reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Makarony uwielbiam!!!! Dzisiaj miałam właśnie makaron z sosem i mięsem, mniam pycha!
A co do klusek na parze, to nie znałam ich wcześniej. Dopiero mąż "nauczył" mnie tej potrawy. Tylko my jemy je z jagodami-takimi ze słoika, zrobionymi po sezonie jagodowym.

Lolisza jesteś tutaj niezastąpiona:-). Dziękuję bardzo i przesyłam buziaka:blink:.
 
reklama
jezdem:) newsy podam na odpowiednim wątku:) po powrocie od lekarza po prostu padłam na łóżko i zasnełam snem sprawiedliwego:-D
zaraz ma fumfela wpaść, więc spadam wodę na herbatkę wstawiać;-)będę pewnie później:tak:buziaki
 
Dziewczyny jestem w szoku. Tyle stron w jeden dzień? WOW :) Było co czytać:)

Kasia_88 Ty się nie zamartwiaj tylko odpoczywaj dużo :)

Makarony również uwielbiam pod każdą postacią. Zapiekany, w zupie, z sosem, z brokułami itd. Mogłabym jeść codziennie :):):)

Właśnie wsunęłam cały słoik oliwek :D Mniam!

Zmykam nadrobić resztę wątków :)
Buziaki!!!
 
Dziewczynki nie było mnie tu 1,5 dnia a tyle czytania wow .
Ja własnie z Zakopca wróciłam z małżem.Pojechaliśmy się dotlenić.On byl oczywiście w pracy a po jego pracy podreptaliśmy po krupówkach i do lasu i sobie wróciliśmy :). Doszliśmy do wniosku ,że skoro nie ma urlopu to sobie bedziemy 1 dniowe wycieczki robić :).
Kalafirowe dziewczynki usmiałam sie strasznie czytajac Was ,ale powiem szczerze ,że 2 dni temu zupke kalafiorową robiłam.Uwielbiam i w weekned bedzie z bułką tartka. Teraz mamy faze na pierogi z jagodami ,a fasolkaania takie pyszności dzis lepiła. Ale nie było w naszym osiedlowym sklepie jagód ,ale juz jutro zakupimy i bedziemy lepić.
Kasis przepisik pyszności. I trzymam kciuki za żelazo. I u reszty Mamus również ,które tez maja problem z przyswajaniem. Ja hemoglobinę miałam ostatnio 14,3 ,ale to było 1,5 miesiąca temu i jutro sie okaże czy nie spadło ?
Lolisza źródło naszej wiedzy. My narazie konfliktu nie mamy.Ale ja mam 0 rh(-) a małż na B Rh(+) .Pierwsze badania wyszly ok.Zobaczymy jak dalej wyjda.
Kasia88 leż i odpoczywaj i nic sie nie martw.
No nic Mamusie zmykam bo padam .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
ja mam grupę krwi BRh- a mój mąż ORh+ ale Ginka nie mówiła nic o żadnych zastrzykach... tylko co jakiś czas każe robić badanie na przeciwciała. W poniedziałek do niej idę to muszę zapytać co i jak... bo martwię się tym konfliktem.
 
Dziewczyny co do konfliktu nie zamartwiajajcie sie bo go pierwszej immunizacji (powstaniu przeciwcial) dochodzi w wyniku przenikania krwinek płodu do krwioobiegu matki co może mieć miejsce w przypadku poronienia, ciąży pozamacicznej, ręcznego wydobycia łożyska, cięcia cesarskiego, porodu.
Jezeli dziecka ma krew po mamie chodzi o czynnik Rh - .Mama dostaje Immounoglobuline anty D aby problem o ktorym pisala Lolisza czyli atakowania krwinki plodu w NASTEPNEJ CIAZY.

W Polsce Immunoglobuline podaje sie do 72 godzin po porodzie, profilaktyka taka jes skuteczna w około 97%.

W innych krajach profilaktyka wyglada nastepujaco podaje sie 150 (g immunoglobuliny anty D w 28 tygodniu ciąży wszystkim kobietom Rh (-) bez przeciwciał anty Rh ,uzupełnione ponownym podaniem poporodowym. Ta metoda zwiększa skuteczność profilaktyki do przeszło 99%.

Mi wlasnie beda podawac w 28tyg ciazy i oczywiscie juz sie stresuje bo to ludzka immunoglobulina i chodzi mi po glowie na ile bezpieczna jest taka szczepionka.....echhhhhhhhh
Nikt jak do tej pory nie zrobil mi odczymo Coombsa :((((((((((((((((((( tutaj maja inne metody.
Mam miec test Kleihauer przekopalam net alr nic nie znalazlam na ten temat chyba ze przegapilamm ze tych emocjii
 
Ostatnia edycja:
Mnie to tylko pół dnia nie bylo a tu tyle newsów... :-) ale juz nadrobilam.
Wydawało się ,ze bedę mieć wczoraj więcej czasu (bo mąz w stolicy na szkoleniu) ... a tu ciągle coś. Najpierw trzeba bylo z kwiatkiem do tatusia :-) z okazji jego świeta, potem wreszcie zadzwonili ze mają juz wynik z posiewu i przygotowali dla mnie receptę więc pojechalam, no to jeszcze do apteki. Po drodze jeszcze jakis sklep i jak dotarlam do domu , no to tez trzeba bylo posprzatac i poprac ... wreszcie jak usiadlam to byla 22-ga i mialam tylko silę na szybki prysznic i nyny .
Ja nie wiem, ale strasznie szybko sie męczę (pewnie przez tyle dodatkowych kg), tez tak macie?
 
