reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Świat jest mały i szaleję po wszystkich forach ;-) , zwłaszcza, że to 1 ciąża.


Co do zakupów, kupiłam 1 body, neutralne, bo płeć pozostaje zagadką (Okruszek leży tak, że się nie dało zaglądnąć, no i jest malutki - wszystko ok, ale jak czytam u innych że w 12 tc maluchy mają ok 6 cm, to mój to Okruszek 4,88 cm :-)- ale ja i mąż raczej niscy jesteśmy ;-)).

Łóżeczko wybraliśmy Klupś Bartek 140 na 70 cm - można przerobić na tapczanik.

Wózek Jedo fyn alu 4 ds z gondolą freeline, spacerówką i fotelikiem.

Ciuszki zbiera mi kuzynka po 3 córkach, więc jeśli jednak będzie Okruszynka, to mam zapas na 18 lat :-).


A na rozwiązanie zagadki Okruszek/ Okruszynka muszę czekac do 6.05. na kolejne usg. Może wtedy coś się uda podpatrzyć.

Aha no i termin porodu mam wg OM 26.10.10, a wg USG 28.10.10 , wiec na jedno wychodzi- zodiakalny skorpion...


No i dzis kupiłam sobie książkę o ciąży, taką lekturę do poduchy :-).
 
reklama
Oj bóle głowy to ja od tygodnia mam. Dzisiaj też mnie boli ale wczoraj było gorzej.


Ja kupiłam sobie przedwczoraj książkę "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i bardzo ją polecam. Czytam ją i się śmieję. Zawiera dużo porad ale przede wszystkim rozluźnia. Co fajniejsze fragmenty czytam na głos mojemu małżowi i oboje mamy dużo radości.
 
Ostatnia edycja:
malutka też zastanawiałam się nad książką, o której piszesz... teraz ją kupię. Mam "W oczekiwaniu na dziecko" ale mimo jej popularności do mnie nie przemawia. Z tej samej serii mam o odżywianiu, kupiłam i nawet nie zajrzałam :-(
Wróciłam do wagi sprzed ciąży, bo wcześniej spadło mi 2-3 kg. teraz zaczynam się martwic, że waga ruszy z kopyta do przodu :-(
Jestem po badaniach USG tzw. genetycznych: NT, NB i kośc nosowa OK.
Następną wizytę mam 6 maja. Nie wiem jak się doczekam, bo od początku ciąży nie miałam takiej przerwy w podglądaniu Dzidzi. Naliczyłam, że jestem już po 10 usg :-D
U mnie różnica między wiekiem Dzidzi wg OM i USG to maksymalnie 1 dzień. W poniedziałek Dzidziunia miała 74 mm.
Brzuch zaczyna już byc widac :-)
Pozdrawiam Was wszystkie.
 
U nas o dziwo dziś słoneczko zawitało, co do wciągania brzuszka to mi moja pani doktor powiedziała, żeby tego nie robić. Po prostu się prostować ale nie wciągać brzucha.

mala_mi88 jeśli jesteś przed 13 tygodniem ciąży to bardzo prawdopodobne jest, że badanie będzie dopochwowe. Mój mężczyzna ze mną chodził na każdą wizytę i dopiero na tej kwietniowej wszedł i lekarka badała mnie przez brzuszek. Był wniebowzięty :) Maluch akurat się przeciągał :p

Tyle nas już na forum, że aż jestem ciekawa ile dzieci urodzi się w październiku :)

Jeszcze jeden dzień i jestem w 2 trymestrze :) i tu moje pytanie : Czy feminatal powinnam teraz kupować z napisem 2 trymestr? pewnie pytanie retoryczne ale zapomniałam o tym wspomnieć na wizycie a następna dopiero 4 maja :)


Aha co do wózków ja sobie upatrzyłam taki wielofunkcyjny: gondola, spacerówka, fotelik - nosidełko w jednym. Tylko jak na razie trochę kosztują takie wózki, ale jeszcze pół roku - na spokojnie po połówkowym zacznę szukać całych zakupów maluszkowych :)
 
Ostatnia edycja:
monimoni polecam Feminatal 400 Metafolin + DHA - zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe , niezbedne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i wzroku. Te własnie witaminki polecane są od 13 tyg. :-)
 
Hej dziewczyny:))))
Witam nowe brzuchatki serdecznie

Ja mam moje USG w poniedzialek i sie denerwuje .....strzsznie.

I jeszcze jedno dziewczyny musze sie was cos poradzic zaczekam zazywac witaminy dla ciezarowek i mam takie zaparcie ze hej... bobeczki krolicze smieje sie ze zaraz mi uszy wyrosna(przeraszam za szczerosci i takie szczegolowy opis). Wczoraj i dzis napoilam sie Lactulosa. Czy wy tez tak macie ???? Zawsze jak zazywalam jakikolwiek preparat z zelazem efekt byl nastepujacy nasakryczne zaparcia. Siedze i mysle czy odpuscic sobie go czy mozw zarzywac co drugi moze trzeci dzien????
Pomocy czy wy tez tak macie ????
 
Ja też mam co jakiś czas zaparcia, nie wiem czy to od witamin czy od innych produktów spożywczych.

sugar_and_spice różnie to w książkach opisują ale według mojej "w oczekiwaniu na dziecko" 2 trymestr zaczyna się od 14tyg, a jestem w 13 i 4 dni.

sugar_and_spice, dorisday2512 dziękuję, na pewno sobie zakupię.

co do dolegliwości ciążowych to została mi jedynie zwiększona senność i zaparcia od czasu do czasu :) Minęły mi mdłości, zgaga, bóle żołądka.

Teraz czeka mnie ten lepszy okres ciąży :)

3mam kciuki za wszystkie usg! Dajcie znać po.
 
reklama
smoniq nie jesteś sama .... ja tez sie śmieję, że załatwiam się jak królik ,ale nie myslałam o tym ,że to może przez witaminy.
Myslałam , że poprostu ja tak mam w ciąży... i witaminki przyjmuję codziennie. Mimo tych zaparć , niech dzidzius dostaje odpowiednią dawkę witamin.
 
Do góry