reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
hej dziewczyny,
tak podczytuje i nie wierze
siva ty juz znasz plac dziecka?:-) toz to fenomen:szok
hehe mamy dobre usg prywatne w gorzowie nazywa sie hipokrates dlatego tam poszła na usg prenatalne .koszt wyszedł 120 zł z nagraniem płytki z usg 30 min filmu który codzienie ogladam he ,a tak pozatym jak mowiłam tydzien temu wyrywałam 3 zeby i zostalo mi kosc przegrodowa zeba i dzisiaj poszłam bo mnie bolało to strasznie i wyrwał mi to na zywca :) ale chodz mam teraz ulge hura
 
ladna.ex.panna koniecznie daj znać jakiej jakości są te legginsy bo już je miałam dzisiaj kupić ale skoro Ty je zakupiłaś to już poczekam na opinie :) Ja jakoś wolę wszystkie inne galerie tylko nie Krakowską jest dla mnie za duża i za dużo ludzi w niej...ale to rzecz gustu natomiast komis jest super to takie moje niedawne odkrycie ale pozostanę mu już wierna :)
przepraszam ale nie mogę tego wytłuszczenia wyłączyć...
Mnie teraz zastanawia po co lekarz dał mi skierowanie na cytomegalię skoro i tak się tego nie leczy, Wy też macie zrobić to badanie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Efa Ty to masz szczęście, jak nie podróże to ognicho :)
Karen co do cytomegalii to ja nie dostałam takiego skierowania. Moja pani doktor na razie nie wspominała o tym. Może wspomni za 2 tyg na usg genetycznym.
 
Kasiaaa, ja też się bałam, że śpiąc na brzuchu (a do tej pory praktycznie całe noce na brzuszku przesypiałam:)) zrobię krzywdę dzidzi:baffled: ale w ostatnim numerze M jak Mama jest napisane, że można spać na brzuchu nawet w 9 miesiącu o ile kobiecie wygodnie - notabene jestem ciekawe której ciężarówce wygodnie spać na piłce 9miesięcznej:-D Przynajmniej jak się budzę rano na brzuchu to nie mam wyrzutów, że podduszam dziecko:-D A krzywdy nie zrobimy bo macica jest tak silnym mieśniem, że nie ma szans:cool2:
Efa, przez Ciebie jutro grilla zarządzę:-D
Siva, możesz mi dać namiary na tego Hipokratesa? Tam tak normalnie przyjmują jak się zapiszesz czy jakieś problemy są? z góry dzięki za info;-)
Hej, a co do tej cytomegalii to jaki to ma skrót na badaniach? Bo może ja mam zrobione a nie wiem:-p i co do kurki wodnej to jest???:baffled:
 
Witam po przerwie... w mojej rodzinie niestety nie działo się ostatnio najlepiej, poza tym trudno mi było czytać o pożegnaniach maluszków i tak jakoś ucichłam... ale wczoraj odżyłam, pomiary maluszka prawidłowe, machał rączkami i nóżkami, ma 5 cm, fałd karkowy 1,4, kręgosłup zamknięty, zdaniem lekarza wszystko ok. Bardzo się cieszę:)

Spanie na brzuchu uwielbiam:) i korzystam póki się da:) Poprzednio nie mogłam doczekać się porodu, żeby ponownie móc spać na brzuchu. I co?? Okazało się to niemożliwe! Przez gigantyczne piersi! Później jak próbowałam spać na brzuchu robiły się zastoje, tak więc na brzuch wróciłam dopiero po zakończeniu karmienia.
 
Cytomegalia to choroba wirusowa.
Cytomegalia a ciąża Ť maluchy.pl
tu masz artykul, jakich szkod moze narobic, jesli zarazisz sie nia w trakcie ciazy:-(
a bada sie obecnosc przeciwcial IgG i IgM-jak przy toksoplazmozie.
Ja na razie tych badan nie robilam, podobnie jak rozyczki. Lekarz nie zlecil. Moze podczas nastepnej wizyty.Na pewno go zagadne.
Najgorsze jest to, ze nawet jak wyjdzie, ze masz cytomegalie, to nie wdraza sie zadnego leczenia. Pozostaja nadzieja i modly. Moze dlatego rutynowo to badanie nie jest zlecane.
 
siva211 na kiedy masz termin? mnie lekarz z NFZ powiedział że 1 pazdziernika ale raczej ok 7 października natomiast mój lekarz do którego chodzę wyznaczył mi termin na 29 września ale wrześniówką już nie chcę być ;) zresztą mam długie cykle więc pewnie znowu urodzę długo po terminie ale Ty masz ten sam tydzień i dzień ciąży więc jestem ciekawa na kiedy Ty masz termin...
moriam czytałam już o tym i właśnie mam wątpliwości nad zasadnością tego badania bo wynik niczego nie zmienia a nie wiem w jakim stanie psychicznych bym dotrwała do końca ciąży jakby się okazało że jednak choruję na cytomegalię.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry