reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Jeju ale macie tempo! zostawić Was na chwilę :p
nie pojechałam jednak do Rodziców, bo Kumpela i Jej Synek się rozchorowali i stwierdziłam że nie będę jechać na długo do przyszłego weekendu... nic nie mówiłam G że zostaję, przychodzi z pracy a tu "niespodzianka!" ucieszył się bardzo, więc fajnie :D

póki pamiętam:

mój G to ma na odwrót, to On prosił żebyśmy się wstrzymali z mówieniem rodzinie, ja to już bym wypaplała :p

co do wątku zamkniętego, moje zdanie pozostaje takie samo, jestem na tak ale nie teraz, wg mnie jeszcze za wcześnie...

co do kupowania rzeczy dla Maluszka, to dla mnie zdecydowanie za wcześnie, nie wierzę w zabobony, po prostu chcę przejść najcięższe etapy i po połówkowym zająć się wyprawką na spokojnie, wózek pewnie jakoś w wakacje, a pokoik urządzimy pewnie koło sierpnia też, na razie mieszka w nim moja Przyjaciółka, bo mamy spore mieszkanie i jeden pokój odnajmujemy :) więc trzeba będzie odmalować, kupić mebelki itd :)

jeśli chodzi o wózek to średnio się znam :p mam kilka wytycznych:
czterokołowieć, koła pompowane, z dużą gondolą, spacerówką i torbą na dole, fajnie jakby miejsce na kubek/butelkę było, rączka jedna pełna łamana, no i wózek 3w1, a kolor mi się marzy coś łączone z kolorem morskim- miętowym. siedząc na bb na tel mam zakładkę nieprzeczytane i tam czasem wątki wyskakują z innych miesięcy dot wózków i znalazłam kilka ciekawych

A powiedzcie mi czy bierzecie jakieś witaminy ? Mi mąż ostatnio kupił Falvit mama,więc biore,mam nadzieje że moje włosy się poprawią dzięki temu :)
biorę tylko kwas foliowy i tran

hej, wybaczcie ale mało się odniosę do tego co pisałyście... nie mam siły doczytać :( od wieczora mnie złapało i dzisiaj jest tragedia... mdłości, mdłości, mdłości i słabość... :( ledwo dojechałam w dodatku spóźniona do pracy... na cholerę ja się tak poświęcam, kiero żeby móc pić nie przychodzi już chyba ze 3 tyg do roboty a ja bidna potrzebująca żeby dupę mu kryć spędzę cały dzień w kiblu zamiast przy biurku... co za logika.. dlatego od razu z rana zapisałam się do lekarza i idę po l4, dopóki będą mnie aż tak męczyć mdłości do pracy nie wrócę... masakra...
i bardzo dobrze, idź na l4 i niech idiota kiero weźmie się do roboty, a nie Ty ledwo żywa odwalasz za niego wszystko i jeszcze tyłek kryjesz!

czesc Dziewczyny.

nie pisalam dlugo bo w sumie nie wiem co pisac. Od 1,5 miesiaca siedze w domu na l4 i nic nie robie a raczej poleguje. Nudzi mi sie juz okropnie, popadłam w monotonie rutyne bezczynność itp. ciążowe dolegliwości mi juz mijają powoli . czasami jeszcze troche zmuli albo glowa pobolewa i kłopoty z trawieniem. tak to ogólnie od tyg juz lepiej. plamien nie mam od 4 tygodni z czego bardzo sie ciecze.

dziś mam równo 11 tyg. mam też dziś wizyte z usg o 15.00. Modle się zeby wszystko bylo dobrze , niczego tak nie pragne. a wizyty bardzo sie boje zresztą kazdej boje sie zlych wiesci . mam traumy za sobą i chyba bym tego nie przezyła. ale staram sie myslec pozytywnie , tym razem musi sie udac:) :tak:

o ciąży boje sie mówic jeszcze moze 3 osoby najblizsze wiedzą. powiem za 2 tyg po nastepnej wizycie.

prosze trzymajcie za mnie kciuki za dzisiejszą wizyte. napewno sie odezwę i bede czesciej sie udzielac, niech juz minie te 12 tyg czy 14 i moze oddetchne .. pozdrawiam
trzymam mocno kciuki za wizytę :)

A co do wózka to będziecie kupowały kolorystycznie dopasowany do płci dziecka czy bardziej do Was? My wózek kupimy prawdopodobnie granatowy bez względu na płeć dziecka. Tylko nie wiem w ogóle na co w tych wózkach patrzeć. Chyba będzie musiał być taki bardziej zabudowany jak na zimę, z dużą gondolą żeby śpiworek upchnąć.
Ja najchętniej to już bym pojechała oglądać ale jak się nie ma dużego brzucha to dziwnie w sklepie patrzą :p
to to na pewno nie, wózek chcę unisex :)

Co do wózków to powiem wam że to co jest ładne w formie, nieźle wykonane z reguły jest mało praktyczne :( .......i ta teoria tyczy się wszystkiego. Mamy przepiękne desingerskie sztuće i co z tego oko cieszą, świetnie się myją i się nie niszczą ale zjeść łyżką zupę to można oszaleć ;)

Z miejskich wózków wizualnie uważam że ten jest dość ciekawy, Gondola luz, ale spacerówka.......mało wygodna i ciasna....i jak żyć ;)


Zobacz załącznik 675431Zobacz załącznik 675432Zobacz załącznik 675433
wózek fajny, ale chyba mało praktyczny, nie wyobrażam sobie dziecka włożyć w tą spacerówkę, wygląda mocno plastikowo ;/
 
