reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Moim zdaniem dobry termin na pierwszą wizytę to taki 7-8 tydzień. Już na pewno powinno być widoczne serduszko jeśli wszystko jest ok. Zbyt długo też jednak nie ma co czekać, bo gdyby jednak ciąża pozamaciczna była czy coś to lepiej wiedzieć wcześniej...
 
reklama
myślę że 4-5 tydz to zdecydowanie za wcześnie, ja byłam u mojego w 6 tyg, a dokładnie początek bo 5t i 0d i nie zrobił usg bo powiedział że może nie być widać jeszcze nawet pęcherzyka

4-5 tydz oczywiście, że za wcześnie, ja tylko napisałam kiedy zaczyna bić :) a właśnie najlepiej podejrzeć w 7t mniej więcej :) mnie też właśnie dlatego jeszcze usg nie zrobili, bo mogłabym nic nie zobaczyć i po co się denerwować, jak to lekarz powiedział.. :)
 
Blair bo jak idzie się w 7-8tc, to już powinno być coś widać, więc pewniejszy termin. No i nie ma co wcześnie tam gmerać :)
 
ooo a z tym becikowym to trzeba jakieś specjalne papiery? czy np usg czy zaświadczenie lekarza wystarczy?

mój gin mi w ogóle "nie gmerał" bo powiedział ze nie ma co dziecka stresować i promieniować, od razu usg przez brzuch, aż byłam w szoku ze coś widać, było widać fajniej, ale się poruszyłam w czasie robienia zdjęcia i Niunio się troszkę schował i go słabo widać, ale Mój twierdzi że On widzi siusiaka jak nic! :p wariat :p
 
Blair widocznie miał dobry sprzęt, bo w większości przypadków przez brzuch zaczynają robić ok 12tc. Do becikowego masz trochę papierów do przygotowania. na teraz jest własnie wyrobienie książeczki przed 10 tc.
 
nie mam jescze zdjec. musze jeszcze poczekac kilka tygodni i poprosze lekarza o fotke. jestem troche zdystsnsowana. ale dobrej mysli.. czasem mnie pobolewa leciutko brzuch i piersi raz bardzo czułe raz normalnie. mdłosci miałam kilka dni i juz spoko. choc czasem w ciąg dnia jeszcze czasem zmuli. zachcianki rozne mam kulinarne. zniosłe wszystko tylko zeby było wszystko w porządku;)
 
Hej dziewczyny! Gościłam tutaj jakiś czas temu a teraz zwracam się do Was o radę. Dodam, że mieszkam w Anglii. Opiszę moją historię.
Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko, 3 lata temu poroniłam. 23 grudnia miałam ostatnio miesiączkę (w tym cyklu brałam Clomid a od pół roku brałam Metrormin) i po miesiącu a mianowicie 24 stycznie zrobiłam test ciążowy ! (emocje ogromne, łzy szczęścia :) Powiadomiłam o tym mojego ginekologa i w ubiegły piątek miałam wczesny skan niestety nie usłyszeliśmy serduszka. Pielęgniarka pobrała krew w piątek i powtórzyła w niedziele, aby sprawdzić czy rośnie beta. I tak w piątek było 9700, w niedziele wzrosło tylko troszeczkę, do 10 000 a dzisiaj jest 13 000. I kazała mi przyjść w przyszły czwartek na ponowne USG. Nie krwawię, aktualnie nie czuję bólu (wcześniej zdarzały się kolkowate bóle brzucha z prawej strony), jedynie to czuję się tak blee od niedzieli nawet nie wiem jak to opisać... Dziewczyny co myślicie o moim przypadku ? Czy powinnam iść do polskiego ginekologa (może dostane jakieś leki na wzrost, w pierwszej ciązy brałam Duphastan) bo tutaj nie przepisują leku. Czy zaufać im czy szukać dalszej pomocy? Proszę Was o radę bo nie wiem co mam robić.. ściskam ! xxx
 
reklama
Gosiaczek Duphaston to nie lek na wzrost tylko progesteron,który ma pomóc utrzymać ciążę. Kiedy dokładnie robił Ci usg (który to był tc)? Czasami serduszko słychać dopiero po skończeniu 8-9tc. Wzrost bety jest, jakbyś poroniła to byłby spadek. Na tym etapie są o wiele mniejsze przyrosty niż na początku, nie jest to już 100% co 48h. Wklep tutaj dane hCG Calculator and hCG Level Tool | BabyMed[FONT=arial, sans-serif] . Ja bym zrobiła USG jeszcze raz, na jakimś dobrym sprzęcie. Jeszcze się nie poddawaj :)[/FONT]
 
Do góry