reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Doris- szkoda ze zakupy sie nie udaly, ale przynajmniej polazilas po sklepach i wiesz juz gdzie czego szukac:)

Penelopa- fajna sprawa z ta krwia pepowinowa, ale zastanawiam sie jaki procent jest jej wykorzystania?w sensie jakie jest prawdopodobienstwo ze skorzystasz z niej, a placic trzeba, to powinno kosztowac nie 1300zl a moze jednorazowo na poczatek 130zl, a potem 43zl a nie 430zl. Wtedy sadze ze duzo wiecej osob by sie na to decydowalo, lub w ogole obowiazkowe, a te oplaty wtedy powinny wynosic jeszcze mniej, lub byc za darmo, Niestety to co dobre w naszym kraju jest zarezerwowane, dla osob bogatszych, lub majacych fajnego sponsora na pewne rzeczy
 
reklama
a ja dzis w ramach walki z nadwaga pojechałam z przyjacielem na pizze która była strasznie wielka a nastepnie na wielki deser lodowy. Juz wiecej sobie nie bede na takie przyjemnosci pozwalac. Musiałam sie pocieszyc ze juz taka okropnie zmeczona jestem.
Jutro do roboty i nie wolno mi sie bedzie lenic. Mam nadzieje ze od soboty juz bede tylko lezała, TV, ksiazka i laptop. Wszystko bedzie poprane, wyprasowane i posprzatane. Jak bedzie wozek to spoczne na laurach.
 
Kasis krew pepowinowa pobiera sie tuż po porodzie do specjalnego zestawu pojemników i magazynuje w banku krwi pępowinowej. Jest to jakby "pakiet bezpieczeństwa" dla dziecka na przyszłość na wypadek ewentualnych chorób. Aktualnie na pewno może być wykorzystana w leczeniu białaczek, udało się również wyhodować zastawkę z krwi pępowinowej dla dziecka, którego zastawka została całkowicie zniszczona przez infekcję. Sprawa warta uwagi, ale koszty pobrania i przechowywania w naszym kraju są wciąż spore. nas niestety nie stać ale gdybyśmy mogli myśle że byśmy zainwestowali.
 
Gdyby mnie było stać też bym zainwestowała. Medycyna idzie tak do przodu, kto wie może za jakiś czas z tej krwi będą umieli życie przedłużać ot tak. Niestety za wysokie progi i nie mogę tego sobie cały czas wybaczyć...
 
u nas we Francji z ta krwia jest tak, ze krew z lozyska-pepowiny mozna podarowac w momencie porodu(dokladnie wtedy to sie odbywa zanim lozysko zostanie urodzone), nic sie nie placi, i sa dwa wyjscia, albo mam prawo zachowac ja nieodplatnie dla kogos z rodziny, albo dla kogos spoza kto bedzie potrzebowac. u nas tym lecza wlasniei bialaczke i od niedawna RAKA -rozmaite odmiany. podobno rewolucja w dziedzinie medycyny, bo ta krew niby zawiera jakies skladniki co komorki rakowe wyniszcza i jakies grozne wirusy tez.
 
Hej dziewczynki. Rano idę do szpitala. Byłam dzisiaj u gina i stwierdził że raczej nie wygląda mu na to żeby te bóle głowy były od ciąży. Dlatego zaproponował szpital żeby zbadał mnie okulista (mam wadę wzroku), neurolog i może jeszcze reumatolog bo ten mój gin uparty czepia się strasznie tych moich sterydów. Nie chcę iść strasznie do szpitala ale chętnie w sumie przystałam na tą propozycję bo jak mam teraz w kolejkach czekać do tych lekarzy to wolę iść na oddział i niech mnie przeglądają. Mam nadzieję że 2-3 dni i do domku wrócę. Trzymajcie kciuki.
Dzisiaj już z głową lepiej. Wzięłam rano panadol i pomógł. Teraz trochę boli lewa skroń ale da się przeżyć. Gin powiedział że może małego udaru słonecznego doznałam bo ból głowy na słońcu się zaczął. No zobaczymy czy coś znajdą. Mam nadzieję że nie. Szczególnie zależy mi na tym okuliście bo byłam jakiś czas temu i było ok ale teraz przy tych bólach oczy też mnie strasznie bolały i ciekawa jestem czy nie ma zmian na dnie oka.
Jeszcze raz proszę trzymajcie kciuki żeby było ok i żeby długo mnie tam nie trzymali.
 
reklama
Malutka- w sumie dobrze, ze dostalas skierowanie, przebadaja cie z gory do dolu, bez czekania na wizyte a potem w kolejce do lekarza. Wracaj szybciutko do nas, mam nadzieje ze te bole to nic powaznego
 
Do góry