reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Uroki kobiet w ciąży :D :D :D



Tak pomyślałam wczoraj An, że Ty pewnie też poszłaś późno spać :o
Ja się zawsze wkręcam w różne takie rzeczy i mimo, iż nie jestem żadnym ekspertem, to wczułam się tak, jakbym zęby zjadła na wszelakich sztukach walki :D
Za tydzień finał Ligi Mistrzów, a że P. zaszczepił we mnie uwielbienie do piłki nożnej, a w szczególności do Realu Madryt, to wyczuwam kolejny emocjonujący wieczór w roli głównej ze mną jako "ekspertem" :D :D
Ja tylko pilke nozna rozumiem [emoji14] Tutaj wszyscy świętują jak gra Bayern Monachium i nawet potrafia zamknac firmę wczesniej, bo mecz [emoji14]

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moze to glupio zabrzmi, ale teraz trzeba myslec przedewszystkim o swoim dziecku. Nasze smutasy na nie zle dzialaja. Co rusz sie widzi chorych ludzi, dzieci. Ja juz prawie na fb niewchodze bo co roz jakies dzieciatko chore, albo na reklamach polsatu. Normalnie to by czlowiek tak dlugo o tym nie myslal, ale teraz jestesmy zbyt wrazliwe. Jak wiele z nas ja tez poronilam dla tego dziecka musze sie pogodzic ze smiercia dwójki dzieci.
Ostatnio die dowiedzialam ze przez takie zakazenie urodzila moja znajoma w 28 tc. Dziecko uratowali bo bylo większe. Wystarczyło zrobic wymaz z szyjki bo z tego co wiem od tego sie ta akcja zaczyna. Na nastepnej wizycie upre sie zeby mi pobral gin wymaz.

Milego dnia :)


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Nie uważam, żeby to było głupie ;) Jesteśmy na takim etapie swojego życia, że bycie takimi mini egoistkami myślącymi głównie o sobie i swoim dziecku jest moim zdaniem jak najbardziej usprawiedliwione :)

Ty się hajmal orientujesz co to za zakażenie? Ja nie czytam mamy ginekolog i w ogóle nie wiem, z czym ona się tam borykała, a zainteresowało mnie to i zastanawiam się pod jakim kątem należy wykonać badanie mające na celu zapobiegnięcie takim dramatycznym sytuacją.
 
Ja tylko ostatnio jej sluchalam, to mowila, ze ma komplikacje i ze nie jest taka zdrowa na jaka wygląda :(

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
An takie nastawienie firm jest super.

Ja wiem czy sie orietuje. To bylo tak poronilam znienacka w 16 tc bez wczesniejszych dolegliwosci. Szukalam przyczyny. Jedna z potencjalnych a w tym momecie na 50% pewna byly bakterie na szyjce macicy ktore doprowadzily do poronienia. Druga mogla byc zakrzepica. Nie zbadano mnie, nie wzieto wymazu, nic, nic polecialo tyle moge isc do domu. Dali mi antybiotyk. Po poronieniu robil mi inny lekarz wymaz ale bylo czysto no bo po antybiotyku. Teraz na poczatku ciazy tez robil i bylo czysto, tylko ze te bakterie mozna zlapac w trakcie ciazy, - sex, basen, cokolwiek, o tak jak infekcje pochwy. Odeszły wody i po sprawie. No i wlasnie czytalam ze szyjke moga bakterie oslabic i doprowadzić do odwjscia wod plodowych.
Dlatego juz kiedys przy temacie dotyczacym cytologi pisalam ze wymaz z szyjki jest bardzo wazny bo to nie wychodzi na cytologii. Ta moja znajoma, mamaginekolog one mialy podobnie jak ja odeszly wody, u tej mojej znajomej potwierdzili bakterie. Ale tez nie utrzymala ciazy choc byla w szpitalu. Zreszta w 24 tc dziecko ma 9% szans a w 28 chyba dobrze ponad 50%.
To smutne co sie stalo ale lepiej zaplacic te pare zloty i miec spokojna głowę

Ginekolog wziernikiem rozszerza pochwe i pobiera wymaz bezposrednio z szyjki. Potem na wynik czeka sie chyba 2 tygodnie. Jak cos wychoduja to szpital i leki a jak nie to jest ok. Z tym ze lepiej sprawdzic bo jest bezpieczniej.
Jeszcze jedno, ani u mnie ani u mojej znajomej nie bylo zadnych niepokojacych objawow az do odejscia wod.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to od początku ciąży nie mialam robione ni cm tym kierunku. I zaczęłam się właśnie stresować tym wszystkim.

