reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Ja w akcie desperacji probowalam w nocy czytac ten jezyk niemowlat, a do tego mialam telepawke z zimna. Do 3 mialam usypianie. Ale odkryłam, że lepiej bawić się z młodym niż usypiać, bo gdy na siłę chcę go uśpić to szybko jest histeria.

Właśnie dowiedziałam się, że babcia jest w szpitalu. Ma 87 lat. W nocy przewróciła się i złamała (otwarte) rękę i doznała urazu głowy. Kurczę, parę lat temu miała złamanie i ze względu na serce nie operowano jej, bo by nie przeżyła. Parę tygodni leżała w szpitalu. Nie wiem co będzie teraz. Gdy ją widziałam ostatni raz ważyła ok. 40 kg, jeśli nie mniej. Eh..

Garmelka - a może to być skok.


Garmelka, też myślę ze to może być skok. 5 tydzien, jak w podręczniku.

Cyntia, współczuję sytuacji z babcia.

Widzę ze nie tylko mi siadla termoregulacja. Wczoraj mąż w krótkim rekawku, a ja w bluzie, swetrze i welnianych skarpetach wolalam o termofor :-).

Racja ze lepiej sie baiwic niz usypiac, bo przynajmniej człowiek sobie nadziei nie robi i mniej sflustrowany chodzi, a jak dziec usnie to jest miła niespodzianka.
 
Położyłam małą (znów ją kupiłam cycem), potem starszą (musiałam opowiedzieć dwie bajki), zrobiłam sobie wreszcie śniadanie i... mała się obudziła.
Od wczoraj jakoś się nie mogę wybrać na spacer. Szczerze mówiąc trochę mi się nie chce. Ale mam nadzieję, że dziś pójdziemy jak wstanie starsza.
 
Rjoanka - to może to też hormony? Plus zmęczenie. Ja spałam w swetrze, spodniach dresowych, grubych skarpetach i chuście, a w pokoju 23'C.
A co do tych słodyczy to nie jestem pewna. Jak zjem kosteczkę czekolady, to jest ok. Ale gdy wciągnęłam np opakowanie herbatników, opakowanie biszkoptów, ciasteczek czy 2 słodkie herbaty (dużo slodze), to wydaje mi się, że było więcej bączków, a kupka jak woda. Jeśli chodzi o biszkopty niestety nie mogę się oprzeć, by nie zjeść całego opakowania.

Katinka - waga chyba idzie już ładnie w górę. U nas po 2 tyg było 320 g, a po kolejnych 5 tyg już 2 kg. Wszystko przed Wami. Gdy patrzyłam na fb na Twojego skarba, to przypomniało mi się jak mój był jeszcze taki malutki. Śliczny szkrabik. Sama widziałaś jaki pączek już z mojego.
 
witam was dziewczyny!! dawnoooo mnie tu nie bylo moze mnie jeszcze przyjmiecie?:))) ja urodzilam 30 wrzesnia a termin mialam na 24 pazdziernika, a zatem urodzilam wczesniaka:(((
Aleksandra urodzila sie z waga 2500kg i 53 dluga. karmie piersia. I szczerze to dobrze ze tu zajrzalam bo juz glupialam bo moja caly czas jest niespokojna i caly czas jest na rekach ewentualnie kolysana na kolanach i widze ze nie jestem sama:)
 
Katinka, dobrze Ci na wadze przybiera Twoja Krupcia. Dziecko powinno przybiera okolo1 kg na miesiac ztym ze nikt nie mowi ile to jest okolo:) Moj tucznik wage urodzeniowa miala 3785 a teraz po 6 tygodniach ma 5,5:D Tylko ze ona by caly czas jadla:D

Cyntia - u nas tez sa kupy wodniste albo zielone po slodyczach. Za to moge wcinac precelki albo talarki garsciami i nic nie jest.
My juz zmieniamy moja diete na bardziej ludzka i mam wrazenie im lepiej jem tym ladniejsze sa kupki. A widok jak je robi jest przezabawny :) Wyglada tez na to ze zaczyna sie skaza bialkowa, dam jej jeszcze jeden dzien i jak nie bedzie poprawy to pojdzieny do doktora.

zauwazylam ze Julce wyplywa woskowina z ucha w nocy i dziwnie pachnie. Prosze napiszcie ze to normalne.
Czy przy kolejnym dziecku tez sie tak panikuje?
 
Rjoanka mam to samo,wczoraj ryk do 24 juz 3 noc taka była.
Nic nie uspokajało jej.Ja stawiam na kolke bo to sie w tych samych godz powtarza.
Albo skok.

Ja karmie cycem,lubie to ale jak jest potrzeba to dokarmiam,
nie neguje zadnego sposobu karmienia.

Moja smoczka ssie nałogowo

renisus moja nauczona w łozeczku ale rzez te ryki to wole
ja miec obok i sie wyspac.A przy kolejnym to chyba nawet gorzej sie panikuje.

peluches ja piłam,wczesniej odciagnalam mleko albo dałam mm,po lampce odczekałam 4godz przed podaniem piersi
,po wiekszej ilosci nie karmiłam cala noc.matka tez człowiek

kawe pije 2 ropuszczalne.nawet fasolke jadłam i nic;-)


Cyntia
dziekuje za ksiązke;-)i zdrówka dla babci

A teraz o nas.Bylismy u ortopedy no i nie jest dobrze.
Mała jest cała pokrzywiona,oba biodra są słabiutkie,ma nosic majtki ortopedyczne cały
czas,krzywy kregosłup,krzywe stopy.Pokazał jak ja układac,nosic i masowac takze ciezka praca przed nami,
az płakac mi sie chce ze akurat nas to musiało spotkac
 
renisus, co do ucha, to wydaje mi się, że to jednak nie jest normalne.

Przy drugim jest już dużo więcej luzu. Zaczynam się zastanawiać czy trzecie to się w ogóle zauważa hehe :-)
 
reklama
Domka, naprawdę przy drugim dziecku panikujesz bardziej?
A powiedział lekarz skąd te krzywizny wszystkie?

Dziewczyny, a po jakim czasie macie się zgłosić na kolejną wizytę u ortopedy, jeśli wszystko było ok? Nam kazali po 2 msc, ale w sumie nie wiem po co (byliśmy na NFZ). Ze starszą córką bylismy prywatnie i drugą wizytę miała dopiero kiedy skończyła pół roku.
Za 2 tyg idę ze starszą znów prywatnie, ale mąż zapisał obie i nie wiem czy jest sens teraz płacić za małą czy przełożyć tę wizytę na później.
 
Do góry