reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Witam przyszłe mamy!
Jestem w prawie 9tc. To moja już 8 ciąża z czym 6 poroniłam (5-6 tydzien) i 1 pozamaciczna ( 9-tydzien i usunięto mi jajowod). Staramy sie o dziecko od 5 lat i jak widać nie poddałam sie choć nie raz byłam blisko... Ale wracając do mojej obecnej sytuacji, to już prawie 9 tydzien na początku tygodnia byłam na usg i po raz pierwszy widziałam serduszko[emoji173]️cos wspaniałego! Dodam tylko ze mieszkam Londynie i tu niestety ciąża to nie choroba :-/ nawet po tylu nieudanych próbach nikt nie traktuje mnie w żaden specjalny sposób... Dostałam tylko czopki progesteronu i mam je brać do 12 tc. No i leżę ale na własne życzenie bo nawet zwolnienia nie chcieli mi dać:-/
Moje drogie, jak sie pewnie domyślacie martwię sie o ta moja fasolkę i co dzień nasłu****e swój organizm. Nie bolą mnie piersi ( bolały ale od tygodnia co dzień to mniej), nie mam mdłości. Boli tylko od czasu do czasu podbrzusze, jestem leniwa i senna mam realne sny, czasem lekkie zawroty głowy, no i wizyty w toalecie są częstsze. Czy któraś z was tak miała? Czy mam sie martwić? Czy te mdłości to jeszcze nadejdą?

Ela gdzie w Londynie jestes bo ja tez tutaj :-) na East Dulwich dokladnie.
 
Ela mdłości nie są obowiązkowe w ciąży.

A dziewczyny jak to jest z tymi fotelikami? Ja patrzę za maxi cosi ale często dodają jakieś do wózków. Warto takie brać pod uwagę? Czasami dodają maxi cosi cabrio ale czy on się nada dla dziecka z października? Czy w ogóle przy foteliku na to nie patrzeć (że np. nie ma daszku i pokrowca na nóżki)? Chciałabym jeszcze tą baze isofix, tylko czy ona pasuje do wszystkich fotelików maxi cosi? Jeny jaka ja zielona w temacie.
 
Ela witaj. Mdłości nie są obowiązkowe w ciąży. Współczuję przejść wcześniejszych. Dobrze, że dostałaś progesteron chociaż.

Ja się wolę nie rozpędzać w temacie wózków jeszcze.
 
Ela mdłości nie są obowiązkowe w ciąży.

A dziewczyny jak to jest z tymi fotelikami? Ja patrzę za maxi cosi ale często dodają jakieś do wózków. Warto takie brać pod uwagę? Czasami dodają maxi cosi cabrio ale czy on się nada dla dziecka z października? Czy w ogóle przy foteliku na to nie patrzeć (że np. nie ma daszku i pokrowca na nóżki)? Chciałabym jeszcze tą baze isofix, tylko czy ona pasuje do wszystkich fotelików maxi cosi? Jeny jaka ja zielona w temacie.
Najlepiej znaleźć dobrego sprzedawcę i się go poradzić. Ja mam maxi cosi cabrio. Jak przystało na "kabriolet" ma rozwijany daszek. Fotelik ten służył nam od kwietnia, czyli narodzin Młodej do końca lutego. Musieliśmy wymienić, bo robił się za ciasny. Nie mieliśmy isofixu, bo mamy auto stare z 2004 roku i tam niestety nie dostosowywali do tych baz. Fotelik był zapinany pasem bezpieczeństwa (3-punktowy). Wszystko było stabilnie, nic się nie trzęsło, nie ruszało. Fotelik przodem do kierunku jazdy zreszta tez zapinamy 3-punktowym pasem bezpieczenstwa i jest ok. To sa 4 gwiazdki. Z baza jest 5 gwiazdek.
 
Ela dagpio hej :-)

Ladyk na początku myślałam że ten fotelik służył wam tylko 2 miesiące i sobie myślę co on taki lipny ze tylko takie małe dziecko zmieścił :-D
my mamy w tym aucie iso fix i mam nadzieje ze szybko go nie zmienimy bo byśmy musieli wymieniać foteliki. Starsza tez ma z isofixem teraz wcześniej miała tyłem do kierunku jazdy.
 
No powiem szczerze,że nie konsultowałam z żadnym lekarzem czy mogę się maścią nasmarować - zapytam na najbliższej wizycie. Nie sądzę jednak,żeby maść stosowana zewnętrznie i na niewielkim obszarze mogła spowodować jakieś zagrożenie...A szczerze to wolę to niż np łykać środki przeciwbólowe....funkcjonować jakoś trzeba...
No właśnie lepiej brać tabletki - spokojnie możesz brać APAP w ilościach 4 tabletek dziennie co 6 godzin. A maści nie powinnaś używać. Wbrew pozorom spora część jej składników przenika do krwi, a zatem i do maluszka.

Czasami w nocy jak chce się przekręcić na drugą stronę albo podnieść albo w dzień jak wykonam jakis gwałtowny ruch łapie mnie tak jakby skurcz w okolicy jajnika. Nie jest to pachwina tylko trochę dalej coś jak jajnik. To normalne? Zaczęłam się trochę martwić, bo usg mi odwołali nic nie wiem co się dzieje i ogólnie czuje się źle, psychicznie i fizycznie.
Też tak mam, jak kaszlę albo kichnę albo jak jakoś gwałtownie chcę wstać. W pierwszej ciąży też tak miałam. Nie wydaje mi się, aby to była macica, to raczej mięśnie tak się kurczą, bo generalnie macica przecież rozpycha wszystko w środku nas - mięśnie też dostają "w kość" :-)

Witam przyszłe mamy! (...) Moje drogie, jak sie pewnie domyślacie martwię sie o ta moja fasolkę i co dzień nasłu****e swój organizm. Nie bolą mnie piersi ( bolały ale od tygodnia co dzień to mniej), nie mam mdłości. Boli tylko od czasu do czasu podbrzusze, jestem leniwa i senna mam realne sny, czasem lekkie zawroty głowy, no i wizyty w toalecie są częstsze. Czy któraś z was tak miała? Czy mam sie martwić? Czy te mdłości to jeszcze nadejdą?
Módl się, aby nie nadeszły! Częściej sikasz, jesteś zmęczona i leniwa - i to wystarczy. Wspaniałe objawy ciąży. Pozostałych nie chcesz mieć :-)

Cześć Dziewczyny, nieśmiało pytam czy mogę się do Was wprosić? Mam 33 lata i jestem w 7t2d ciąży. To nasze pierwsze dziecko, wystarane po 5 latach ciężkiej walki. Mój termin to 27.10.2015.
Witamy nowe duszyczki ;-)
 
reklama
Do góry