reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Efa supcio ,że jedziecie na urlopik :).
Witam nową Mamusie .
Dzis znowu kulinarnie. Ja tez uwielbiam naleśniki z serkiem białym i takie odsmażane na masełku i posypane delikatnie cukrem waniliowym wtedy się robią takie chrupiące. A dziś na obiadek były pierogie z jagodami. Pyszności.
Pozdrawiam
 
a ja jak zrobię naleśniki to smakują jak ciasto zatopione w oleju... kiedy znowu dam niewielką ilość oleju to się przypalają. Ma ktoś na to sposób? Może jakaś specjalna patelnia? mam taką zwykłą, a słyszałam, że na tefala można smażyć bez oleju i się nie przypala.
 
Efa poodpoczywaj też trochę za mnie plizzzzz :) Ja mam dopiero urlop od 01.08, nie mogę się doczekać i już chodzę po ścianach...
 
a ja jak zrobię naleśniki to smakują jak ciasto zatopione w oleju... kiedy znowu dam niewielką ilość oleju to się przypalają. Ma ktoś na to sposób? Może jakaś specjalna patelnia? mam taką zwykłą, a słyszałam, że na tefala można smażyć bez oleju i się nie przypala.
No ja mam z tefala i co prawda trochę oleju poleję ale nie przypala się tak jak na zwykłej, także polecam:) a moje ulubione naleśniki to z bananami i nutellą-pyszne połączenie!
 
Owszem kuchnie maja super (nie bede wnikac w kuchnie regionalne bo sa i takie co bleeeeeeee), ale bedac tutaj 6 lat (jeju jak ten czas leci) brakuje mi kuchni polskiej, a moj maz nie jest jej zbytnim zwolennikime i niestety i corcia idzie za nim, malo rzeczy chce probowac ;) Poza tym ciezko tu dostac skladniki, czasami nawet banalne i podstawowe (np pietruszki nie mozna tu dostac.... a to dla mnie w zupach to podstawa :().

Ja tez lubie makarony, i nawet wygodniejsze w przygotowaniu niz ziemniaki :p wrzucasz do wrzatku i gotowe,nie to co z pyrami hehehe :p
No wlasnie dzis wieczorkiem, makaron z sosikiem pomidorowym i serem (jak go nazywacie po polsku parmenski?)... ;)
Juz glodna sie robie hehe....


oj mnie tez juz zaczyna brakowac polskiej kuchni. Egipskie jedzienie nie jest takie zle ale to nie jest to do czego jestem przyzywczajona cale zycie. Jak gotuje cos polskiego w domu to nie mam odpowiednich skaldnikow i musze zastepowac je jakimis innymi a wtedy to juz nie to. Do tego dochodzi ze wiekszosc mojemu mezowi nie smakuje bo je pierwszy raz. A wuy tu wrednie takie przepisywypisujecie ach mniam mniam.
juz mam dosc tych 40 stopni i chce mi sie deszczu i burzy. Tu conajwyzej piaskowa.

a co do nalsnikow to ja dolewam troche oleju do ciasta a potem na patelnie tylko do smazenia pierwszego a potem juz nic. Nigdy mi sie nie przypalaly
 
Ostatnia edycja:
Krak też owładnięty deszczem :(
Ja też dodaje troszkę oleju i troszke wody gazowanej wtedy są puszyste :)
Dawidowe a kiedy Ty w Polsce zawitasz ?
 
reklama
Krak też owładnięty deszczem :(
Ja też dodaje troszkę oleju i troszke wody gazowanej wtedy są puszyste :)
Dawidowe a kiedy Ty w Polsce zawitasz ?

wracam za 2 tygodnie ale tylko na tydzien lub dwa i znowu tu wracam tylko juz nie na dlugo bo nie chce tu rodzic tylko w polsce.

a sloneczkiem chetnie sie podziele bo mam go juz powyzejuszu. Dzidzia jest aktywna ze cale noce nie spie ale naszczescie nie kopie tylko ciaglesie porusza nawet teraz.
 
Do góry