reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Ja już po wizycie. Ciąża wygląda na 6 tydzień i nie widać serduszka jeszcze. Mam przepisaną luteinę i za tydzień kontrola. Jeszcze sobie zrobię chyba przyrost bety.


to dobrze ze nic powaznego sie niedzialo jak mialas te plamienia to juz jest cos :)
za tydzien juz napewno bedzie serduszko :)
a bete pewnie dla wlasnego spokoju warto zrobic :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było ale ledwo żyję....od 3 tygodni nie wstałam z łóżka...mam już dość, nic nie pomaga.... Jestem tak osłabiona że często zdarza mi jak wstaję do wc ciemno przed oczami i omdlenia...Torecan nie działa....krwotoki z nosa to codzienność...ot tak moja dola więc mam nadzieję ze wybaczycie nieobecnosć ale ledwo stukam na leżąco w klawiature. Wszystkim wam życzę zdrówka i pomyślnych wizyt:-) Ja musze ogarnąć termin usg prenatalnego bo ciężko jest się dostać do dr. Roszkowskiego dwonie i dzwonie i nie mogę się dodzwonić...już zaczęłam podejrzewać że zmienili adres gabinetu :-:)-( wszakże w ciąży z Franiem to było 9 lat temu.....Życzę wam kochane miłego i łaskawego dnia!
 
Cześć dziewczyny :)
Czytam Was od samego początku, postanowiłam się przywitać. Co prawda chciałam to zrobić po usg genetycznym po 12 tygodniu ale straszycie zamkniętym wątkiem więc postanowiłam trochę przyspieszyć. ;)
Termin wg USG mam na 01.10, wg OM na wrzesień.

Caffeelattee, mój lekarz uważa że prawidłowy wiek ciąży to ten z pierwszego usg. Wtedy wg pomiarów można najdokładniej to ustalić. Później już każde bobo może się rozwijać w swoim tępie. Dlatego ja na usg genetyczne chcę iść równo w skończonym 12 tygodniu wg. wieku ciąży z pierwszego usg. Wydaje mi się że wtedy jeśli dzidzia będzie pare dni starsza lub młodsza nie zaważy to na wyniku usg.

Co do objawów ciąży to ja wierzę moim piersiom i włosom. Po tym jak moja pierwsza ciąża przestała się rozwijać od razu piersi mi zmalały i włosy zaczęły wypadać. Z tymi nudnościami to różnie więc ja ich nie biorę na poważnie chociaż podobno lepiej jak są ;)

Pozdrawiam wszystkie październikowe mamy i życzę spokojnej ciąży.
 
Cześć dziewczyny :)
Czytam Was od samego początku, postanowiłam się przywitać. Co prawda chciałam to zrobić po usg genetycznym po 12 tygodniu ale straszycie zamkniętym wątkiem więc postanowiłam trochę przyspieszyć. ;)
Termin wg USG mam na 01.10, wg OM na wrzesień.

Caffeelattee, mój lekarz uważa że prawidłowy wiek ciąży to ten z pierwszego usg. Wtedy wg pomiarów można najdokładniej to ustalić. Później już każde bobo może się rozwijać w swoim tępie. Dlatego ja na usg genetyczne chcę iść równo w skończonym 12 tygodniu wg. wieku ciąży z pierwszego usg. Wydaje mi się że wtedy jeśli dzidzia będzie pare dni starsza lub młodsza nie zaważy to na wyniku usg.

Co do objawów ciąży to ja wierzę moim piersiom i włosom. Po tym jak moja pierwsza ciąża przestała się rozwijać od razu piersi mi zmalały i włosy zaczęły wypadać. Z tymi nudnościami to różnie więc ja ich nie biorę na poważnie chociaż podobno lepiej jak są ;)

Pozdrawiam wszystkie październikowe mamy i życzę spokojnej ciąży.

Witaj :) ja mam termin tak samo jak ty na 1.10 :)
Fajnie ze postanowilas do nas sie dolaczyc :)
 
Bata bardzo mi przykro z powodu córeczki.

Ja już po wizycie. Ciąża wygląda na 6 tydzień i nie widać serduszka jeszcze. Mam przepisaną luteinę i za tydzień kontrola. Jeszcze sobie zrobię chyba przyrost bety.

