja na prawde bardzo przestrzegam tego co wolno a co nie wolno jesc, dbam o higiene, nie mam kontaktu z kotami. Boje sie bardzo i stad tez ta zlosc. :(

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Magdagos mam nadzieję, że wynik miałaś błędny. Ale jeśli nie to też nie masz sie co obwiniać. Tym dziadem można się zarazić jedząc praktycznie wszystko..owoce warzywa...niby się to wszystko myje (oczywiste!) a jednak zarazki gdzieś tam sie przenoszą i klops. Trzeba tylko teraz zadbać (gdyby faktycznie sie to potwierdziło) o odpowiednie leczenie.
A w ogóle jak to sie leczy?
 
Madagos na te szczegolowe i tak sie chyba czeka do 3tygodni jak dobrze pamietam, kuzynka je robila jak wynik wyszedl niejednoznacZny:(

Meggie jasne,po prostu jak ktos juz sporo przeszedl to nie ufa sie do konca lekarzom, tak jak hajmal czy wlasnie ja, i na pewno inne dziewczyny tez;) dlatego np ja mam badania progesteronu co 2tyg, a pewnie zadna z was tego nie robi,a ja wiem ze musze bo standardowe dawki zalecane luteiny nie wystarczaja
 
Magdagos mam nadzieję, że wynik miałaś błędny. Ale jeśli nie to też nie masz sie co obwiniać. Tym dziadem można się zarazić jedząc praktycznie wszystko..owoce warzywa...niby się to wszystko myje (oczywiste!) a jednak zarazki gdzieś tam sie przenoszą i klops. Trzeba tylko teraz zadbać (gdyby faktycznie sie to potwierdziło) o odpowiednie leczenie.
A w ogóle jak to sie leczy?
Antybiotykiem :/
 
Madagos na te szczegolowe i tak sie chyba czeka do 3tygodni jak dobrze pamietam, kuzynka je robila jak wynik wyszedl niejednoznacZny:(

Meggie jasne,po prostu jak ktos juz sporo przeszedl to nie ufa sie do konca lekarzom, tak jak hajmal czy wlasnie ja, i na pewno inne dziewczyny tez;) dlatego np ja mam badania progesteronu co 2tyg, a pewnie zadna z was tego nie robi,a ja wiem ze musze bo standardowe dawki zalecane luteiny nie wystarczaja
Badaj to, co uważasz za słuszne- jak mówiłam, lekarzem nie jestem i nie będę udawać, że mam wiedzę ponad książki medyczne;) Ważny jest spokój matki! Trzymam kciuki, byś miała zdrowego bobasa:)
 
reklama
Leczenie polega na pdoawaniu antybiotykow do konca ciazy. Jest do zakazenia doszlo w trakcie ciazy wykonuje sie amniopunkcje i jesli w plynie jest toxo to do konca ciazy szpital i kilka antybiotykow na raz sie podaje. W UK wyglada to tak, ze nie robia badan na toxo. W 20 tyg. Na usg prenatalnym jesli wyjryja jakies zmiany to zlecaja badania na toxo, jesli sie potwierdzi to przerywaja ciaze.

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry