reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2017

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Mamusie..Jakie ksiazki czytacie w ciazy? ja wlasnie dostalam paczke z Emipku i oto moje zakupy.
Oprocz ponizszych mam jeszcze W oczekiwaniu na dziecko Heidi Murkoff.Zobacz załącznik 804325


rps20170428_122327.jpg


Ja czytam ta książkę ;-) i bardzo ja polecam!

U nas dziś na obiad barszcz czerwony z ziemniaczkami, a dla męża na 2 zostało trochę wczorajszego kurczaka curry z ryżem, to sobie zje jak sam barszcz mu nie wystarczy :-)
 

Załączniki

  • rps20170428_122327.jpg
    rps20170428_122327.jpg
    69 KB · Wyświetleń: 296
reklama
Bry w tą ponurą, deszczową pogodę :)
Łóżka rewelacja!! Bardzo mi się podobają, ale my mamy łóżeczko po pierworodnym, zwykłe białe, drewniane ze szczebelkami więc nie musimy nic kupować.
Młody ma teraz też białe, drewniane ale 180x90 i niestety w ogóle w nim nie śpi.. Tu jest problem bo śpi ze mną... :p Najgorsze że ja lubię z nim spać i nie wiem jak go oduczyć.. jak siebie oduczyć :O Ma swój super pokoik a praktycznie non stop zamknięty.. nasza wina.. ale jak pójdę na L4 to chyba zacznę go przyzwyczajać do spania w swoim łóżku, bo jak urodzi się drugie dziecie, to łóżeczko będzie stało w sypialni, więc nie ma mowy żeby spał ze mną... Ahh ciężie czasy to będą... :p

Co do czujności przy małym dziecku, potwierdzam, nawet najmniejszy szelest potrafi wybudzić z głębokiego snu :p bardzo przydatna jest też niania elektroniczna.. zawsze wieczorami jak synek już spał, włączałam nianię i nie było sytuacji, żebym nie słyszała.. Latem też się przydawała, jak mały spał w domku na działce, czy na wakacjach to niania zawsze dawała radę. Polecam :)

Ja nie mam żadnej książki na temat macierzyństwa, ani ciąży.. ani w pierwszej ciąży nie czytałam, ani w tej :)

Ja dziś mam totalny chill out.. od rana leżę w łóżku, oglądam jakieś głupoty w tv i siedzę w necie... w domu posprzątane, obiad zrobiony wczoraj.. no nic tylko się byczę :D oj daaawno tak nie było, aż mi z tym dziwnie, bo ja raczej z tych co nie umieją usiedzieć w miejscu :p
 
Bry w tą ponurą, deszczową pogodę :)
Łóżka rewelacja!! Bardzo mi się podobają, ale my mamy łóżeczko po pierworodnym, zwykłe białe, drewniane ze szczebelkami więc nie musimy nic kupować.
Młody ma teraz też białe, drewniane ale 180x90 i niestety w ogóle w nim nie śpi.. Tu jest problem bo śpi ze mną... [emoji14] Najgorsze że ja lubię z nim spać i nie wiem jak go oduczyć.. jak siebie oduczyć :O Ma swój super pokoik a praktycznie non stop zamknięty.. nasza wina.. ale jak pójdę na L4 to chyba zacznę go przyzwyczajać do spania w swoim łóżku, bo jak urodzi się drugie dziecie, to łóżeczko będzie stało w sypialni, więc nie ma mowy żeby spał ze mną... Ahh ciężie czasy to będą... [emoji14]

Co do czujności przy małym dziecku, potwierdzam, nawet najmniejszy szelest potrafi wybudzić z głębokiego snu [emoji14] bardzo przydatna jest też niania elektroniczna.. zawsze wieczorami jak synek już spał, włączałam nianię i nie było sytuacji, żebym nie słyszała.. Latem też się przydawała, jak mały spał w domku na działce, czy na wakacjach to niania zawsze dawała radę. Polecam :)

Ja nie mam żadnej książki na temat macierzyństwa, ani ciąży.. ani w pierwszej ciąży nie czytałam, ani w tej :)

Ja dziś mam totalny chill out.. od rana leżę w łóżku, oglądam jakieś głupoty w tv i siedzę w necie... w domu posprzątane, obiad zrobiony wczoraj.. no nic tylko się byczę :D oj daaawno tak nie było, aż mi z tym dziwnie, bo ja raczej z tych co nie umieją usiedzieć w miejscu :p
U nas tez byl ten problem teraz czasem syn do nas przychodzi jak przysni sie koszmar ale udało nam się go odzwyczaic wlasnie kładąc się z nim w tym łóżku (bo mamy o tych samych wymiarach) aż zasnął bo spokojnie się tam mieścimy w dwójkę czy ja z synem czy mąż który waży ok 100 kg [emoji6]

[emoji175]fasolka 15/10/2017,
[emoji221]córeczka 11/2015,
[emoji72]aniołek*09/2014,
[emoji197]synek 08/2009.
 
