reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Cześć dziewczyny!
W końcu udało mi się zalogować na forum mam październikowych, mimo że prób było kilka to dopiero teraz odważyłam się napisać. Czytam Was od samego początku. Mam na imię Karolina, mam 29 lat. Termin porodu miałam na 26 października ale mojej córeczce bardzo spieszyło się do mamusi i urodziłam przez cc 30 września. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona a ja ze swojej strony obiecuję, że będę często się odzywać:))

witaj im wiecej tym weselej.

A mnie odechciało sie isc na spacer bo mała zjadła i zasneła. Posiedze sobie w ciszy i spokojnie zjem sobie obiadek. Obiad dopiero sie gotuje a ja powstrzymuje sie aby czegos nie zjesc
efa tez jestem ciekawa ;-)

MAMY TYLKO CZYTAJACE ODEZWIJSCIE SIE NIE GRYZIEMY
 
ika216, witaj! Pisz, im wiecej tym fajniej :)))

Mam prośbę, opiszę Wam objawy u Justynki a Wy mi powiecie (z własnego doświadczenia) co o tym sądzicie, trwa to drugą dobę:
- zamiast 1 kupki po 4-5 dziennie,
- kupki ze śluzem, luźne ale nie biegunka
- mocne ulewanie po każdym posiłku (niezależnie od tego czy to pierś czy butelka)
- brunatne śluzowe smużki w ulewanym pokarmie (krew czy herbatka??? Herbatka była 4 godziny wcześniej i była bardzo jasno słomkowa...)
- histerie bez powodu, rozdrażnienie, zmienne nastroje
- ślinienie się na potęgę, pchanie WSZYSTKIEGO do buzi
- nie dojada, zjada połowę, czasem 1/3 butelki, baaaardzo rzadko całość

No i o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:
Luty Małoś - to takim małym dziewczynkom robi się już prawdziwy MAKE UP?!?!?!?! Chyba jestem zacofana... Jak byłam księżniczką na balu to całym makijażem był radosny uśmiech... Na więcej nie można było sobie pozwolić bo wychowawczynie krzywo patrzyły i brały rodziców na rozmowę. Ale córcia naprawdę wygląda ślicznie - piękna dziewczynka! I wcale nie musiała się tak przebierać żeby wyglądać jak Mała Księzniczka :-)
kochana żeby tylko makijaż, włosy na lakierze z brokatem (ja mojej jeszcze doczepiałam sztuczne) pantofelki muszą być (bo już przedszkolne ciapcie to nie) taki bal to jak prawdziwa rewia mody. Jak będą zdjęcia z balu to wam wstawię.
 
Ostatnia edycja:
ika216, witaj! Pisz, im wiecej tym fajniej :)))

Mam prośbę, opiszę Wam objawy u Justynki a Wy mi powiecie (z własnego doświadczenia) co o tym sądzicie, trwa to drugą dobę:
- zamiast 1 kupki po 4-5 dziennie,
- kupki ze śluzem, luźne ale nie biegunka
- mocne ulewanie po każdym posiłku (niezależnie od tego czy to pierś czy butelka)
- brunatne śluzowe smużki w ulewanym pokarmie (krew czy herbatka??? Herbatka była 4 godziny wcześniej i była bardzo jasno słomkowa...)
- histerie bez powodu, rozdrażnienie, zmienne nastroje
- ślinienie się na potęgę, pchanie WSZYSTKIEGO do buzi
- nie dojada, zjada połowę, czasem 1/3 butelki, baaaardzo rzadko całość

No i o co chodzi?

Mi to ząbkowaniem pachnie. Na jednej ze stronek znalazłam coś takiego:

"OBJAWY:


  • u większości dzieci ząbkowanie przebiega prawidłowo, bez patologicznych objawów klinicznych

  • nasilone ślinienie i ssanie palców pojawia się około 3-4 miesiąca życia; jest to jednocześnie okres wzmożonej stymulacji wydzielania śliny na drodze ręce-usta,

  • na obrzękniętym dziąśle, nad obszarem wyrzynającego się zęba, może się pojawić niewielka czerwona lub biała plamka,

  • czasami pojawia się niewielki stan zapalny lub krótkotrwałe krwawienie z dziąsła,

  • dziecko może być niespokojne, zwłaszcza w okresie wyrzynania się pierwszego zęba, zębów trzonowych lub gdy kilka zębów wyrzyna się jednocześnie,

  • niektórzy rodzice obserwują u swoich dzieci w okresie ząbkowania: drażliwość, niepokój, zaburzenia snu, niechęć do jedzenia lub zmianę rytmu karmienia, obecność wydzieliny z nosa, niewielki kaszel, wysypkę na bródce, gorączkę, biegunkę, pociąganie się za ucho i ocieranie policzkiem o posłanie; brak jednak podstaw, aby sądzić, że przyczyną tych objawów jest ząbkowanie; w związku z tym zarówno rodzice, jak i lekarze powinni szukać innej ich etiologii, aby nie przeoczyć współistniejącej choroby."
Tylko te ulewanie, hmmm.. bo wiem też ze z jedzeniem są problemy bo ssanie piersi czy butelki może sprawiać ból dziecku.
 
No nie chce jeść - bardziej gryzie butelkę niż ssie... Idę wyparzyć gryzak chłodzący. Mała Mi, dzięki za szybką reakcję, ja już tu wariuję z nią! Dopiero zasnęła....

Aha, jeszcze jedno:
- na bocznej stronie ud ma takie szorstkie placuszki, zupełnie niewidoczne bo w kolorze skóry, wielkości złotówki, na jednym i drugim udzie, wyczuwalne tylko podczas głaskania
 
Ostatnia edycja:
moja tez ssie na potege reke a ostanio maniakalnie jak tylko drowie moje policzki to ssie. Tak jak by miała napady miłsci i koniecznie by mnie chciała wycałowac. Czasem ja sie boje juz przytulac bo jakas roznamietniona jest. Palce cmoka na caly dom, slina cieknie jak u buldoga. Co do temperatury to ma dosc wysoka a czasem na granicy stanu podgoraczkowego. A od wczoraj sporo mniej je mleka (tu moge zwalic ze je codziennie rano kaszke i codziennie 1/3 słoiczka - narazie jadła jabłuszko 3 dni i marchewke 3 dni). Rozwolnienia nie ma a wrecz ostanio twardziel co zwlale na marchew.Zagladałam do buzi i jak narazie nic sie niewyzyna. Ale jesli chodzi o zabkowanie to sie doczytałam ze u wczesniaków odlicza sie ten czas jaki brakował do terminu -26 dni.
 
czesc dziewuszki kochane:)
ale duzo piszcie heheh U nas dzis dzień przebiegł spokojnie za to wczoraj miał dzień nerwusa, ale tak tobywa z dzieciaczkami, ja bylam wczoraj w tesco chciałam kupić te butelki aventu i oczywiscie nie mieli bo nie dojechaly ale byla zla brrrr
A teraz troszke Was poczytam:)
 
reklama
były głosy że musimy się szybko decydować - więc już jest! Świeżutki wątek dotyczący naszych wspólnych wakacji! :-)
Dopisujcie się!
 
Do góry