reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

ja narazie mam sam kwas foliowy, witaminki dopiero będe mieć od drugiego trym. w pierwszej ciąży zażywałam feminatal,
 
reklama
u nas duzo osób już wie, rodzina i kilka znajomych,

co do witamin to birę kwas foliowy i B6

ja nie wierzę w zabobony ale nic jeszcze nie kupuje, z wózkiem , fotelikiem i bazą najmniejszy problem bo zawsze jakieś mam,
ciuchy bede wszystkie kupować ale później
 
migotka spojrzałam z ciekawości na ten vitaminer i ma bardzo fajny skład, szkoda, że pierwszy lekarz mi powiedział, że dodatkowych witamin na razie nie trzeba bo zamierzałam kupić coś tego typu... dzisiaj zapytam się o witaminy bo powiem że mam dietę ubogą przez mdłości i nie chcę żeby czegoś było za mało... tylko widzę że tu jod jest w składzie, ja biorę osobno ale mocniejszą dawkę (ciekawe, że ten mój jod jest na receptę a tu można kupić bez problemu w takim zestawie :) ) i ciekawe czy są jakieś witaminki bez jodu, bo kwasu foliowego biorę akurat tyle samo ile tu jest w składzie, tylko ten jod ... hmm


Wiesz co, ja brałam jod ze wzgledu na niedoczynność tarczycy,ale moja endokrynolozka powiedziała,ze jak bede brała ten zestaw witamin to zebym nie bralam juz dodatkowo innego jodu. No i tak biore ten vitaminer z kwasami, euthyrox i te leki co zlecił mi ginekolog. Podobny zestaw jak w poprzedniej ciazy :)
 
Gosia nie wiem jak na matarni ale ja byłam w smyku w klifie i nic nam się nie spodobało. Mam blisko do sklepu Bobowózki, mam nadzieję że tam będzie lepszy wybór i ceny ;) chociaż zawsze można zamówić z internetu. Zastanawiałam się jeszcze nad tym żeby komisy dziecięce objechać. Może uda się coś taniej kupić.

Na Matarnii jest największy smyk w Polsce, dwupoziomowy, na dole są wózki i inne akcesoria dla niemowląt a u góry same zabawki i ciuchy. Z dzieckiem tam nie chodzę, bo wyjść się nie da :tak:
 
Cześć kochane,

u mnie bez zmian, ale nie będę już wam smęcić ;)

Blair -cieszę się że wszystko się poukładało :) i z całego serca życzę aby już nie było tych zawirowań i huśtawek. Do Facet trzeba prosto i konkretnie bez podtekstów ;) bo to troszkę inny emocjonalnie ułomny gatunek ;) i czasem pewne kwestie ich poprostu przerastają i przerażają.....

Gosia Lew - trzymasz się kochana? Jak dziś samopoczucie?

malinka - najlepszym momentem na prenatalne jest koniec 12 tygodnia. Mi i moim znajomym dziewczyną zawsze tego bardzo pilnowali i wyliczali datę wizyty. Przedział 11-14 tydzień jest przedziałem umownym. Najpóżniej mona robić do 13t6d ale właśnie ponoć ten 12 tydzień 6 dzień ma znaczenie.

Lantka - mam nadzieję że dzionek lepszy będzie niż poranek :) Super że przyszły tata wykazuje się od początku.

Akatsuki - mam nadzieję że szybko uporasz się z problemem, polecam otręby tak na sucho czy z mlekiem, figi, kiwi,brokuły dobre też jest siemie lniane :)

W przesądy nie wierzę...też mam już pokupowane uniwerslne. Z racji że Franek jak był mały było lato a teraz będzie zima muszę sprzedać wszystko to co pozostawiałam :( bo n co mi bodziaki z krótkim rękawkiem, polo, i szorty.....

Co do info o ciąży to wiedzą Ci co się domyślili bo nagle przestałam wyjeżdzać imprezować i siedzę na grzędzie dla znajomych był to odrazu sygnał - Jesteś w ciąży? no to co ścieniać mieliśmy.....Rodzina najbliższa dowiedział się w 6 t po usg.