U nas tez byl ten problem teraz czasem syn do nas przychodzi jak prztsni sie koszmar ale udało nam się go odzwyczaic wlasnie kładąc się z nim w tym łóżku aż zasnął bo spokojnie się tam mieścimy w dwójkę czy ja z synem czy mąż który waży ok 100 kg [emoji6]

[emoji175]fasolka 15/10/2017,
[emoji221]córeczka 11/2015,
[emoji72]aniołek*09/2014,
[emoji197]synek 08/2009.

No pare prób mamy za sobą i dwie całe nocki przespane, ale zwykle kończy się wołaniem w nocy i przychodzi do nas spać.. Będę próbować może teraz przez ten długi weekend zacznę już.. co prawda dopiero w niedziele wraca do domu.. ale kiedyś zacząć trzeba :) Z tym kładzeniem się obok to sama nie wiem, jakie max obciążenie ma to łóżko... muszę poszukać strony z której zamawiałam..
 
U mnie śnieg, rano po drodze do pracy oczywiście masakra, bo dużo ludzi na letnich oponach jedzie w tym śniegu 30 na godzinę.

Z dzieckiem to tez jest tak, ze te nieprzespane noce są raczej na początku, a wtedy dziecko się samo jeszcze nie rusza, jak coś jest nie tak to płacze, a wtedy to się na pewno obudzisz.

Co do książek to chciałam jeszcze raz przeczytać Język niemowląt - super książka, bardzo polecam. Ale na razie w ogóle nie mam czasu.

U mnie wczoraj na kolacje i dzis na obiad była fasolka po bretońsku - fasola zdaje sie ma dużo żelaza [emoji6]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Borutka łóżeczko przepiękne :-) idealne po prostu :-)






A nie rozważacie zakupu jakiegoś łóżka? Powinnaś wygodnie spać, bo w końcu zacznie Ci kręgosłup dokuczać :-)
Mamy cały zestaw mebli sypialnianych, ale w Polsce, a na razie dzisiaj lub jutro ma przyjść właścicielka mieszkania i dopiero dowiemy się na czym stoimy. Teraz jedziemy na weekend do Polski, to zabierzemy normalny materac, bo więcej do auta nie wejdzie.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mamusie..Jakie ksiazki czytacie w ciazy? ja wlasnie dostalam paczke z Emipku i oto moje zakupy.
Oprocz ponizszych mam jeszcze W oczekiwaniu na dziecko Heidi Murkoff.Zobacz załącznik 804325
Właśnie też myślałam nad kupieniem. Moja mama ma "w oczekiwaniu na dziecko" i "pierwszy rok życia dziecka", także muszę teraz zabrać że sobą. Jak te książki Kaz Cooke?

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też nie mam żadnej książki dot ciazy. Może teść jak pojedzie teraz do Pl to mu powiem żeby mi coś przywiózł. Co do obiadu to ja robię kotlety z kalafiora plus ziemniaczki podpieczone na patelni. Uwielbiamy [emoji5]

Napisane na GT-I9060I w aplikacji Forum BabyBoom
Wstaw proszę przepis na te kotlety z kalafiora [emoji120]

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z książek ja czytam ęezyk niemowląt - Tracy Hogg, W oczekiwaniu na dziecko - Murkoff (i planuje kupic kolejne części) i Moje dziecko - Zawadzka
 
reklama
Dobry dzień :) Wczoraj po wizycie nie miałam czasu napisać że u nas wszystko dobrze, z aplikacji wynika że u mnie to 16t5d a dzidziuś waży około 200gram już , same stopy juz mają po dwa centymetry i nawet lekarka zwróciła uwagę że duże je już ma ha ha ha teraz się nie dziwię że już poczułam ruchy jak kawał bobasa juz z niego :) pytałam o potwierdzenie płci ale coś mały nie chciał współpracować i znowu wiem że to raczej chłopak :)
Przy okazji wczoraj w Katowicach kupiliśmy wózek, nowy w całkiem dobrej cenie
2017-04-28 13.02.15.jpg
2017-04-28 13.01.53.jpg
2017-04-28 13.01.19.jpg

Tak że ja też już powoli wyprawkę kompletuje żeby nie zostawić na ostatnią chwilę wszystkiego :)
 

Załączniki

  • 2017-04-28 13.02.15.jpg
    2017-04-28 13.02.15.jpg
    33,2 KB · Wyświetleń: 279
  • 2017-04-28 13.01.53.jpg
    2017-04-28 13.01.53.jpg
    34,4 KB · Wyświetleń: 274
  • 2017-04-28 13.01.19.jpg
    2017-04-28 13.01.19.jpg
    28 KB · Wyświetleń: 271
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry