reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Witam,
SZCZESLIWA. ja tez mam kolflikt sereologiczny, rozmiawaiłam z lekarzem jak zaczelismy myslec o drugim dziecku o tym kolflikcie i ja tez nie miałam zastrzyku po porodzie, przynajmniej ja nie pamietam ani nie mam nigdzie tego odnotowane. Lekarz stwierdzil ze nie ma sie co martwic ze sa po to badania na przeciwciala zeby sprawdzic czy pzeciwciala matki nie atakuja przeciwcial dziecka i wtedy tez mozna dac odpoweidznie zastrzyki. Tylko w Twoim przypadku zadzwonila bym do poloznej jeszcze raz przedstawila swoje obawy i zapytała czy w tym wypadku spotkanie w kwietniu bedzie bezpieczne i czy przeciwciala nei zaatakuja do tego czasu dziecka. Co to jest konflikt serologiczny? w tym artykule pisze cos ze do 12 tyg.przyszla mama powinna zrobic sobie badanie na grupe krwi. ale nie wiem czy dotyczy sie to mamay ktora juz ma jedno dziecko.
Kiedys slyszalam od lekarki ale nei ginekolog tylko rodzinnej ze po 2 latach od pierwszego porodu to dziala tak jakbys pierwsze rodzila. ale nie wiem czy faktycznie tak jest.

Dziewczyny w ktorym tyg. mozna uslyszec juz serduszko. jeszcze nei bylam u lekarza i nie wiem czy juz pojsc czy poczekac az bedzie serduszko slychac?
 
Ostatnia edycja:
ja tez nie mam praktycznie wogule ochoty na slodkie mimo ze przed ciaza bylam ich wielka zwolennniczka :)
i mam nadzieje ze mdlosci szybko sie skoncza bo sa troszke uciazliwe :)
a co do glodu to jestem caly czas strasznie glodna moglabym jesc be przerwy :)
a herbatke robisz ze swiezym imbirem? :)

tak, ze świeżym, kroje grubszy plasterek i pół plasterka cytryny, herbata słabo zaparzona bo mocnej nie lubie i mmhmhmhmmm pychotka :) co najmniej 2-3 kubki 400 ml wypijam :)


aaaa Magda super :) gratuluje!! ja będę szła na usg 6t0d mam nadzieje, że to nie za wcześnie bo według mnie bąbelek młodszy :)

Dziewczyny w ktorym tyg. mozna uslyszec juz serduszko. jeszcze nei bylam u lekarza i nie wiem czy juz pojsc czy poczekac az bedzie serduszko slychac?

Niby w 4-5 tyg zaczyna bić serduszko, ale wydaje mi się że zależy od sprzętu czy da radę uchwycić takie maliństwo :)
 
Ostatnia edycja:
Malinka i Bata jestesmy w miare w tym samym tyg. W takim razie zapisze sie juz do lekarza :D a wy bylysice juz u lekarza? cos juz widzaił?
 
Malinka i Bata jestesmy w miare w tym samym tyg. W takim razie zapisze sie juz do lekarza :D a wy bylysice juz u lekarza? cos juz widzaił?


yustyna ja poleciałam tego samego dnia do lekarza co zrobiłam test, a był to 4t3d zbadał mnie dokładnie i samym badaniem potwierdził ciążę bo wszystko wskazywało właśnie na wczesny etap :) kazał mi zrobić usg za ok 2 tyg ale robię 2 dni wcześniej bo jest lepszy lekarz akurat :) i tak czekam z utęsknieniem na sobotę :) po tym usg ma mi dopiero założyć kartę ciąży
 
yustyna ja idę dopiero 26 lutego z OM to będzie 6t4d serduszko już powinno pukać, zwykle u mnie zaczyna być uchwytne od 6t
 
Justyna taki mam zamiar wlasnie zadzwonić jeszcze raz ale obawiam się trochę ich odpowiedzi bo oni maja naprawdę wyluzowane podejście do takich spraw. W pierwszej ciąży wszystko było normalne. Dzięki za pomoc :-*

Ogarnę się za kilka dni z remontem i będę częściej do was zaglądać i mam nadzieje ze was poznam bardziej bo teraz wszystkie nicki mi się mieszają ale staram się czytań na biezaco
 
reklama
Dziewczyny w ktorym tyg. mozna uslyszec juz serduszko. jeszcze nei bylam u lekarza i nie wiem czy juz pojsc czy poczekac az bedzie serduszko slychac?
mój lekarz twierdzi że najlepiej iść na pierwsze usg 7-8tydz

U mnie 3,1mm :) Serducho bije, dziecior troszkę młodszy niż z OM (6tc2d), bo wg USG 5tc6d
Gratulacje!!!

aaaa Magda super :) gratuluje!! ja będę szła na usg 6t0d mam nadzieje, że to nie za wcześnie bo według mnie bąbelek młodszy :)



Niby w 4-5 tyg zaczyna bić serduszko, ale wydaje mi się że zależy od sprzętu czy da radę uchwycić takie maliństwo :)
myślę że 4-5 tydz to zdecydowanie za wcześnie, ja byłam u mojego w 6 tyg, a dokładnie początek bo 5t i 0d i nie zrobił usg bo powiedział że może nie być widać jeszcze nawet pęcherzyka
 
Do góry