Doczytałam się że był poruszany ponownie wątek zmkniętego. część jest za część bez zdania część przeciw. I dobrze bo każdy ma prawo wyboru ale może jakoś uda nm się zrobić by wilk syty i owca cala ;) Mam pewną propozycję. Ten wątek w którym będziemy pisać o badaniach, samopoczuciu i innych ciążowych sprawkach zostawmy narazie otwarty tak aby nowe mamy na bieżąco mogły się dopisywać albo podczytywać w potrzebie. Propnuję założenie zamkniętego "o nas dla nas" gdzie jak będzie potrzeba będziemy mogły pisać o bardziej intymnych kwestiach, wrzucać foty które chcem aby zostały w naszym gronie. Wiem jak taki wątek zamknięty zbliżył nasze kwietniówki 2006. Mamy trwałe znajomości i przyjażnie. Jestemy ze sobo na dobre i na złe bez poczucie że ktoś wie o naszych "małych -dużych" sprawach Spotykałyśmy się razem wszystkie wraz z mężami i dzieciakami na weekendy gdzieś w polsce i uwierzcie przyjeżdzały prawie wszystkie :) i naprawdę na zamkniętym poruszałyśmy wiele tematów których na otwartym żadna by nie poruszyła i były to babsko życiowe tematy, mniej ciążowe albo po ciążowe ;)Co Wy na to? Jeśli wam podpasuje propozycja możemy zagłosować a jak :) Taka luźna propozycja :)
 
Ale mam dziś zalatany dzień [emoji33] o matulu, ledwo zupę ogarnęła i wszystkie sprawy, a tu zaraz do pracy. Umówiłam się też na prenatalne na 24.04 będzie to 13t4d ale nie było szans na wcześniejszy termin wiec i tak jestem zadowolona :)

U nas o ciąży nie wie nikt i tak zostanie do 24.04. Nawet nas nie korci by mówic :no:

Co do zakupów to jak będzie druga córeczka to ja mam do kupienia tylko wózek i fotelik. A jak synek to sprawa troszkę ciężej będzie wyglądać ;) ale i tak nie planuje nic kupować przed 30tygodniem. Zobaczymy czy wytrwam :D z córką tez tak mówiłam, a na koniec listopada mialam miałam już większość rzeczy kupioną (termin na kwiecień).

Potem do was zajrzę :)
Nie przemeczac się kobietki kochane.

Baba,

Twój pomysł jest bardzo sensowny :)
 
Co do wózków to powiem wam że to co jest ładne w formie, nieźle wykonane z reguły jest mało praktyczne :( .......i ta teoria tyczy się wszystkiego. Mamy przepiękne desingerskie sztuće i co z tego oko cieszą, świetnie się myją i się nie niszczą ale zjeść łyżką zupę to można oszaleć ;)

Z miejskich wózków wizualnie uważam że ten jest dość ciekawy, Gondola luz, ale spacerówka.......mało wygodna i ciasna....i jak żyć ;)


xari winter outfit.jpgxari-carrycot.jpgmima xari toddler snow white black.jpg
 

Załączniki

  • xari winter outfit.jpg
    xari winter outfit.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 66
  • xari-carrycot.jpg
    xari-carrycot.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 64
  • mima xari toddler snow white black.jpg
    mima xari toddler snow white black.jpg
    18 KB · Wyświetleń: 62
reklama
buba pomysł fajny, ja tez byłam na takim zlocie całymi rodzinami z BB, bardzo fajnie było,
tylko chodzi o to,zeby nie znikac z otwartego jak się załozy zamkniety

Tak, tak na otwartym piszemy sobie o blaskach i cieniach ciąży, co tam nam dzisiaj przybyło, zmieniło jak poszły badania a na zamkniętym intymnie, wiadomo hormony szaleją nie każdy musi wiedzieć co tam u nas w tych kwestiach ;) tam można też wrzucać fotki np nowych zakupów babskich/ fotki rodzinne / nasze bużki i te odświętne i te pomęczone ;) i innych sprawek które będą o nas dla nas :)

Byłaś na ogólnym BB czy organizowalyście sobie same ?
 
Do góry