reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Lenati,

Pewnie miał na myśli amniopunkcje. Pobiera się wtedy płyn owodniowy do badania. Amniopunkcje wykonuje się po 16tc i niesie ona za sobą 0,5-1% ryzyka poronienia. Ale za to daje odpowiedź jaki jest stan dziecka.

Można też przeprowadzić test nifty który jest bezinwazyjny, ale jego cena to ok 3tys. W celu wykrycia wad pobiera się jedynie krew od matki jak do pappa.

Ladyk,

A ja mam do ciebie pytanie robiłaś pappe? Ki lekarz powiedział, że to zależy ode mnie, ale w ciąży bliźniaczej raczej nie wykonuje się tego badania bo często wyniki jest przeklamany...
 
reklama
dolga dzieki, oststanio jakieś czarne myśli mam,
u nas też wietrzysko tak od godziny, aż ciemno na zewnątrz

lenati będzie dobrze,

kamilove moja koleznka miała w 13 tc robioną aminopunkcję, bardzo źle jej wyszły
badania genetyczne, na amino wyszło że dziecko jest całkowicie zdrowe

małkus ja w tą sobotę robię impreze urodzinową dla M
 
Kate ja tez mam ostatnio jakis taki nieciekawy nastrój... tez zaczelam obawiac sie jak to bedzie, jak podolam z dziewczynkami, ich szkola i malenstwem... w ogole jakos tak zaczelam sie obawiac wszystkiego... jak to bedzie... a pewnie niepotrzebnie sobie w glowie roje...
Ta pogoda to od nas do Was przyszla bo my taka mielismy w sobotę...

Milego dnia wszystkim...
 
maran dokładnie to samo chodzi mi po głowie, jak rano z 3 małych dzieci sobie poradzę, do tego moje wózki
i cała reszta, zawsze jestem pozytywnie nastawiona ale ostatnio jakoś mniej, chyba przez to moja samopoczucie
 
Ostatnia edycja:
Kate no ja wlasnie to samo mam, ze rano najgorzej wybrac sie z 3 i nie spoznic sie bo popoludniu to juz jest wiecej czasu zeby sie zorganizowac... i tak jak Ty nie bede tu miec nikogo do pomocy... ehhh ... tylko po co juz na zapas sie tym martwic? Ale ja mam tak zawsze, ze na zapas planjje i sie martwie...
 
Lenati,

Pewnie miał na myśli amniopunkcje. Pobiera się wtedy płyn owodniowy do badania. Amniopunkcje wykonuje się po 16tc i niesie ona za sobą 0,5-1% ryzyka poronienia. Ale za to daje odpowiedź jaki jest stan dziecka.

Można też przeprowadzić test nifty który jest bezinwazyjny, ale jego cena to ok 3tys. W celu wykrycia wad pobiera się jedynie krew od matki jak do pappa.

Ladyk,

A ja mam do ciebie pytanie robiłaś pappe? Ki lekarz powiedział, że to zależy ode mnie, ale w ciąży bliźniaczej raczej nie wykonuje się tego badania bo często wyniki jest przeklamany...
Nie robiłam i nie będę. Lekarz mi nawet o nim nie wspomniał. USG 11 - 14 wyszło mi prawidłowe. W pierwszej ciąży wogóle nawet nie wgłębiałam się w tem temat. USG 11 - 14 wyszło mi wtedy również ok. [emoji5]
 
reklama
Do góry