reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

hejka dziewczeta
co u was dzisiaj? efa czy ty masz dzis usg?
mnie dzis po raz pierwszy zrobilo sie niedobrze, normalnie juz bylam pewna, ze zwroce sniadanie. dziwne, bo pierwszy trymestr sie konczy i wszystko powinno raczej przechodzic niz sie zaczynac... w dodatku jeszcze mam straszne zawroty glowy, wiele nie trzeba zeby mi sie ciemno przed oczami robilo... uch!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej! Widzę,że temat zakupowy na fali. Ja na razie nie myślę o zakupach. Poza tym moja mama wpoiła we mnie taki przesąd, żeby do 6 miesiąca nie kupować nic, "żeby nie zapeszyć". Tak zrobiłam przy pierwszym dziecku i tak zrobię teraz. Poza tym muszę wyciągnąć z piwnicy ciuszki po Jakubie i zrobić selekcję.

Trzymam kciuki za wasze USG i wizyty!
 
Dzisiaj mam swoje pierwsze usg. Nareszcie dowiem się dokładnie który to tydzień, bo już mnie wkurza ten brak dokładności który spowodowany był miesiączkowaniem raz na jakiś czas. Myślicie że lekarz jak zbada macicę to jest w stanie stwierdzić który to tydzien? Bo mi powiedział lekarz że 10tydzień( ale to było już dwa tygodnie temu) a wtedy na becie wychodziło pomiędzy 7-8 tygodniem.
Obawiam się tego pierwszego usg. Byłyście z partnerami? bo mój się uparł że chce iść a ja sama nie wiem, bo słyszałam że robi się czasami dopochwowo ..
 
Chciałam do was, Drogie Październikowe Mamusie, dołączyć :)! :tak:
Mam na imię Monika i z wielką niecierpliwością i radością wyczekuję 22 października, bo wtedy ma się pojawić na świecie nasz drugi skarbuś :)!
Nie wiem jeszcze gdzie urodzę, Wy jesteście już zdecydowane ?
Czy któraś z Was ma takie objawy jak ja :angry:, tzn. bardzo mało je, często miewa mdłości, odczuwa ogólne osłabienie i zamiast tyć chudnie (ale brzuszek rośnie na szczęście :)!)? Napiszcie, proszę, bo trochę mnie to zaczyna niepokoić - w końcu kończę już pierwszy trymestr... :eek:
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo ciepło i dziękuję za wszelkie rady !




 
witaj bestyjka!
mam pytanie do mamus, ktore przetestowaly rozne wozki, czy ktoras z was miala wozek marki jeep i co o nim sadzi. przez lolsze zaczelam przegladac i szukac i znalazlam mega promocje na ten wozek NEW HAUCK JEEP BLACK CANDY PLUS BABY PUSHCHAIR & PRAM on eBay (end time 16-Apr-10 21:50:07 BST) cena jest naprawde okazyjna, bo w anglii nowe wozki kosztuja zwykle okolo £180-£20, ale wiadomo jak okazja zbyt wielka to tez cos moze byc nie tak.
i jeszcze a propos wozkow, czy lepsze te z duzymi czy malymi kolami, czy to nie ma znaczenia?
 
Witajcie Dziewczyny, fajnie, że nas, a tym samym październikowych dzieciaczków przybywa;)

Obawiam się tego pierwszego usg. Byłyście z partnerami? bo mój się uparł że chce iść a ja sama nie wiem, bo słyszałam że robi się czasami dopochwowo ..

raczej nie czasami, ale standardowo USG 11-14 tc dopochwowo, bardzo rzadko przez brzuch. Ja w pierwszej ciąży byłam na tym badaniu z mężem:) teraz spokojniej do tego podchodzę i razem pójdziemy dopiero na 4d po 20 tygodniu:)

bestyjka - a 78 to rocznik??:)
ja niestety wagowo sukcesywnie do przodu, a brzuszka niewiele:)

agrafa - widzę, że i tu zawitałaś:) fajnie;)

Nie szaleję z zakupami, niezbędne sprzęty mam po córeczce, część lepszych ubranek też:) dopiero jak poznam płeć będę wiedziała czy się ich wyzbyć i kupować następne, czy tylko uzupełnić garderobę:)
Ale na chustę to już wczoraj się skusiłam:)

kahaaa - generalnie duże koła w teren i na nierówności, a małe do miasta i wnoszenie wózka na piętro, jeśli nie ma windy, bo lżejsze. Moja Ola ma spacerówkę Graco z takimi małymi jak w Twoim wózku i sprawdza się tylko na krótkie wypady do miasta, braliśmy ją też do samolotu i na wakacje, a do normalnego użytkowania, zwłaszcza na spacery po lesie wózek z pompowanymi kołami, ale u mnie waga i gabaryty bez znaczenia, bo wózek stoi w garażu a bagażnik w aucie b. duży.

Miłego dnia babeczki i wzruszeń podczas dzisiejszego podglądania maluszków!
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie "stare" i "nowe" mamusie. Regularnie was czytam, tylko na pisanie troszkę mało czasu :-(
U mnie wszystko ok. Samopoczucie coraz lepsze. Miałam już badanie prenatalne i wszystko jest na swoim miejscu ;-). Teraz czekam na wyniki z krwi badań prenatalnych, bo czeka się dwa tygodnie.

Zakupów jeszcze nie robię, choć bardzo mnie kusi. Zwycięża jednak mój pragmatyzm i czekam na ogłoszenie płci za 6 tyg. Czas leci bardzo szybko.

Przedwczoraj wjechali mi w mój zaparkowany samochód :wściekła/y: Facet pomylił hamulec z gazem ! Do wymiany prawe nadkole. Dobrze, że mam czujnego sąsiada, który palił w oknie i dał mi znać.

Walczę z domowym budżetem :wściekła/y: Zrobiłam procentowy podział wydatków. Teraz muszę tylko mocno się tego trzymać. Mam nadzieję, że uda mi się coś odłożyć.

Brzusio robi mi fiku-miku i raz jest większy, a raz mniejszy. UWAGA dziewczyny ! Ze względu na to, że chcemy już pokazać brzuszek całemu światu często się garbimy i wypychamy go do przodu. To bardzo zła postawa, która się zemści później w postaci bólów wszelakich ( głównie pleców)
Dziewczyny trzeba prosto się trzymać i najlepiej wciągać brzuszek, żeby ćwiczyć mięśnie !

Całuski i miłego dnia:-)
 
Witam wszystkie nowe i "stare" mamusie. Mam pytanko. Czy wy też macie takie wzdęcia wieczorami? U mnie jest masakra. Cokolwiek bym nie zjadła, wieczorem tak mnie wypycha że szok. Wczoraj wieczorem nie jadłam nic. Czułam nawet lekki głód a brzuch miałam jak w 5 miesiącu i strasznie się męczyłam. Macie tak? Znacie jakieś sposoby na te wzdęcia?
Efa daj znać co i jak po badaniu.
 
reklama
Do góry