reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Sunovia no,panikuje,sama sobie wynajduje problemu,we wszystkim sie dopatruje jakis odchylen,i ze starsza było łatwiej w tej sferze.

Wszystko pzrez jej wage,ona wazyła 4160 i nie miała miejsca w brzuchu i tak sie pokrzywiła.Kontrola za 2ms
 
reklama
Ja dla przypomnienia czytam sobie od nowa forum listopadowe, bo chce wiedzieć co już Marcelina na tym etapie umiała, jakie mieliśmy problemy, a niewiele pamiętam. I jak wodze czym się stresowalam, o co pytałam itd., to chce mi się śmiać z siebie. Teraz czasami łapie się na tym, że aż za bardzo się wyluzowalam.
 
Domka całe szczęście w tym nieszczęściu ze teraz to wyłapali a dziecko jest jeszcze na tyle "nie skostniałe " ze bedzie mozna te krzywizny łatwiej wyprostować niz gdyby to przeoczyli. Mam nadzieje ze szybko bedzie wam reagować na te ćwiczenia i sie naprostuje.
 
Judy i dobrze ze ja dokładnie zbadała bo nieraz obejrzy zrobi usg i tyle a on ja badał pół godz bardzo dokłądnie,wszytsko tłumaczył itd i to na NFZ
 
CYNTIA dziękuję za książkę i dużo zdrówka dla babci bo w takim wieku to nie będzie tak prosto z takim złamaniem :(

Martwię się o tego mojego bączka bo przybrał tylko 600g a ma już 5 tygodni...

Narobię wam smaka, z nudów piekę muffiny z dżemikiem truskawkowym, wstawię później foto jak udekoruję

a to moje słoneczko śpiące na moim brzuszku, tu mu najlepiej...
14-11-10 23.jpgSnapshot_20141113.jpg14-11-16 4.jpg
 

Załączniki

  • 14-11-16 4.jpg
    14-11-16 4.jpg
    23,4 KB · Wyświetleń: 35
  • 14-11-10 23.jpg
    14-11-10 23.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 38
  • Snapshot_20141113.jpg
    Snapshot_20141113.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 38
judy - hahaha masz racje, mnie sie kiedys ktos spytal ktoredy nad morze :-D

Dziewczyny bo tu nie ma co czuc sie gorsza !!!! to tak jakby kobieta po cesarce miala czuc sie gorzej ! Glowy do gory - ja z wlasnego wyboru karmie mm i nie boje sie do tego przyzac. Zabrzmi to moze okropnie, ale jest szybciej (teraz z Tymkiem nie pozwolilabym sobie aby Nelka wisiala 1,5 h), wiem ile zjada, ze sie najada...odpukac nic z brzukiem sie nie dzieje wiec juz raczej nie zacznie sie dziac :tak:

Sunovia
- mi tez sie czasem nie chce isc na spaxcer, ale starszaka mi zal . I mimo, ze siedzi w wozku to przynajmnije wyjdzie troche. Tymbardziej ciesze sie na weekend bo przynajmnije pojedziemy z E do parku i maly sie wybiega ;-)

renisus- poszlabym z tym uszkiem do lekarza, u nas nigdy nic nie wyciekalo z uszu. Owszem woskowina jest w roznych ilosciach u dzeci, ale nie powinna wyplywac

Macie zalozone juz karazuleki , albo luki z zabawkami do bujaczkow ?? Mam ten lezaczek- bujaczek Tiny Love i zastanwiam sie czy montowac tego kwiatka...niby od trzeciego miesaica powinno sie zakladac, ale czasem szkoda mi malej , ze lezy tak bezczynnie (choc grzecznie) gdy ja z Tymkiem sie bawie
 
Domka - takie cykliczne nocne płacze są odreagowywaniem wrażeń przez psychikę.

To jest mała istota, która nie rozumie co się wokół dzieje, a to, co do dziecka dociera, to jest dla niego jedna wielka kołomyja. Wszystko niezrozumiałe i wszystko naraz dociera - stos dźwięków (głosy, tv, muzyka, naczynia itp itd), wrażeń wzrokowych, zapachy, powoli emocje, uczucia, zapachy, ból, do tego nauka swojego ciała (dzieci powoli zaczynają panować nad kończynami). Taki obciążony mózg i psychika (układ nerwowy) puszczają na wieczór. No nie pozostaje nam nic innego jak wyciszac dzieciaczki jak umiemy. Według Brazeltona (któraś z Was o nim wspominała i poczytałam o jego teorii w necie. Chętnie bym książkę przeczytała) szczyt jest jakoś ok. 8 tyg i przechodzi ok. 12 tyg.

Ok. 8 tygodnia jest też skok rozwojowy "wzory".
 
Ostatnia edycja:
Domka bo są lekarze i "lekarze" nie zawsze na NFZ trafi się na konowała co to się na swojej robocie nie zna. Jesli trafiłaś na dobrego lekarza to tylko się cieszyć . Trzymam kciuki za maluszka.

Katinka śliczny maluszek :)

Gosiak ten szczecin to ogólnie problematyczne miejsce ;) niby polskie miasto z pierwszej dziesiątki najwiekszych a często jak są rankingi i pierwsze 10 największych miast to Szczecina tam nie widać... Takie pomijane choć uważam ze nie słusznie. Pewnie tez dlatego wiedza ludzi ogranicza się do kropki na mapie pogody ;)
 
reklama
Czesc mamuski

Mój malutki w dzień to istny aniołek,tylko śpi i je. Obiad zrobiony,wszystko posprzatane,nawet w polkach porządki zrobiłam.
Za to na wieczór zaczynają się jazdy. Wczoraj już go mialam dość,bo wymyślal ile się da,przy tym brzuch go bolał,nie mógł sobie purknac. Oj masakra jakas. Jak już przychodzi wieczór to już jestem nerwowa.

Odstawilam mu wszystkie specyfiki,tylko wit d mu podaje,bo już sama nie wiem z czego ma te bolesci. Ale chociaż po odstawieniu kupki się polepszyly.

Co do karmienia,hmm ja szybko na mm przeszłam. Po wyjsciu ze szpitala, musialam brać przez tydzień tabletki,więc tylko mm szło w grę. I przez to chyba moja laktacja wogóle się nie rozkręcila. Niby coś tam sciagalam ale niewiele tego było. Przystawialam małego ile się da ale w sumie to ryczalam razem z nim,bo był głodny,a ja nie mialam go czym nakarmić.
Wszyscy mnie pocieszali że przecież to nic złego że dam małemu mm. A ja czułam się że jestem zła matka bo syna nakarmić nie mogę. W końcu się z tym pogodziłam i w sumie wole dac małemu mm i wiedzieć ze jest najedzony, widziec że ładnie przybiera.

A oto mój sposób na szybkie uspanie i wyciszenie maluszka
 

Załączniki

  • 1416578491895.jpg
    1416578491895.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 45
Do góry