reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Dziewczęta moje drogie:) byłam u lekarza. Co prawda z usg wynika że ciąża młodsza o tydzień czyli nie 10 tylko 9ty tydzień, ale widok bezcenny:) nóżki i rączki to bijące serduszko:) lekarz określa moje maleństwo - krokodylek:) spało wtedy, mierzy 2,8cm jest kochane:) dalej luteinke mam brać i wciąż narzeczony w odstawkę:) z dzidzią wszystko ok, wyniki badań też także jestem szczęśliwa:) za 3 tygodnie badania prenatalne, znaczy usg genetyczne.
 
reklama
wiesz co na ulicy Jonitów, chyba dr Jaworski ,koleżanka była ,to jest lekarz, który ma jedyny certyfikat na dolnyśląsk dotyczących tych badań, ponoć rewelacyjny:) jak chcesz dam ci numer
Z telefonik dziekuje. Pytam tylko z ciekawosci:) Ja mam swojego lekarza prowadzacego i u niego bede robic wszystko. Tez ma certyfikat;) Nazywa sie Fuchs i jest na prawde swietny. Wystarczy spojrzec na jego opinie na znanylekarz.pl:)
 
tak się dziewczyny zastanawiam, czemu Was tak te podbrzusza bolą:( Mnie nic nie boli, ani razu nie czułam żadnego bólu oprócz żołądka.

Efa ucichła, pewnie znów wcina jakieś kiełbaski z ogniska, albo podróżuje po świecie :p
 
witam mamuski!!!
pierwsza w sobote ;-)
my wczoraj bylismy u gina, wszystko ok, wg usg wiek ciazy jak wg OM, dzidzia ma prawie 5cm widac bylo raczki i nozki. slicznie.

u mnie boli podbrzusza tez nie ma, czasami cos zakluje lekko, ale chwila i mija.
mam pytanie do was odnosnie usg genetycznego, czy wszystkie je robicie, bo ja nie jestem pewna czy chce, bo co ono w sumie da, jak sie dowiem ze jestem w grupie ryzyka ze dziecko moze sie urodzic z wada genetyczna, to bede sie stresowala do konca i zamartwiala, a po co mi to. przeciez jak sie okaze ze ryzyko jest nawet b.duze to i tak urodze to dziecko, a po co mi ten stres. jeszcze 2 lata temu jak bylam w ciazy nawet mi lekarz tego nie zaproponowal, a teraz wszyscy o tym mowia. i wy piszecie i juz nie wiem. wazniejsze bezie chyba usg polowkowe, wtedy wykryte ew wady serca umozliwia wczesne leczenie.
no nie wiem, dlatego pytam was o zdanie.

a poza tym pytanie o wakacje, planujecie jakies wyjazdy? my myslimy o Bulgarii na tydz, jestesmy na etapie wybierania miejsca. ale chyba takie byczenie na plazy pod parasolem bezie dla mnie najlepsze hehe a synus z tata beda szaleli w piasku, morzu i basenie ;-)
milej soboty i leniuchowania :-)
 
asiaHatt ja również nie robię USG genetycznego i również widzę że cieszy się ona dużym zainteresowaniem naszych forumowiczek ale skoro obyłam się bez niego w pierwszej ciąży to i w drugiej mieć go nie będę, zwłaszcza że lakarz mi również o nim nie wspomniał.
Co do wakacji mi marzyła się Odessa ale boję się w ciąży wyjeżdzać poza granice naszego kraju, nie daj Bóg coś by się zaczęło niedobrego dziać, pozostaje nasze polskie morze, okolice dzikich plaż, podobnie do Ciebie już widzę się w leżaczku a synuś z tatusiem zabawa w piachu...ech
Ale nie będziemy niczego rezerwować bo akurat mąż ma urlop i w czerwcu i lipcu i w sierpniu więc kiedy będzie pogoda to wsiadamy i jedziemy w ciemno.
 
Mialam byc druga, ale mi posta wcielo i Karen mnie wyprzedzila:-)
Witam wszystkie mamy weekendowo!

Mnie brzuch boli od samego poczatku, najpierw nawet myslalam, ze to z powodu zblizajacej sie @. No ale teraz im dalej, tym mniej boli. Na szczescie.

Ja usg genetyczne bede robic u mojego gin prowadzacego. U niego to standard postepowania. Bede je miec w terminie kolejnej planowanej wizyty, z tym ze poogladamy sobie dzidziusia dluzej, cykniemy mu pare fotek i nagramy film. A rodzice troche wiecej zabola;-)
Pytam z ciekawosci, ile placicie za wizyty u swoich gin? Ja za standardowa wizyte zawsze 130zl, za najblizsza bedzie 200.

Co do wakacji, to my juz mamy kupione bilety:tak: Pod koniec maja lecimy na 2 tyg. do rodzinki narzyczonego- do Portugalii. Pochodzi on z typowo turystycznej miejscowosci i mieszka 5 min od pieknej plazy. Latamy tam co roku. Podobnie jak kolezanki zywo widze swoj obraz lezacej na lezaczku pod parasolem i saczacej drinki bezalkoholowe:-) Wykupilismy tez sobie bilety lotnicze do Porto, wiec troche tez bedziemy zwiedzac, bo zakladam, ze czuc sie bede rewelacyjnie.
Rezygnujemy za to z corocznego wrzesniowego wyjazdu w jakies inne miejsce.W tym roku miala byc Tajlandia. No ale inaczej sie ulozylo;-)

Tak sobie mysle, ze na wakacjach, to juz bedziemy z brzucholami paradowac. W jakim stroju sie widzicie na plazy? Normalnie dwuczesciowym, moze jakies takini? Dla mnie jednoczesciowy odpada. Moze po prostu jakas zwiewna tuniczka na stroj. Bed musiala temat przemyslec:)
Tylko gdzie ja znajde stroj na rozm.70 E?:szok:
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie ale USG genetyczne nie jest obowiązkowe? Z tego co wiem to jest tylko taka nazwa. Po prostu bada się przezierność karkową aby wykluczyć zespół downa. Moriam ja należę do Medicoveru na Powstańców Śląskich. To jest prywatna przychodnia, ale mi pracodawca opłaca abonament, a ja tylko podatek. Wynosi mnie to miesięcznie około 25zł. Są tam jedni z najlepszych ginekologów (większość ze szpitala na Dyrekcyjnej) i wszystkie badania są za darmo.
Ja trafiła do dr Barwińskiego i póki co jestem bardzo zadowolona. Jest konkretny i rzeczowy, zawsze miło porozmawia i uspokoi obawy.
 
Ja płacę prywatnie 50zł za wizytę bez USG natomiast z USG 100zł ale wiem że to niewiele. Cóż z tego jak lakarstwa i witaminy 100zł/miesiąc i badania 150zł/miesiąc :) ale to tak pewnie jak i Wy.
 
reklama
czesc dziewczyny . co do tego usg genetycznego to ja wolałam je zrobic wole wiedziec ze cos jest nie tak niz poniej moze byc zapózno nieiwem czy wiedzie ale nawet jesli cos wyjdzie na takim badaniu to mozna juz to leczyc w okresie ciazy .a ja dzis gotuj na obiad chinczyzne i pogoda do du..... deszcz pada .
 
Do góry