reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
a jak wyglada to badanie?zwykle usg tak?bo w pierwszej ciazy mialam tylko usg robione

ewelina09065, USG genetyczne to badanie robione gdzieś tak w 12-tym tygodniu ciąży. Z tego, co słyszałam, to trwa ono dosyć długo, w sieci znalazłam nawet informację, że do kilkudziesięciu minut. Dzięki takiemu USG mozna wykryć różne choroby, np. zespół Downa.
Mój gin chce mnie skierować na takie badanie za 3,5 tygodnia, ale nie wiem, czy się zdecyduję: najpierw sprawdzę, ile to właściwie kosztuje i czy nas na to stać.
 
Witam i ja:)

Oj widzę, że hormony co niektóre z nas rozregulowały... Po porodzie może być gorzej;) a na razie oby do wiosny - u nas piękne słońce +8 i super spacer zaliczyłyśmy:) tylko te hałdy brudnego śniegu i błoto nie pozwalają jeszcze wierzyć, że to już końcówka zimy.

Co do USG to obowiązkowo powinno się takiemu poddać między 11 a 14tc - tzw. USG genetyczne; lekarz sprawdza czy dzieciątko nie ma wad wrodzonych. Przysługuje ono normalnie na NFZ, więc nie zastanawiajcie się czy Was stać tylko marsz zapisać się do lekarza, bo to dla nas już za miesiąc, a wiadomo jak z terminami. Chociaż jak mówicie, że ciąża, to w pierwszej kolejności muszą przyjąć.
Potem tzw. USG połówkowe - 20-22 tc i ostatnie w trzecim trymestrze, 30-36tc i jeśli ciąża rozwija się prawidłowo tyle wystarczy. Na pozostałych wizytach, zazwyczaj co miesiąc wystarczy badanie i słuchanie bicia serduszka. Często lekarze robią też USG przez 12 tc, właśnie żeby sprawdzić czynność serca.

Dzieci nie lubią USG - nie jest to dla nich szkodliwe, ale jest nieprzyjemne, częstotliwość czy jakoś tak, zresztą często się odwracają, zasłaniają głowę rączką, więc jak nie ma potrzeby, to lepiej nie stresować maluchów i ograniczyć się do tych 3 podglądań.

bira - bardzo mi przykro:(
 
ren-wiem, wiem, ze w ciazy lepiej sie nie opalac. Ale mam tam taka miejscoweczke na plazy , gdzie sa lezaczki i parasolki.
Wiec juz sie nie moge doczekac, jak sie wyloze na takim lezaczku, pod parasolem z traw i bede popijac bezalkoholowe mochito:rofl2:
a to chyba ze tak;-)
bira wspolczuje bardzo :-( trzymajcie sie dzielnie

dawidowe to tez swoje przeszlas przytulam


a ja na pocieche posadzilam drzewko jakbyscie mogly odwiedzac linka codziennie bylabym wdzieczna http://ren.posadzdrzewo.pl
 
Witam i ja:)

Oj widzę, że hormony co niektóre z nas rozregulowały... Po porodzie może być gorzej;) a na razie oby do wiosny - u nas piękne słońce +8 i super spacer zaliczyłyśmy:) tylko te hałdy brudnego śniegu i błoto nie pozwalają jeszcze wierzyć, że to już końcówka zimy.

Co do USG to obowiązkowo powinno się takiemu poddać między 11 a 14tc - tzw. USG genetyczne; lekarz sprawdza czy dzieciątko nie ma wad wrodzonych. Przysługuje ono normalnie na NFZ, więc nie zastanawiajcie się czy Was stać tylko marsz zapisać się do lekarza, bo to dla nas już za miesiąc, a wiadomo jak z terminami. Chociaż jak mówicie, że ciąża, to w pierwszej kolejności muszą przyjąć.

To mi kamień z serducha spadł :) Dzięki za informację, SylwiaZG. W takiem razie na pewno zrobię USG genetyczne.
 
a to takie usg mialam w pierwszej ciazy kiedy pani doktor sprawdzala szczegolowo dzidziusia czy nie ma wad:).teraz mam tez bardzo dobrego lekarza i napewno bede miec takie usg.juz nie moge sie doczekac
 
Witam, powiedzcie proszę od kiedy bierzecie kwas foliowy i w jakiej dawce, czy któraś z Was zaczęła brać dopiero w czwartym tygodniu ciąży, mój lekarz nie powiedział jaką dawkę mam brać i trochę się martwię czy 400 (1 tabletka dziennie) wystarczy
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja biore witaminy z kwasem foliowym prenatal , to powinno wystarczyc , jejciu jak ja nie moge sie doczekac tej wizyty u ginekologa dzisiaj mija 3 tygodnie jak malenstwo jest w brzuszku :)
 
Do góry