reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Wiktorka ja też się nad tym zastanawiałam i pytałam tej koleżanki, która urodziła w 36 tygodniu czy podawali jej sterydy na rozwój płuc u małego to powiedziała, że nie bo lekarz powiedział, że skończone 34 tygodnie to płuca już są rozwinięte. ale ile w tym prawdy to nie wiem.
 
Właśnie to nie jest zależne od ruchów malutkiej , to że pod żebra pcha nóżki to swoją drogą :-) to bardziej takie jakby w tym jednym miejscu mi się coś rozrywało trochę jak się właśnie schylam albo chodzę, martwię się bo mam łożysko na przedniej ścianie , ale byłam w piątek u lekarza i wszystko było ok, jak malutka kopie w to miejsce to nie boli , tylko jak ja sama się ruszam , dzisiaj postanowiłam że cały dzień będę leżała i mam nadzieję że do jutra przejdzie


na pewno odpoczynek jest wskazany i ci pomoże, zrelaksuj się odpocznij poleniuchuj sobie ,zjedz coś pysznego, poczytaj trzymam kciuki za jutrzejsze lepsze samopoczucie
 
A ja na maksa bym chciała właśnie już w październiku.
Dziś czytałam, że wcześniaki to dzieci urodzone przed rozpoczęciem 37 tc, więc zakładam że po 36 płucka już w pełni rozwinięte.

Napisane na XT1068 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi wszyscy mowia ze urodze szybciej ale wydaje mi sie ze moze o kilka dni tylko,czyli za dwa trzy tyg...ciezko mi juz z tym brzuchem jest nizej o wiele bo kazde majtki mi sie nawet wrzynaja i zwijaja hehe
 
Od 35 tc właściwie mogą urodzić się w nasze pociechy w każdej chwili. Wszystko jest gotowe – już i płuca są rozwinięte, i układ nerwowy dojrzały, i pokarmowy zdolny do działania. Dodatkowo dziewczyny po 35 roku i te przed 17 życia mogą urodzić przedwcześnie ja się tu kwalifikuje, wiec muszę się liczyć z faktem ze za miesiąc z kawałkiem będę wtedy a 37 tc Wiktorek będzie chciał wyjść na świat. Dobrze ze dziś mu przeprasowałam wszystkie pieluszki i zamówiłam kombinezon na powrót do domu ze szpitala :)
 
Ostatnia edycja:
A na końcu i tak się okaże, że połowa przenosi :-) :-) :-)

Ja tam chcę urodzić dopiero wtedy kiedy będzie to najlepsze dla dziecka, nie za wcześnie bo każdy tydzień to więcej masy ciała, poza tym do samego końca orne rzeczy się rozwijają :-)

Chociaż od wczoraj się gorzej czuje i zaczyna mi się częściej brzuch stawiać :-\ jak do środy będzie tak samo to pojadę do gin bo się trochę boję, żeby to nie było za szybko... u mnie to dopiero 33tc.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
mi lekarka mówiła, że po 36 tygodniu nie powstrzymują już akcji porodowej i nie podają już sterydów. Ja we wtorek mam wizytę i mam mieć rozpisane jak odstawiać magnez, bo mam teraz dużą suplementacje.
 
Do góry