reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Witam.

Strasznie dawno się nie odzywałam, jakoś weny nie miałam. Strasznie męczyły mnie mdłości, ale już jest lepiej. Do tego bardzo tęsknię za moim mężem nie ma go już ponad miesiąc, a nigdy wcześniej na tak długo się nie rozstawaliśmy.

Rozmawiacie o USG, ja teraz też już miałam dwa i wiem, że mój gin. robi je na każdej wizycie, żeby sprawdzić tętno serduszka, tłumaczył mi, że fale USG są takie same jak detektora tętna. W pierwszej ciąży do 33 tc do gina chodziłam na NFZ, a ponieważ miałam zagrożoną to też dość często miałam USG, a połówkowe miałam robione właśnie przede wszystkim na echo serca. Pamiętam, że badanie trwało godzinę, bo lekarz chciał bardzo dokładnie wszystko sprawdzić. Teraz ten lekarz jest moim prowadzącym. 3d/4d nigdy nie miałam.

W chińskim kalendarzu chodzi o lata matki skończone w chwili poczęcia. Ja sprawdzałam już kilka razy na kilku różnych stronach i mnie się nie sprawdził, mój syn powinien być dziewczynką dlatego ja nie wierzę w ten kalendarz.
 
hej dziewczyny

ja dzisiaj wyszłam na niewielkie zakupy ponieważ naszła mnie ochota na mozzarellę z pomidorem no i zasłabłam w sklepie. W ostatniej chwili na miekkich kolanach udało mi sie wyjść ale wystraszyłam się nieźle. Jak ja tak reaguje na ciepłe powietrze to co będzie latem?Do tego bardzo szybko się męczę.
 
monique - latem to bedzie drugi trymestr i bedzie wsi ok, bo to podobno najlepszy czas w ciazy! i nie bedzie omdlen, tylko radosne kopanie!
a ja ciagle glodna jestem, wciagam okropne ilosci jedzenie, i to bardzo kalorycznego, najlepiej z majonezem i ... wciaz chudne!
 
Witajcie po przerwie :) Jakoś nie miałam weny na pisanie czegokolwiek, całe dnie męczą mnie mdłości (bezefektowe naszczęście) i wogle jakaś oklapła chodzę, choć za oknem piękna pogoda... Poranne koszmary mnie dobijaja... same trzęsienia ziemi i inne kataklizmy... mogłabym napisać niejeden scenariusz filmu katastroficznego :D
Co do częstotliwości USG to ja miałam 2 razy robione a za tydzień 30 marca będzie pewnie trzecie :) Już nie mogę się doczekać aż zobaczę Kropkę :)
A póki co tyję.... od początku już prawie 1,5kg mi przybyło, a to wszystko przez to że jak mnie mdli to jem i póki jestem napchana to mam spokój, a potem znów mdli i znów jem i tak w kółko, pewnie zostanę SŁONIEM....aaaaaaaa dziś na śniadanko zrobiłam sobie 4 skibki chleba z pomidorem i szczypiorkiem i jogurt truskawkowy :) pychotka :)

Ah no bo chyba jeszcze nie wspominałam że mam termin na 21 październik :) Może ktoś też tak ma ??
Miłego dnia kobietki

PS. Bo zapomniałam... kupiłam już pierwsze spodnie ciążowe :D Bo w starych jeansach to moge już tylko stać... o siadaniu nie ma mowy :D
 
Ostatnia edycja:
czesc :-)

ja siedze w domku sobie bo kierownik mi zakazal przychodzenia do pracy :-D wczoraj poszlam i wogóle nie kontaktowalam, spałam na siedząco, nie trybilam co sie do mnie mowi i wogole i kiero powiedzial ze jak mam ten problem z łozyskiem czyli ze sie lekko odkleja to powinnam w domku siedziec i sie kurowac :tak: on kochany jest, wie co to znaczy bo ma tez malych 2 chlopaków i wie co to znaczy bo przy drugim porodzie przechodzil stresy :baffled: a jak na razie ja do konca tyg bede w domku, w pt ide do gin swojej zobacze co ona powie...

taka fajna pogoda ze chyba wyjde na dworek z pieskami sie pobawic ;-)
a mam 2 psiaków, jeden to przybłęda Kubuś taki kundel jakmnikowaty koloru rudego a drugiego psiaka przywiozlam sobie z Zakopanego z ukochanym, owczarka podchalańskiego takiego duuuuzego bialego i moj kotek nazwal go Harnaś :-D baardzo kochane psiaki i bardzo inteligentne co czasem potrafi zadziwiać :tak:

a jeszcze naskrobie moze jak sie czuje... a czuje sie nie zapeszac na razie dobrze, zjadlam sniadanko (jajeczniczke z pomidorkiem) i zaraz sie ogarne i wyjde na swieze powietrze dotlenic dzidzie :-D

a co do USG to moja gin powiedziala ze usg mozna wykonywac codziennie bo ta aparatura która jest teraz nie jest groźna dla nas matek i dla płodu :) ale wiadomo ze ilu lekarzy tyle opini i nie wiadomo kogo sie sluchac :confused:

odezwe sie pozniej papi :-)


aha, gdyby któraś z Was miala ochote mi napisac jak sie wstawia zdjęcia to bym wstawila fotki psiaków i z usg :)
 
reklama
kahaaa- dzięki za pocieszenie, mam nadzieje,że sie unormuje. Ja jadłam, później trochę przestałam się opychać, a teraz znów jem i to chce mi sie słodyczy!Aktualnie na tapecie bezy:-) U mnie termin 1szego października.
 
Do góry