reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Oczywiście że pyzy -u na sto podstawa pyzy , zrazy , ciemny sosik i buraczki.
No chyba że u was pyzy to coś innego niż u nas.U nas są to takie dzrożdżowe bułki robione na parze.

U nas tez to sie nazywa pampuchami, albo kluskami na parze.

Swoja droga, sugar, smaka narobilas,ze hej. Wstydz sie, bo ja 'na emigracji' zyje i tu takich przysmakow nie zjem :wściekła/y: A gotuje nieskomplikowanie ;-)
U mnie pyzy robi się z ziemniaków.
onesmile mogę Ci coś w paczce wyslac jak zostanie ;-) bo ja sama też gotuję nieskomplikowanie ;-)
Sugar jesli o mnie chodzi to menu super :-) szkoda ,ze nie jestem zaproszona hehe.
A zapraszam, jak dojedziesz nie wyrzucę ;-)

monimoni, współczuję Tobie i Lence. Biedactwo, strasznie mi jej żal z tymi wysypkami i brakiem kupek.
A my po 9-tym karmieniu. I przed 10-tym. Już drugi dzień na cycu. Coś czuję, że jak to się skończy, to mi piersi od nadmiaru mleka wybuchną, hehe.
Efa, Ty bystra kobitka jesteś, na pewno coś wymyślisz, święta idą- mleko się przyda ;-)

No to mnie wystraszyłyście... ja tak 5 przez 10 o tych qpach czytam, a teraz widzę, że mój Artek chyba za często qpa... średnio tak 5-6 razy w ciągu dnia, ale qpy ładne...
 
reklama
mój robi raz lub dwa dziennie, ale chyba nie ma się co sugerować, co do uczulenia to niestety mleko może być wszędzie... mój miał np uczulenie jak zjadłam chleb...
 
Ogladalyscie Usta, usta? Tam 'Adam' (Pawel Wilczak) zjadl kiedys platki na odciagnietym mleku :-) i sie nie polapal :-)

sugar - to ja wszystkiego po trochu zamawiam i z gory dzieki za paczke ;-)

Co do kup (ladne polaczenie tematow), to Pawel raz na dobe robi, ale taka, ze wszystko idzie do prania...
 
Dziewczyny proszę o szybką odpowiedz!! Właśnie wróciliśmy ze szczepienia! Czy radzicie wykapać małego czy odpuścić dzisiaj? Teściowa coś zasugerowała że się nie powinno i teraz nie wiem...
 
a ja kąpałam normalnie i nic nie było nawet zaczerwienienia.
KASIS
ja juz kiedys pisalam o przejsciach z malymto samo.
moje rady:
z medykamentow:
biogaje i delicol oraz debridat POLECAM sabsimplex nic nie pomogl.
co do wicia sie na cycu ( u nas byl spokoj, ale znow sie zaczelo):
podnosic kilka razy nawet w czasie karmienia, karmic na siedzaca z glowa dziecka wyzej, w spokoju z przygaszonym swiatlem bez tv, przed zarciem niech polezy na brzuchu i sie odgazuje, u nas mega delicol pomogl na wicie na cycu
na kupy:
otreby, ciemne pieczywo, kasza, krupniku nagotuj :) i sok jablkowy, duzo wody przegotowanej, niekoniecznie mineralnej, na czczo wode lyknij, jablko pieczone.doraznie czopek ale malutkiego ostrugaj.duzo masowania brzusia nagrzana w dloniach oliwka zgodnie z ruchem wskazowek zegara, przyciskanie nozek na gazy pomaga i noszenie do beka przewieszonego przez ramie bobasa
na uspokojenie tetra skropiona twoim mleczkiem, u nas dziala
wsypka:
jesli na uszkach jest policzkach i we wloskach ew brodka to ja mysle, ze to raczej alergia, bo potowki to na cialku raczej... u nas tak bylo mnostwo krostek szortkich. smaruj lipobasa albo oilatum kremikiem.
dieta:
marchewka, piersc z kurczaka z indyka, jablka, kasze, ziemniaczki gotowane, ciemny chleb, dobre wedlinki, swoj dzemik, kompocik z truskawek ew jablek, sok przecierowy z marchwi, buraczki czerwone.
wykluczyc jaja, ryby ( u nas wywolaly skaze bo ja wpierniczalam mnostwo), mleczne przetwory, cielecine, bialy chleb.
i isc do dobrego lekarza niech objezy malego. u nas ciagle gadali, ze kolki, a tu skaza byla, maly wyl jak opetany............ dzien caly poprostu masakra, teraz juz ok, chociaz od wczoraj zrzedzi, bo zjadlam frytki i banana :|