Co do rzeczy dla malucha to powiem szczerze,że nie warto teraz niczego kupować - i wcale nie chodzi tu o żadne zapeszanie, bo od zabobonów to ja z daleka. Ale do października jeszcze jest dużo czasu, pewnie sporo rzeczy dostaniecie od znajomych, rodziny, po starszych dzieciach itp. Na końcu będziecie wiedziały czego brakuje i dokupicie kilka rzeczy (jeśli w ogóle) zamiast całej wyprawki ;-)
 
i juz po wizycie. ufff.... wszystko dobrze dzieciątko rozwija sie prawidłowo juz ma 6 cm ! jak zobaczylam na usg to myslalam ze sie porycze , lzy mi się tak cisneły do oczu;) jestem taka szczesliwa. duzo wypoczywac mam i nie zlapac zadnego wirusa dlatego mam siedziec w domu. dostalam zsjecie zaraz wstawie na wątku z usg.:)oby tak dalej:tak::-):-)

Super wiesci. Gratuluję! 6 cm poważny rozmiar już :)

jeśli chodzi o wózek to średnio się znam :p mam kilka wytycznych:
czterokołowieć, koła pompowane, z dużą gondolą, spacerówką i torbą na dole, fajnie jakby miejsce na kubek/butelkę było, rączka jedna pełna łamana, no i wózek 3w1, a kolor mi się marzy coś łączone z kolorem morskim- miętowym. siedząc na bb na tel mam zakładkę nieprzeczytane i tam czasem wątki wyskakują z innych miesięcy dot wózków i znalazłam kilka ciekawych


wózek fajny, ale chyba mało praktyczny, nie wyobrażam sobie dziecka włożyć w tą spacerówkę, wygląda mocno plastikowo ;/

Miętowy cudny kolor, miałam w tym kolorze masę rzeczy przy Franku wózek oczywiście też ;)

Co do praktyczności tego białego do w sensie użytkowym jest genialny, gondola schowana jest w skorupie siedziska spacerowego fajnie rozwiązanie, wystarczy odpiąć skorupę siedziska, wyjąć stelaż, rozłożyć boki, wsunąć materac i gotowe. Posiada dwie wysokości ustawienia gondoli. Genialnie chodzący hamulec. Prowadzi się idealnie. Lekko się składa w kompaktowy rozmiat. Możliwość zamontowania siedziska przodem lub tyłem. Bardzo dobrze czyści się tapicerkę. I nie jest jak się może wydawać pastikowa. Jest miła w dotyku. Mięciutka, oddychająca. :) Minus że spacerówka jest mała i niewygodna dla dziecka....a to niestety priorytet!
 
Ja w pierwszej ciąży szalalam i nakupowalam wszystkiego za duzo a Ala urodzila sie duza 4260g i nosila ciuszki 62cm tylko przez pierwszy miesiac, niektorych nie zdazylam jej ubrac bo wyrosla :-pale nic sie nie zmarnowalo bo Maja urodzona w tej samej porze roku wiec wszystko pasowalo i ona nosila ale tez duza sie urodzila 4150g i tez ubieralam jej ciuszki 0-3m tylko przez pierwsze 4 tygodnie, ciszki byly w ogole nie zniszczone i oddalam siostrze mego meza, wiec nie mam nic, ale teraz chcialabym poszalec w blekitach i ciagle mam nadzieje, ze bedzie mi dane... przy pierwszym dziecku ciezko sie powtrzymac przed kupowaniem tych slodkich ciuszkow, przy kolejnym czlowiek juz spokojniej do tego szalenstwa zakupowego podchodzi... :)
 
Miętowy cudny kolor, miałam w tym kolorze masę rzeczy przy Franku wózek oczywiście też ;)

Co do praktyczności tego białego do w sensie użytkowym jest genialny, gondola schowana jest w skorupie siedziska spacerowego fajnie rozwiązanie, wystarczy odpiąć skorupę siedziska, wyjąć stelaż, rozłożyć boki, wsunąć materac i gotowe. Posiada dwie wysokości ustawienia gondoli. Genialnie chodzący hamulec. Prowadzi się idealnie. Lekko się składa w kompaktowy rozmiat. Możliwość zamontowania siedziska przodem lub tyłem. Bardzo dobrze czyści się tapicerkę. I nie jest jak się może wydawać pastikowa. Jest miła w dotyku. Mięciutka, oddychająca. :) Minus że spacerówka jest mała i niewygodna dla dziecka....a to niestety priorytet!
czytam Twój opis, już mi na niego ślinka zaczyna lecieć, że może taki? :D a tu bach na koniec główna jego wada :p
no ja nie lubię np czarnych wózków, nigdy bym takiego mojemu dziecku nie kupiła, widziałam kiedyś na zdjęciach połączenie ciemnej szarości z miętą- cudo :)
 
Nie nadążam za Wami :-(

Mam mały problem, może pomożecie. Czasami w nocy jak chce się przekręcić na drugą stronę albo podnieść albo w dzień jak wykonam jakis gwałtowny ruch łapie mnie tak jakby skurcz w okolicy jajnika. Nie jest to pachwina tylko trochę dalej coś jak jajnik. To normalne? Zaczęłam się trochę martwić, bo usg mi odwołali nic nie wiem co się dzieje i ogólnie czuje się źle, psychicznie i fizycznie.
 
Też tak mam jak np podnoszę się z leżenia. Miałam też tak w pierwszej ciąży. Prawdopodobnie jakies rozciaganie się macicy
 
reklama
Dzięki za pomoc. Tego właśnie nie pamiętam z pierwszej ciąży i zaczęłam trochę schizowac głównie przez ten brak wizyty
 
Do góry