No to dobrze :) ja w oczekiwaniu na serduszko też zrobiłam betę w międzyczasie, żeby się uspokoić, zobaczyłam piękny wynik i z uśmiechem czekałam na usg (no dobra chwile przed badaniem dopadł mnie mały strach, ale niepotrzebnie :) )


Colly witaj!! ja też mdłości nie traktuje jako wyznacznik, jedynie ból piersi, to one zaczęły mnie boleć w połowie cyklu, następnie bolały potwornie a teraz ból jest do zniesienia, więc czasem sprawdzę czy bolą przy dotyku, jak tak to się wręcz cieszę :p a co usg prenatalnego to ja właśnie już prywatnie się umówiłam do naprawdę świetnego lekarza (chce mieć pewność, że jest ok, bo ostatnio w sumie pomyślałam, że jednak sporo chorowitków w mojej rodzinie i może ma to znaczenie, choć, że jeszcze nie wiem, bo wywiadu żaden lekarz jeszcze ze mną nie przeprowadzał) w dodatku ten doktor potrafi płeć określić już w 12 tygodniu, aż niemożliwe ;D i zapisałam się właśnie na 12t0d i powiedział, że to idealny czas, bo genetyczne można zrobić nawet wcześniej ale pod względem sprawdzenia anatomicznego właśnie jest najlepiej w tym tygodniu :) nie mogę się doczekać :)

Sysia wszystko będzie dobrze! Nie ma co się stresować :) daj znać od razu po wizycie :)
 
Ja tam nie wiem o co chodzi, ale w pierwszej ciąży z synkiem nie miałam żadnych mdłości, żadnych wymiotów, nic kompletnie.. A wszystko było w porządku. Teraz mam mdłości praktycznie codziennie, dziś jakoś tak łaskawie dzidziuś się ze mną obchodzi. Piersi bolą, ale cera mi się poprawiła :D włosy też są śliczne, nie muszę ich często myć i tak wyglądają super :)
i chyba z bobkiem też jest wszystko w porządku, przynajmniej było w tamtą środę na usg :)

Witaj Colly :) miło, że się ujawniłaś :)
swoją drogą, ciekawe ile jest jeszcze takich podczytujących a nie udzielających się osób ? :) piszcie śmiało, nie bójcie się :)

kate super chłopcy! prawie jak bliźniaki :D

GosiaLew będzie dobrze, na pewno na następnym usg będzie już serduszko :) może Twój ginekolog ma jakiś słabszy/mniej czuły sprzęt :) nie stresuj się na zapas ;*
 
Dziewczyny czekam z niecierpliwością jak tam po waszych wizytach, piszcie szybciutko ;)

Gosia zobaczysz za tydzień będzie serduszko jak dzwon :)

Colly witaj :)

Kate nniezła laska z ciebie po trójce dzieci, a chłopaki fajne łobuziaki ;)
 
Cześć dziewczyny!

Bata
bardzo współczuję straty
Gosia Lew ja też mam ciąże 5 dni młodszą, na pewno za tydzień będzie serduszko ale beta dla uspokojenia można zrobić faktycznie :-)
Caffelatte mi lekarz ustalił termin usg genetycznego wg terminu z usg bo wg OM za szybko bym przyszła.
colly witaj u nas :-)

Nie było mnie przez weekend bo szanowny małżonek wrócił i nei daje mi do kompa usiąść :-)
Mdłości ja też nei traktuję jako wyznacznik no bo przeciez powinny juz przechodzić! A mnei męczą dalej nemiłosiernie, schudłam 1 kg! Maż pwoiedział że strasznei wyglądam i że weźmie się za mnie teraz przez 2 tygodnie nadrobię wagę :p haha ciekawe jak on to ma zamair zrobić, pakowac na siłe?? pffffff

Postanowiliśmy z mężem że jeśli usg genetyczne wyjdzie źle to zrobię papa a jeżeli to wyjdzie źle to amniopunkcję, lekarz mnei namawia na to papa ze względu na przypadek zespołu downa w rodzinie
 
Ostatnia edycja:
reklama
kate czym macie schody zabezpieczone? Bo ja mam tak samo schody zrobione i jakoś muszę je zabezpieczyć,zeby mi Zocha nie wypadła. Słodziaki te Twoje maluchy :)

Ja mam usg jutro i jakoś się boję dziwnie...
 
Do góry