wogole dobrze kojarze, ze cycem karmisz?
 
Ostatnia edycja:
a ja kąpałam normalnie i nic nie było nawet zaczerwienienia.
KASIS
ja juz kiedys pisalam o przejsciach z malymto samo.
moje rady:
z medykamentow:
biogaje i delicol oraz debridat POLECAM sabsimplex nic nie pomogl.
co do wicia sie na cycu ( u nas byl spokoj, ale znow sie zaczelo):
podnosic kilka razy nawet w czasie karmienia, karmic na siedzaca z glowa dziecka wyzej, w spokoju z przygaszonym swiatlem bez tv, przed zarciem niech polezy na brzuchu i sie odgazuje, u nas mega delicol pomogl na wicie na cycu
na kupy:
otreby, ciemne pieczywo, kasza, krupniku nagotuj :) i sok jablkowy, duzo wody przegotowanej, niekoniecznie mineralnej, na czczo wode lyknij, jablko pieczone.doraznie czopek ale malutkiego ostrugaj.duzo masowania brzusia nagrzana w dloniach oliwka zgodnie z ruchem wskazowek zegara, przyciskanie nozek na gazy pomaga i noszenie do beka przewieszonego przez ramie bobasa
na uspokojenie tetra skropiona twoim mleczkiem, u nas dziala
wsypka:
jesli na uszkach jest policzkach i we wloskach ew brodka to ja mysle, ze to raczej alergia, bo potowki to na cialku raczej... u nas tak bylo mnostwo krostek szortkich. smaruj lipobasa albo oilatum kremikiem.
dieta:
marchewka, piersc z kurczaka z indyka, jablka, kasze, ziemniaczki gotowane, ciemny chleb, dobre wedlinki, swoj dzemik, kompocik z truskawek ew jablek, sok przecierowy z marchwi, buraczki czerwone.
wykluczyc jaja, ryby ( u nas wywolaly skaze bo ja wpierniczalam mnostwo), mleczne przetwory, cielecine, bialy chleb.
i isc do dobrego lekarza niech objezy malego. u nas ciagle gadali, ze kolki, a tu skaza byla, maly wyl jak opetany............ dzien caly poprostu masakra, teraz juz ok, chociaz od wczoraj zrzedzi, bo zjadlam frytki i banana :|

wogole dobrze kojarze, ze cycem karmisz?

Dzieki kochana ,ale właśnie cyckiem nie karmie:(((
Zmieniłam mleczko na nutramigen dla uczuleniowców i zobaczymy, mały meczy sie bo dużo je i przybiera na wadze dużo w ciągu niecałych 6 tygodni 2 kilo a to dość sporo.
Zobaczymy jakie będą efekty tej zmiany mleczka.Malemu sabsimpleks pomaga tak mi sie wydaje, dawalam mu ostatnio bardzo malo bo juz sie kończy ale jutro kolega mi przywiezie dwa opakowania wiec bedzie zapasik, bede go obserwować jego skore, chociaz po tym nowym mleku wysypka na policzkach powinna ustapić.
 
reklama
zachciało mi sie dogrzewania na solarium..... no to mialam najpierw dłuuuuuugie odśnieżanie auta. No ale trochę się przynajmniej poruszałam hehe, a potem wygrzałam kilka minutek i od razu mi lepiej. :-)

strip super to napisalas :-).... cenne rady.
 
Do góry