reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Witam w południe :))) Ja dzisiaj miałam wspaniałą noc, ani razu się nie obudziłam i taka wyspana się czuje, że mogłabym przemeblowanie w pokoju zrobić :)))
A propo snów to śniło mi sie dzisiaj że urodziłam przez cc :/ nie wiem skąd takie sny, bo u mnie żadnych wskazań nie ma, oby nie prorocze :/

a ja od 4 ze stresu spać nie mogę :/ dziś test z oksy. jak zadziała to bedzie cc jak nie to wracam do domu..wkurzam się bo po jakie licho mówili mi że to dziś będzie cc? ja już sie nastawiłam, podobnie jak rodzinka a teraz słysze że jak skurczy nie ma to cc nie bedą robić bo gorzej się wtedy wszystko goi w środku...załamka totalna...chciałabym żeby już się TO stało, żebym mogła wziąć już małą w ramiona :(

Alicja trzymam kciuki !!! Wszystko będzie ok, tylko musisz myśleć pozytywnie :) Ściskam.

Natolin idź po zwolnienie do rodzinnego, ortopedy itd.

Macierzyński przed terminem to dobra wola mamy, a nie widzimisię lekarza, wrrrrrrrr.

Ja w razie czego pójdę do rodzinnego po zwolnienie dopóki nie urodzę.
Brawo !!! Bo właśnie tak trzeba robić, lekarz nie robi łaski że po terminie wystawia zwolnienie, ale dopiero jak ten termin minie, już pisałam to na kilku wątkach.

Natolin naprawde nie ma się co tutaj przejmować, bo lekarzy jest dobrych kilka tysięcy ;)

Mój szef to się strasznie napala na mój powrót po macierzyńskim, już liczy w kalendarzu, kiedy wrócę..

ooo mój też i przy każdych odwiedzinach w pracy mnie podpytuje jak ja to sobie wyobrażam i czy odrazu wróce a ja narazie oddalam ten temat bo sama nie wiem jak to będzie :( ale z drugiej strony ciesze się że na mnie czekają, bo moja koleżanka po powrocie do pracy na dzieńdobry dostała wypowiedzenie :/

Witam nasze nowe mamusie i z zapartym tchem czytam nowe opowieści z porodówek :D
 
emiliab dziekuje, bo juz zaczelam schizowac, ze jest cos nie tak
natolin daj znac jak z tym zwolnieniem, bo moj gin tez powiedzial, ze nie moze dluzej bo nie wpisze w zwolnienie, ze przedwczesny porod i tak sie zastanawiam co potem, mam wizyte umowiona na pon. to wtedy o ile nie urodze, (trzymajcie kciuki zebym juz byla po, bo naprawde nie mam sil) i sie bede zastanaiwac co robic dalej
dawidowe te 200 zl to miesciecznie rozumiem na mleczko, szok
rzutka tak siusiaczek w dol pieluszki powinien byc

glodna jestem

no własnie szok. Dlatego tak mam chec poleciec do carrefla bo miesiac mleka by wyniósł koło 100 zl. TYlko na reklamie jest nr 2 i 3 niby jest napisane rozne rodzaje. Mam nadzieje ze nr 1 bedzie. To tak jak z pieluszkami jak jest prmocja pisze rozne rozmairy ale 1 czesto nie ma.
Ide włacze pralke i chyba wkoncu zabiore sie za prasowanie bo nigdy nie nadrobie zaległosci
 
Dawidowe- ja dawalam bebiko zwykle, jest tansze od bebilonu, a najbardziej smakowal NAN

Ja mam dzisiaj jarzynowa, nie chce mi sie nic specjalnego robic i placki ziemniaczane z wczoraj
 
Na szczescie juz nie ma kupy co jedzenie wiec nie idzie 10-12 pampersów tylko koło 6
o kurcze :baffled: moje "zapasy" starczą tylko na 2 tyg

Dlatego tak mam chec poleciec do carrefla bo miesiac mleka by wyniósł koło 100 zl. TYlko na reklamie jest nr 2 i 3 niby jest napisane rozne rodzaje. Mam nadzieje ze nr 1 bedzie. To tak jak z pieluszkami jak jest prmocja pisze rozne rozmairy ale 1 czesto nie ma.
A spróbuj tam zadzwonić, niech sprawdzą. Często tak robię :) żeby nadaremnie gdzieś nie jechać
 
Dawidowe- ja dawalam bebiko zwykle, jest tansze od bebilonu, a najbardziej smakowal NAN

Ja mam dzisiaj jarzynowa, nie chce mi sie nic specjalnego robic i placki ziemniaczane z wczoraj

narazie zostane przy bebilonie tylko zaczne kupowac zwykły. Narazie mam puszke ha jeszcze i rodzice ze dwie kupili ale mam tez zwykły i taki daje na przemian. Wiec jak wykoncze ha to zostane na zwykłym. W dodatku wydaje mi sie on smaczniejszy.
Wkoncu udało mi sie włączyc pranie i przygotowac warsztat do prasowania.
Na obiadek planuje kurczaka w postaci kebabu, ziemniaczki i mizerie.
 
Urodziłaś w 36/37tygodniu z tego co pisała Lolisza to nie jest wcześniak:)))wiec nie masz chyba,ze tak powiedzieli w szpitalu

Ma. Waga dziecka poniżej 2500g to tez wczesniak. Wczesniak może byc albo ze wzgledu na niska masę urodzeniową - poniżej 2500g właśnie, albo ze wzgledu na niedonoszenie tygodniowe czyli przed 36tc (a wniektórych szpitalach przed 37 tc), albo może się urodzić i z wagą powyżej 2500 i po 37 tc ale mieć jakies cechy wczesniacze, które tez jako wczesniaka takie dziecko kwalifikują. ten ostatni wariant dość rzadko się zdarza raczej mówi się o takich dzieciach hipotroficzne a nie wcześniaki, ale jak to zakwalifikują zalezy od szpitala. Niewatpliwie jednak jesli waga poniżej 2500 lub urodzone przed 36 tc to wcześniak.

Noworodek prawidłowo donoszony to dziecko urodzone miedzy 37 a 42 tc z wagą 2500-4000g bez cech wczesniaczych.
Noworodek z waga ponad 4000g to noworodek hipertroficzny a noworodek urodzony po 42 tc to noworodek przenoszony.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a to nie wiedziałam:( ale Laura zdrowo rośnie:)a to najważniejsze:)

Ja tez jestem głodna:(((
zaraz zjem zupę kalafiorową a na drugie robie ryż z jabłkami zapiekany.:)))
 
Do góry