reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Kasis, u mnie lek mówi, że na dopochowoym dokładniej widać więc lepiej zmierzyć itd. Prenatalne będę miała już przez brzuch. Poza tym te USG co ja mam (przy okazji wizyty) to takie "ekspresowe" - sprawdzamy jak serducho bije, ile dzidzia urosła i koniec - ok. 3-4 min trwa. Prenatalne ma być normalnym USG więc dłuższym i dokładnym, potem mamy plan żeby serduszka słuchac na wizytach przy pomocy detektora tetna a nie robić USG, kolejne USG to połówkowe a potem jak już będę czuła ruchy dzidzi to już luz, potem USG III trymestru 28 - 32 tc a od 36 tc prawdopodobnie już będę w szpitalu więc przejdziemy zapewne na KTG.
 
reklama
Witam!!
W nocy czułam jakby mi brzuch wypychał sie do przodu,wystraszyłam sie troche bo pierwszy raz miałam takie odczucie.
Moze to dzidzius sie wypychał?
Czy któras z Was miała takie odczucie?
Troche sie martwie.
 
Baśka_28 nie chcę Cię straszyć ale lepiej zadzwoń do swojego gina ja w pierwszej ciąży również miałam takie stawianie się brzucha, tak jakby mi go dzwigało i po chwili opadał było to w 24 tc i okazało się że były to przedwczesne skurcze, do tego zaczęła mi się skracać czyjka i wylądowałam na podtrzymaniu ciąży w szpitalu. Lepiej dmuchać na zimne...trzymam za ciebie kciuki ale nie bagatelizuj tego objawu.
Co do USG dowcipnego to jest ono po prostu dokładniejsze we wczesnej ciąży i kiedy miałam w pierwszej ciąży podejrzenie pozamacicznej to nikt mi nie robił USG przez brzuch miałam zawsze dopochwowe a było ich ze 20! Natomiast mój gin teraz robi mi zawsze jedno i drugie do uzupełnienia. Mnie to odpowiada.
Przepraszam Was że wszystko odnoszę do pierwszej ciąży ale miałam z nią na prawdę dużo kłopotów, mam nadzieję że teraz będzie wszystko dobrze :) czego i Wam życzę.
 
Ostatnia edycja:
Kochana nie ma co dziękować tylko koniecznie jej to powiedz, ja to odczuwałam jako napinanie się brzucha ale jak leżałam to widziałam jak go podnosi do góry, po chwili opadał nie wiem czy też tak miałaś. Nawet jeśli to skurcze to pocieszę Cię ja ich miałam kilkanaście dziennie a dziecko urodziłam 10 dni po terminie :) ale musiałam leżeć.
 
kasis badanie w na tym etapie jak dla mnie normalne przez brzuch pomiary dzidzi ile ma długości przezierność korku sprawdzenie tętna i inne pomiary ale to już sama zobaczysz radocha że ho ho około 30 min bedziesz patrzyła jak twoja dzidzi macha do ciebie i robi fikołki moja była spokojna więc badanie trwało 20 min filmik z dzidzią będziesz oglądać w domu z rodziną lub chwalić się znajomym pozdrawiam :)
 
Może macica Ci się rozszerza tego nie wiem ale skurcze są bardzo niebezpieczne ponieważ powodują skracanie szyjki a co za tym idzie przedwczesny poród. Ale jeśli miałaś to tylko raz to myslę że nie jest to nic poważnego :)
 
reklama
Baśka_28 ja mam tak samo i nic nam złego się nie dzieje. W nocy jak położę się na któryś bok to czuję jakby brzuch się do przodu wypchał. Byłam u gina, szyjka zamknięta, a to wszystko podobno jest spowodowane rosnącą macicą.
Oczywiście jak jest coś co Cię bardzo niepokoi to idź do lekarza, ale nie wydaje mi się żeby było to coś groźnego.
 
Do góry