reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wiem co wam miałam polecić...Ja właśnie wyrosłam z biustonosza, który kupiłam na czas ciąży, a raczej dwóch i został mi tylko jeden dobry rozmiarem, no i musiałam szukać. Na stronie esotiq mają teraz wyprzedaże i wypatrzyłam sobie 2, które na dodatek są potem do karmienia po 38zł. Musicie poszukać rozmiaru, esotiq ma troszkę mniejsze, więc weźcie o rozmiar więcej niż w innych markach. Dla mnie bomba, bo przed ciążą kupowałam tam 65, teraz będę mieć 70G, a tak to bardzo ciężko dostępny.
 
reklama
No to za badanie dosyc duzo placicie. Ja jak robilam badania w 13 tyg to zaplacilam chyba 70 euro ale w ciagu tyg mi to zwrocili. Zreszta tutaj place kazda wizyte ale w ciagu tyg kasa wraca na konto. Wiec chociaz tyle :) Ale jeszcze chwila i ja sie zmierze z polskimi realiami i lekarzami... A jeszcze chcialam zapytac czy sadzicie ze powinnam juz sie umowic na wizyte u gin na lipiec czy jeszcze jest zbyt wczesnie>?
 
No to za badanie dosyc duzo placicie. Ja jak robilam badania w 13 tyg to zaplacilam chyba 70 euro ale w ciagu tyg mi to zwrocili. Zreszta tutaj place kazda wizyte ale w ciagu tyg kasa wraca na konto. Wiec chociaz tyle :) Ale jeszcze chwila i ja sie zmierze z polskimi realiami i lekarzami... A jeszcze chcialam zapytac czy sadzicie ze powinnam juz sie umowic na wizyte u gin na lipiec czy jeszcze jest zbyt wczesnie>?
U mnie czy na NFZ czy prywatnie trzeba się miesiąc wcześniej umówić.
 
Cześć dziewczyny!
Ja dziś chytry plan uknułam... Wstałam o 5, i porobiłam wszystko co miałam w planach (obiady dla mnie i chłopaków, pranie, sprzątnęłam łazienkę, zakupy) a jeszcze mani i pedi ogarnęłam. Ciśnienie do dooopy, tak jak wczoraj, ale rano jakoś tak bardziej na chodzie jestem. Teraz za to już leżę wygodnie i odpoczywam. [emoji4]
Po południu mam wizytę u neurolog, zapytam ją o to ciśnienie oraz czy mogę mieć rezonans magnetyczny. Mam do zbadania kręgosłup lędźwiowy, (przepukliny). No i oczywiście mnóstwo pytań o poród i niebezpieczeństwa z nim związane.

Paulina super zdjęcia![emoji7]

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty[emoji110][emoji110][emoji110]

Ja czasami pijam radlera albo rozcieńczony 1:3 cydr lub wytrawne wino też tak rozcieńczone. Ale to sporadycznie...

Wózki... Taaaa... Ja myślałam, że to będzie najprostsze [emoji38][emoji23][emoji23] a tu zonk! Zrezygnowałam z 3w1, bo nie chcę tego fotelika (2 razy się nie sprawdził więc szkoda mi kasy) kupuje fotelik montowany na stałe najpierw tyłem a potem przodem 0-18kg. Uważam też,że to bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo mam problem z gondolami, bo są za małe (moi synowie rodzili się duzi i większość gondoli wystarczyłaby mi na mniej więcej 3 mies. to mnie nie urządza)Tylko stock ma dużą, ale 4tys. nie wydam tylko z tego tytułu. Na razie w moim prywatnym rankingu wózków wygrywa cybex Balios M oraz chicco Urban crossover. Potrzebuję lekkiego wózka ze zgrabną spacerówką. Do sierpnia muszę się na coś zdecydować [emoji4]


34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png
 
Cześć dziewczyny!
Ja dziś chytry plan uknułam... Wstałam o 5, i porobiłam wszystko co miałam w planach (obiady dla mnie i chłopaków, pranie, sprzątnęłam łazienkę, zakupy) a jeszcze mani i pedi ogarnęłam. Ciśnienie do dooopy, tak jak wczoraj, ale rano jakoś tak bardziej na chodzie jestem. Teraz za to już leżę wygodnie i odpoczywam. [emoji4]
Po południu mam wizytę u neurolog, zapytam ją o to ciśnienie oraz czy mogę mieć rezonans magnetyczny. Mam do zbadania kręgosłup lędźwiowy, (przepukliny). No i oczywiście mnóstwo pytań o poród i niebezpieczeństwa z nim związane.

Paulina super zdjęcia![emoji7]

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty[emoji110][emoji110][emoji110]

Ja czasami pijam radlera albo rozcieńczony 1:3 cydr lub wytrawne wino też tak rozcieńczone. Ale to sporadycznie...

Wózki... Taaaa... Ja myślałam, że to będzie najprostsze [emoji38][emoji23][emoji23] a tu zonk! Zrezygnowałam z 3w1, bo nie chcę tego fotelika (2 razy się nie sprawdził więc szkoda mi kasy) kupuje fotelik montowany na stałe najpierw tyłem a potem przodem 0-18kg. Uważam też,że to bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo mam problem z gondolami, bo są za małe (moi synowie rodzili się duzi i większość gondoli wystarczyłaby mi na mniej więcej 3 mies. to mnie nie urządza)Tylko stock ma dużą, ale 4tys. nie wydam tylko z tego tytułu. Na razie w moim prywatnym rankingu wózków wygrywa cybex Balios M oraz chicco Urban crossover. Potrzebuję lekkiego wózka ze zgrabną spacerówką. Do sierpnia muszę się na coś zdecydować [emoji4]



34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png
 
Ja w poprzedniej ciąży miałam mieć robiony rezonans ale neurolog się nie zgodził z racji tego że istnieje możliwość, że trzeba podać kontrast a to podobno niewskazane w ciąży
 
Ja w poprzedniej ciąży miałam mieć robiony rezonans ale neurolog się nie zgodził z racji tego że istnieje możliwość, że trzeba podać kontrast a to podobno niewskazane w ciąży
No właśnie wiem, że I trymestr to wogóle nie wolno, ale II i III jest dopuszczalne. Ja z kontrastem miałam tylko MR głowy robione a kręgosłup zawsze bez. Dlatego dopytam...

34bw90bvj7s2yzfl.png

82dokqi1appe9g4w.png

wff2kqi19yndsbel.png
 
Ewka i hajmal dobrze kojarzę że wy macie cukrzycę ciążowa, powiedzcie jakie miałyście wyniki z krzywej? :) bo się zastanawiam czy moje są dobre
 
reklama
Dasia może to zależy czy coś jest pilne czy nie koniecznie ja miałam mieć kontrolny rezonans głowy więc lekarz kazał mi odpuścić i zrobić po porodzie
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry