reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Akatusik miałam napisać takiego posta ,ale się ośliniłam na myśl o OSCYPKU,ja chce OSCYPKA aaaaaaaaaaaaaaa

My wczoraj byliśmy napoprawinach,troszkę potańczyłam,najadłam się kwaśnego BIGOSU, i dziś od rana kibelek,czyści mnie jak nie wiem,popijałam sokiem pomarańczowym ;)

Dziewczyny USG nie jest szkodliwe,tak że spoko.

U mnie wizyta za 2,5 tyg i już jajko znosze,uwielbiam wizyty i podglądanie :) chyba oszalałam
A na połówkowe ide pod koniec Maja
 
reklama
WItam się w tym okropnie pochmurnym i wietrznym dniu :)

Cos czuje, że dzisiaj wykituje, na dwór wyjsc się nie da, bo na dworzu wiatr deszcz i wszystko co mozliwe, okropnie, wiec mały da mi dzisiaj czadu, a jeszcze mąż wyjechal :(

kate kochana a co tam sie u Ciebie dzieje? Ty nie podołasz, nie wierzę, silna kobieta jesteś, napewno dasz radę :)

malinka ja mialam ostatnio genetyczne, wiec teraz pewnie nic nie bede miała, a wizyty co 4 tyg, wiec kolejne usg mi wypadnie polowkowe i to bedzie juz u mnie 20 czy tam 21 tydz :) doczekac sie nie moge, bo pewnie płeć poznamy :)
 
Dolga,

Oby mały był grzeczny!

Ja dziś idę na 13 do pracy i siedzę do 23. Super normalnie [emoji41]

Jeszcze mój mi pisał, że jutro jak pojadą na montaż to nie zjada wiec wróci do domu dopiero w środę wieczorem. Gdy ją znów będę u dzieciaków do 23. Za to jutro idę na 6h tylko i o 19 będę wolna. W czwartek tak samo [emoji16]
 
cześć dziewczyny :)
Witam się z pracy. Dziś pierwszy dzień po dwóch tygodniach l4. Szczerze powiedziawszy odpoczynek i spacerki nic nie zmieniły i dalej mam mocne zawroty głowy. Ale przedłużać l4 nie chcę bo tak by można pewnie w nieskonczoność, jeden objaw się skończy a drugi zacznie. W ogóle wczoraj miałam ciężki dzień. Pomijając egzamin na uczelni to cały dzień mnie w brzuchu ciągnęło. No masakra. Ani siedzieć, ani stać, ani leżeć. Ja należę do tych co lubią poleżeć ;) a jak położyłam się po powrocie do domu to tak mnie kręgosłup zaczął boleć że się podnieść nie mogłam. Noc też ciężka. Coś czuję, że ja nie należę do tych kobiet którym ciąża służy. No ale nic. Jeszcze tylko coś ok. 24 tygodni. Dam radę :)

A jak to jest z tym usg genetycznym połówkowym? Od jakiego tygodnia się je robi i do kiedy można? I co tam się sprawdza? Ono jest obowiązkowe?
 
cześć dziewczyny :)
Witam się z pracy. Dziś pierwszy dzień po dwóch tygodniach l4. Szczerze powiedziawszy odpoczynek i spacerki nic nie zmieniły i dalej mam mocne zawroty głowy. Ale przedłużać l4 nie chcę bo tak by można pewnie w nieskonczoność, jeden objaw się skończy a drugi zacznie. W ogóle wczoraj miałam ciężki dzień. Pomijając egzamin na uczelni to cały dzień mnie w brzuchu ciągnęło. No masakra. Ani siedzieć, ani stać, ani leżeć. Ja należę do tych co lubią poleżeć ;) a jak położyłam się po powrocie do domu to tak mnie kręgosłup zaczął boleć że się podnieść nie mogłam. Noc też ciężka. Coś czuję, że ja nie należę do tych kobiet którym ciąża służy. No ale nic. Jeszcze tylko coś ok. 24 tygodni. Dam radę :)

A jak to jest z tym usg genetycznym połówkowym? Od jakiego tygodnia się je robi i do kiedy można? I co tam się sprawdza? Ono jest obowiązkowe?
Jest zalecane przez PTG i każda ciężarna powinna je wykonać. Między 18 a 22 tc. Badana jest szczegółowo anatomia płodu pod kątem występowania ew. wad wrodzonych. Podają szacunkową masę płodu, no i płeć, jak dzidzia pokaże i rodzice chcą znać wcześniej [emoji5].
 
Ostatnia edycja:
Hej po weekendzie,

wyprawiałąm małą imprezkę urodzinową i miałam tabun gości w domu na weekend ale teraz już będę na bierząco ;-)

jejku ja też mam usg 24 kwietnia i już jajko znoszę bo sie doczekać nei mogę :-) mam nadzieję że sie dowiem czy nosze corke czy synusia :-)

edit.

ja tez chce oscypka!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Mam do was pytanko, jak już jesteście po tym usg genetycznym to teraz na kiedy kolejne usg wam lekarz zaplanował? Dopiero polowkowe? Macie tylko same wizyty kontrolne co miesiąc? Czy jak?

Ja czekam na wynik testu pappa i od tego bedzie zaledzec co dalej i kiedy kolejne usg .

Jestem wykonczona rozne mysli w glowie po czwartkowym usg .. wyczytalam nie fajne informacje o tym zlym krazeniu .
 
reklama
Dziewczyny macie mdłości ?
Ja od 5 tygodnia codziennie całą dobę się męczyłam ale, od dwóch dni zero nudności i wymiotów :D wróciłam do żywych wysprzątałam całe mieszkanie zaraz biorę się za obiadek i w końcu mogę się cieszyć pogodą bo u nas 20 st bez wiatrów :)

Wizytę mam 21 idę z mężem , nie wiedziecie może czy usg już będzie przez brzuch robione ?
 
Do góry