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez nie mialam robione , i na nfz to raczej ciężko bedzie .
Ja wierze , ze z moim dzidziolem będzie ok i musi mi to wystarczyć.

[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170]
Lenka 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 21t5d [emoji594]
 
Kurczę ciekawe co to za bakteria :/ Zna któraś z Was może jej nazwę? Bo jeśli dobrze zrozumiałam wypowiedź hajmal, to tak w skrócie mówiąc, jest to jakieś *****, które można złapać w każdej chwili, a które odpowiada za przedwczesne odejście wód płodowych, co kończy się poronieniem?

Muszę poszukać jakichś informacji w internecie na ten temat. Może uda mi się znaleźć nazwę tej bakterii i przy okazji kolejnej wizyty zapytam mojej gin. czy może mnie zbadać pod tym kątem.
 
Uroki kobiet w ciąży :D :D :D



Tak pomyślałam wczoraj An, że Ty pewnie też poszłaś późno spać :o
Ja się zawsze wkręcam w różne takie rzeczy i mimo, iż nie jestem żadnym ekspertem, to wczułam się tak, jakbym zęby zjadła na wszelakich sztukach walki :D
Za tydzień finał Ligi Mistrzów, a że P. zaszczepił we mnie uwielbienie do piłki nożnej, a w szczególności do Realu Madryt, to wyczuwam kolejny emocjonujący wieczór w roli głównej ze mną jako "ekspertem" :D :D
1495985493-aaaaaa.jpeg

Specjalnie dla Ciebie stadion Realu Madryt[emoji2]

Napisane na LG-H440n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny! Przecież możemy tak myśleć! Jak myślicie, ilu kobietom w całym Kraju w każdej minucie dnia umierają nienarodzone dzieci? Myślicie, że kupno wyprawki ma z tym jakiś związek? Nie możemy myśleć, że nam też się nie uda, bo mamie ginekolog, czy jakiejś innej kobiecie się nie udało, bo w końcu wpędzimy się w depresje, a przecież nasze maluchy również odczuwają nasze emocje. Nigdy tego nie doświadczyłam i mogę sobie tylko próbować wyobrazić, jak ogromną tragedią dla każdego człowieka jest strata dziecka i podpisuję się obiema rękami pod wsparciem, jakie można dać tym kobietom i ojcom, ale to nie musi oznaczać, że ja sama mam przestać odczuwać radość z mojej ciąży. Przestać wybierać wózki i planować, czy też kupować różne akcesoria. Owszem każda z nas musi mieć gdzieś w tyle głowy świadomość, że w każdej chwili również nam może stać się coś niespodziewanego, coś czego nie chcemy i czego się boimy, ale myślenie tylko o tym nie przyniesie nam nic dobrego, bo finalnie zamiast wspaniałych wspomnień z tych 9 miesięcy będziemy miały wspomnienia strachu, obawy i lęku. A przecież nie o to chodzi. Musimy wierzyć, że nam się uda, wszystko się super skończy i w październiku, każda z nas zostanie mamą. Jedni wierzą w takiego Boga, inni w innego, jedni wierzą wyłącznie w medycynę i naukę, kolejni w los i każdej z nas zostaje modlenie się, zaklinanie rzeczywistości, czy co tam komu przynosi siłę i wiara w to, że będzie dobrze, dbanie o siebie i przekonanie nas nie spotka nic złego.

To nie jest tak, że jak mamaginekolog poroniła na takim etapie, to ja już nie kompletuję wyprawki. Chodziło mi o to, że po tej informacji jakoś odechciało mi się opowiadać o tym co już udało mi się kupić i jak się z tego cieszę. Ja o swoje dziecko martwię się od samego początku, bo jedną ciążę już straciłam.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry