reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

hej :)

dbdg a jak u Ciebie z wyproznianiem? sory za pyt ale ja mialam takie lekkie bole przez dwa dni, ale pozniej sie okazalo ze to jelita bo po wizycie w wc przeszlo.
tak mam od poczatku ciazy...
ale powiedz o tym koniecznie lekarzowi.

Mrowka wspolczuje "wizyty" oby poszlo szybko ;)

Dream zgadzam sie odnisnie wózków, to samo pomyslalam przekopujac sie przez posty.
Fajna bluzka, powinnam chyba nabyc, bo mam dosyc macania brzuszka przez "obcych" :/

Jeju w koncu jest chłodniej, zyc nie umierać :) mam nadzieje ze bedzie taki caly dzien a nie tylko ranek.
milego dzionka ;)
 
reklama
Ja tez myślałam tak jak Ty i faktycznie my jelita mamy dość wysoko ale jak nie tak kilka razy złapało to uświadomiłam sobie, że może są one podniesione do góry ale i tak kończą się wiadomo gdzie ;-) stąd skurcze przy biegunce miałam na dole. Nigdy jednak nie trwały tak długo tylko zazwyczaj była akcja i reakcja :-D
Skurcze przepowiadajace nie bolą. To jest takie napinanie się brzucha, trwadnienie ale nie jest bolesne. Zapytaj jutro lekarza.

Masz rację, rzeczywiście Malinka dawno się nie odzywała i ja nie pamiętam, żeby mówiła coś o wyjeździe. To chyba Wirginia, która nota bene tez się nie odzywa, miała jechać do Polski.

No właśnie chyba nie mówiła... Mam nadzieję, że u niej w porządku.

Biegunki nie miałam, po nospie przeszło... Zapytam gina, bo się ciut zmartwiłam.

dbdg - z tego co mi się wydaje to taki ból podobno może przy skracaniu szyjki być.

jejku, nie strasz! :szok:

Dziś z samego rana mąż mnie poczęstował informacją,że w niedziele przyjeżdżają jego rodzice na obiad. I na starcie dzień zje.bany..... Nie dość,że ich nienawidzę, to jeszcze czuję się do kitu,ale będę stać przy piecu i garach na 35-stopniowym upale. Podskoczyłabym z radości,ale boję się,że spadnę do sąsiadów...............:confused2:

To przesympatyczna niedziela się zapowiada... :baffled:

Dbdg - wózek czarny - szacun. Normalnie jak w rodzinie Adamsów. Brawa za odwagę. Na pewno będą Cię babcie na ulicy linczować, albo szukać upośledzenia jak zagladną do wózka. Przygotuj się na odpieranie ataków :) Niefajne takie bóle, zobacz czy Ci przejdzie po nospie, jak nie to ja bym pojechała na Izbę przyjęć do zbadania na CITO, nie powinnaś czuć takich rewelacji. Generalnie taki ból towarzyszy rozwieraniu się szyjki...
I tak w ogóle to fajne są takie bluzeczki, ja sobie taką między innymi noszę:
Zobacz załącznik 705308

Hmm, a co jest nie tak w czarnym wózku? Moim zdaniem czarne są eleganckie i stylowe... Co do porównania z trumną to jeszcze nigdy czarnej trumny nie widziałam. :-) Ale niech no tylko coś mi ktoś powiem... :-)

Super ta koszulka! :tak:

Dzisiaj mam wizytę to powiem lekarzowi, mam nadzieję, że nic mi się nie rozwiera... :szok:
 
Laski!!!
Na początek normalnie mam dla Was OPR (i dodatkowo pytanko gdzie jest moderator???) - napisałyście w tym ogólnym wątku chyba ze trzy strony o wózkach, choć do tego jest chyba utworzony oddzielny temat? Nie obraźcie się niektóre - ale ja (jak większość z nas pewnie) czytam w tym wątku każdy post. Tu czasami są fajne, istotne i przydatne informacje, a musiałam przekopywać się przez wózki, które zazwyczaj pomijam, jako że mam wózek od lutego zakupiony. Weźcie no laski się ogarnijcie i spadajcie z wózkami do odpowiedniego wątku! :rofl2:

Doris, myślę, że taki stan fizyczny to od temperatury. Zaraz się to kończy. A jak nie dajesz rady to wbijaj do Gdańska, gdzieś Cię przenocuję :) Tu jest naprawdę sympatycznie, choć oczywiście też jest gorąco... Powiem Ci, że ja na szczęście mam mnóstwo chęci do sprzątania i ogariania otoczenia. I to dobrze. Mały się rozpycha, biodra mnie bolą jak chodzę, ale jakoś... mam wywalone na to :D Co do KTG - ja to lubię :) Słucham serduszka, wyciszam się, mały też wtedy kopie fajnie, próbuje te sondy strząsnąć z brzucha hahahaha Ale warto nauczyć się interpretacji KTG. Jak byłam w szpitalu to co nieco się nasłuchałam. I tak: wykresy są dwa - jeden na górze i jeden na dole (tak przynajmniej powinno być). Na dole jest wykres skórczów. Tam my powinniśmy mieć "flat line", czyli no nie powinno tam być żadnych skoków, aczkolwiek takie skórczyki do 20 (z boku masz skalę) to są ok i nie zwracamy uwagi. A u góry masz KTG, czyli zapis tętna. Ważne aby tętno skakało. Jak jest stałe i są niewielkie odchylenia, znaczy to że u dziecka są słabe przepływy, zazwyczaj u mam z nadciśnieniem tak się zdarza. Gdy za długo się to utrzymuje i nie normują tego leki to prawdopodobnie podejmą decyzję o skierowaniu do szpitala i tam cc. Jak tętno się waha - są skoki od 100 do 180 albo czasami i więcej - to jest to prawidłowo. Dziecko się czymś interesuje - zastyga i tętno zwalnia, potem zaczyna szaleć i kopać - tętno rośnie. I tak w kółeczko. Może nawet spać, a nasze dzieci już śnią i mają fazę REM i też może mu się coś dziwnego śnić - np. jak mama zjada bób i potem lecą bąble i coś w jelitach płynnego zamiast stałego (buhahahaha) i może się tym "zdenerwować" lub się na to "ucieszyć". Także zerknij sobie kolejnym razem i już będziesz mądrzejsza o jakąś informację :)

O rany, po takim wstępie to ucieszyłam się, że ja na temat wózka nawet słowa nie napisałam :p ha ha

Dream tam ciągle linia była falujaca, że tak powiem ale to głównie w przedziale od 120 do 130. Czasami podskakiwalo do 160 a czasem spadało poniżej 110 a wiem, że chyba nie powinno. Tak czy siak położna twierdziła, że jest ok a ja się stresowałam. Aleks ewidentnie wypoczywał, tylko kilka razy zdarzyło mu się poruszyć i wtedy właśnie pisało się 140-150. Natomiast jak byłam na KTG jak tak szalał to tam stale tetno powyżej 140 było i czasami spadało do 120. Boje się, że ten głupi lek wpływa na niego :-(
No nic, dzisiaj pójdę do kardiologa to o wszystko wypytam.

Na zewnątrz nie ma słońca. Cud? Oby bo ja już nie zniosę tej duchoty!
 
dreamgirl - też mi się ta animacja podoba własnie, dlatego dzielę się z Wami :-)
Blair - jakby nie ciąża to bym sobie setkę strzeliła na przetrwanie tej cudownej wizyty..........
dbdg - nie musi to być jakieś straszne skracanie, wystarczy minimalne i tak boli.
 
dbdg to jak po no spie przeszlo to faktycznie pogadaj z lekarzem.
spokojnie nie znaczy ze jak cos moze swiadczyc o skracaniu szyjki to tak będzie :) badzmy dobrej mysli :)
moj G tez twierdzil ze czarne eleganckie, ale po rozmowie przyznal mi racje ;)
podobno o gustach sie nie dyskutuje, kazda mama wybiera jak najlepiej dla swojego malenstwa ;) wiem ze moj tez moze sie komus nie spodobac, bo ma mocny kolor.
A ludzie beda zawsze gadac i nie ma sie co tym przejmowac ;)

doris z tego co mi Tesc mówił to wlasbie na ktg powinno byc zróżnicowane tetno, ze martwic sie raczej trzeba jak jest równe.

mrowka heh to strzel sobie setke coca coli :p

my dostalismy zaproszenie na sob na ognisko na działkę do znajomych ;)
 
Dbdg ja miewam czasem takie bole nisko w spojeniu jak na okres i pytalam gin o to ale pow ze to nic takiego , ze mcica sie nadal rozciaga, ze dziecko nizej ulozone i stad takie bole. Jesli sa sporadyczne i nie za mocne jest ok gdyby to byl mocny dlugi bol i powtarzal sie czesto to juz mozna sie martwic ze to skurcze i cos sie dzieje . Dodam ze moja szyjka zamknieta i dluga
 
Ostatnia edycja:
dbdg trzymam kciuki za wizyte, miejmy nadzieje, ze ten bol to nic powaznego, ja tam mialam tyko taki przed porodem, ale moze to rzeczywiscie jelita jak dziewczyny piszą

dream haha uwielbiam czytać Twoje wpisy, kurcze no to ciekawe jak dlugo jeszcze pochodzisz,a co z tą taśmą Twoją, nie widać juz jej? a jak Twoj M na szkole rodzenia, sluchał czy znudzony był? :D

ja dzisiaj mam plan w koncu pozamawiac to co musze kupic tj jakies kosmetyki, podklady porodowe, smoczki i takie tam drobiazgi, moze łózko dla starszaka, bo jednak kupimy takie łóżeczko Łóżko dziecięce AUTO S-CAR samochód Baby Boo (5589766942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. jest niskie i zabudowane, wiec nie bede sie bała, że wyleci, a nic sie nie zmarnuje i pozniej bedzie dla młodszego :) i w koncu sie dzisiaj zabieram za prasowanie, zebym juz miala gotowe i pozniej nie latała szybko i martwila sie, ze sie nie wyrobie

moze polecicie mi jakis fajny kocyk minky, bo chcialabym z jeden kupic, ale w sumie nie wiem jaki

a Malinki rzeczyiwscie nie ma, moze cos z jej babcią
 
Witam z rana, właśnie otworzyłam oko kest 10:22....hmmm czyz tym spaniem wróci do normy czy albo totalna bezsenność albo spanie do południa......

Dream- ależ bojowa jesteś od rana ;) porządek być musi ;)

Co do wymiotów i mdłości to są....masakra...zamiast przybierać tracę....po pprodzie ze 40 kilo będę ważyć...i niech mi ktoś powie że ciąża to cud natury i fizjologia, moim zdaniem to ciężka orka poptzedzona pasmem wyrzeczeń a potem problemami zdrowotnymi ale o tym już się głośno nie mówi....

dbdg- no właśnie też się zastanawiałam jak to ugryźć i przede wszystkim czy to kwestia jednej wizyty czy trzeba łazić na jakąś "terapię"czy coś. Blair mi wyjaśniła jak to było u niej,że udało się szybciutko :-) chcę się umówić prywatnie do lekarza,pogadać,może też się uda. Tylko mi gin dał namiary na lekarza do którego mogę iść w tej sprawie ;-) więc pewnie wiele pacjentek tak sobie posyłają w wiadomym celu.
Dajcie znaka co i jak bo przydadzą się wieści kumpeli. Może na zamkniętym?
Akatsuki ooo super wyszło z ta data, no i ekstra że z Nelka wszystko dobrze


Buba już tu ostatnio pisalysmy, że becikowe ponad 1900 na osobę, a dokładnie poczytaj sobie gdzieś w necie, pewnie dochody będą brali pod uwagę z 2013 roku

Dbdg no nie wiem czy twój najmniejszy, bo i mój wybujaly nie jest, ale wagi dowiem się dopiero na początku września, więc jeszcze sobie poczekam
Dolga dzięki, wiem że było pisane i że w necie info jest ale wiecie że w realu zazwyczaj jest weryfikacja ;)
Zasnęłam po 22 i właśnie się obudziłam wyspana... [emoji15]
Dziewczyny czy bóle jak na miesiączkę to są skurcze? Głupie pytanie, wiem. Kilka m-cy ich nie odczuwałam, a teraz się pojawiły... Jutro zapyta gina...

Macie takie bóle? [emoji17][emoji15]
Dbdg- podpytaj lekarza bo u mnie skurcz to skurcz napinanie wyraźne całego brzucha.

A co do wózka to też uważam że czarny elegancki.


witam po nieprzespanej nocy:baffled:



1922zlna osobe ( tu o tym pisalam : https://www.babyboom.pl/forum/pazdz...-f605/pazdziernik-2015-a-73838/index1197.html) a i po 1.09 jak skladamy wniosek na nowy okres tj od 1.11 to dochody za 2014

Dzięksik za info. Pytam bo ja nie w temacie a o znajomą chodzi. Ja się nie piszę....


Spadam na śniadanko!
 
Cześć!

Dbdg mi sie przy bolach jakby miesiaczkowych rozdarcie zaczęło robić, nie chce straszyc ale warto sprawdzić.

Mrowka to nieźle Cie msz urzadzil ;/ nerwow ze stali ;)

Co do czarnego wózka, mimo że to nie moja kolorystyka i balabym sie ze wózek za bardzo mi się nagrzeje, to nie przesadzajmy z tymi linczami i trumną. Co mamuska to gust i jej sie ma podobac a nie nam ;-)

Troche się ogarnelam i zaczelam dzialac w domu. Wczoraj garderoba odgruzowana i sterta prasowania zrobiona, normalnie jestem dumna z siebie. Ns razie mam powera i dzisiaj tez podziakam - w planach przrbrac rzeczy po dziewczynkach. Moze jednak znajdzie się coś zdatnego dla małego, ale nie sądzę bo dalam te rzeczy w obieg, a resztę popakowac do oddania. Zwolnia mi sie wtety półki to moze i wena na malego ciusxki sie znajdzie ;-)
 
reklama
Hej dziewczyny
Dbdg ja też miewam takie bóle jak na okres ale same puszczają nie są jakieś silne. Ale jak się dowiesze Doris od lekarza to daj znać- bo ja zapomniałam zapytać. Powodzenia na wizycie

Mroowka Ty mówiłaś ze mogą być przy skracaniu szyjki- a u mnie na wizycie szyjka ok. Więc moż będzie bliżej, albo przed wypróżnieniem, albo nadmiar gazów.
Ps powodzenia z teściami 3mam kciuki i życzę by było 23 a nie 35 stopni.
Dream thx za opr-ka z wrażenia mi bateria padła w lapku ;-) a tak serio to i chyba moderator ma za ciepło. A głównie ostatnio wszystkie tu piszemy i chyba dlatego tak wyszło.
Fajnie że u Ciebie ta szkoła rodzenia tak super wygląda- ja byłam u siebie na zajęciach odpłatnych 1 temat – poród i stwierdziłam że się więcej z forum dowiedziałam i ze stron typu babyboom, mamzone itd. Mój mąż też był ze mną i stwierdził że nudy- ale on tak zawsze gada.
Fajny opis interpretacji KTG, a koszulka powala J
Blair życzę tego chłodku

Doris powodzenia na wizycie ps może tętno mniejsze bo maluszek odpoczywał- i tego Ci życzę

Dolga czaderskie te łóżeczko
 
Do góry