Dziewczyny co do konfliktu nie zamartwiajajcie sie bo go pierwszej immunizacji (powstaniu przeciwcial) dochodzi w wyniku przenikania krwinek płodu do krwioobiegu matki co może mieć miejsce w przypadku poronienia, ciąży pozamacicznej, ręcznego wydobycia łożyska, cięcia cesarskiego, porodu.
Jezeli dziecka ma krew po mamie chodzi o czynnik Rh - .Mama dostaje Immounoglobuline anty D aby problem o ktorym pisala Lolisza czyli atakowania krwinki plodu w NASTEPNEJ CIAZY.

W Polsce Immunoglobuline podaje sie do 72 godzin po porodzie, profilaktyka taka jes skuteczna w około 97%.

W innych krajach profilaktyka wyglada nastepujaco podaje sie 150 (g immunoglobuliny anty D w 28 tygodniu ciąży wszystkim kobietom Rh (-) bez przeciwciał anty Rh ,uzupełnione ponownym podaniem poporodowym. Ta metoda zwiększa skuteczność profilaktyki do przeszło 99%.

Mi wlasnie beda podawac w 28tyg ciazy i oczywiscie juz sie stresuje bo to ludzka immunoglobulina i chodzi mi po glowie na ile bezpieczna jest taka szczepionka.....echhhhhhhhh
Nikt jak do tej pory nie zrobil mi odczymo Coombsa :((((((((((((((((((( tutaj maja inne metody.
Mam miec test Kleihauer przekopalam net alr nic nie znalazlam na ten temat chyba ze przegapilamm ze tych emocjii


W innych krajach to tez za ogolnie ;) We Wloszech robia praktycznie jak w polsce, powiem lepiej znajoma polozna mowi ze czesto badaja w przeciagu tych 72 godzin grupe krwi malca i jesli rh jest (-) to nie podaja.
Ja dostalam chyba w dobe po porodzie anty-D, teraz natomiast co miesiac mam badanie odczynu Coombsa i jest ladnie, bo zawsze ujemny. Zobaczymy w przyszlym tyg bo wlasnie dzis bylam na pobraniu krwi.
Co do drugiego konfliktu, tego z grupami glownymi to moja mama widze problemow nie miala, bo cala trojka wzielismy po ojcu A a ona O ma ;-) Ale ja za to wzielam jako jedyna od niej Rh negatywne ;-)

Co do klusek na parze....hmmmm....pamietam ze uwielbialam je z sosami, a zwlaszcza z gulaszem...hmmmm....teraz to mi narobily smaka a tu nie ma tych rzeczy :eek:

A makarony, no coz... bedac we wloszech i majac meza wlocha z poludnia na dodatek.... nie musze pisac ze makaron to podstawa w mojej kuchni, ale mezus dobrze trafil bo mnie to nie przeszkadz ;-) wrecz przeciwnie :-)
 
joanna zazdroszczę bo ja uwielbiam włoską kuchnię-to moja ulubiona:)makarony to bym mogła cały czas jeść, ale w domu robię jednak rzadko bo mój małżonek nie przepada, za to jak ostatnio byliśmy we włoszech to codzienie na obiad i kolację zamawiałam pasty:)mmm pyszne, no a tak wogóle uwielbiam włoskie klimaty:)
 
reklama
joanna zazdroszczę bo ja uwielbiam włoską kuchnię-to moja ulubiona:)makarony to bym mogła cały czas jeść, ale w domu robię jednak rzadko bo mój małżonek nie przepada, za to jak ostatnio byliśmy we włoszech to codzienie na obiad i kolację zamawiałam pasty:)mmm pyszne, no a tak wogóle uwielbiam włoskie klimaty:)

Owszem kuchnie maja super (nie bede wnikac w kuchnie regionalne bo sa i takie co bleeeeeeee), ale bedac tutaj 6 lat (jeju jak ten czas leci) brakuje mi kuchni polskiej, a moj maz nie jest jej zbytnim zwolennikime i niestety i corcia idzie za nim, malo rzeczy chce probowac ;) Poza tym ciezko tu dostac skladniki, czasami nawet banalne i podstawowe (np pietruszki nie mozna tu dostac.... a to dla mnie w zupach to podstawa :().

Ja tez lubie makarony, i nawet wygodniejsze w przygotowaniu niz ziemniaki :p wrzucasz do wrzatku i gotowe,nie to co z pyrami hehehe :p
No wlasnie dzis wieczorkiem, makaron z sosikiem pomidorowym i serem (jak go nazywacie po polsku parmenski?)... ;)
Juz glodna sie robie hehe....
 
Do góry