reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Ja pisalam wniosek, w ktorym zawarlam prosbe o udzielenie: urlopu macierzynskiego, rodzicielskiego i dodatkowego macierzynskiego, bo tak to jest rozdzielone teraz. Znalazłam wzór w internecie.
 
reklama
Hej dziewczyny,

właśnie wróciłam z drugiej wizyty kontrolnej w szpitalu odnośnie żółtaczki Kubusia. Żółtaczka ładnie schodzi i nie ma pod tym względem powodów do niepokoju. Za to tempo przybierania na wadze małego budzi zastrzeżenia. Myślałam, że coś mnie trafi. Na wtorkowej wizycie lekarka opierdzieliła mnie, że za dużo przytył (95 g od niedzieli do wtorku) i że mam go tak często nie karmić i dawać mu wodę, jak będzie marudził żeby go oszukać. Zaczęłam karmić małego co 4 h i przybrał 20 g od wtorku do dziś :/ to teraz dostałam opierdziel, że za mało. Z jednej strony jestem zła, że każdy lekarz mówi co innego i przez to za mało przybrał na wadze, a z drugiej strony strasznie się zmartwiłam, że może jest jakaś inna przyczyna :(
 
garmelka a próbowałaś z tym mlekiem z Humany? U nas też były takie akcje mimo że kupka była i bączki szły... To mleko + Espumisan i Delicol i młoda dzisiaj spała od 21-2 (chciałam na TLC obejrzeć Okiem Ohme - Polka na diecie i zamówiłam u młodej budzenie i zrobiła to punktualnie) i myślałam że znowu będzie sobie patrzeć na mnie 1,5h ale zjadła aż 150ml mleczka:szok: co jej się nigdy nie zdarza i znowu zasnęła że na śpiocha jej się odbiło i spała od 2-7 rano. Wcześniej też bywało że płakała 5h non stop - bałam się że przepukliny pępkowej dostanie. Jak się nam skończy Espumisan mamy już krople z Sab Simplex;) Najlepsze jest że z małym dzieckiem zawsze coś - jak młodemu koło 3-4 miesiąca kolki się uspokoiły to mu zęby zaczęły wychodzić no ale on miał je dosyć wcześnie i szczerze mówiąc po hardcore'owych kolkach ząbkowanie to był lajcik:)
Aha no i młoda śpi i w dzień i w nocy tylko i wyłącznie na brzuszku. Jak ją położę na pleckach to od razu się wybudza.

Uczymy się podnosić główkę ale młoda szybko się niecierpliwi. Za to w pozycji z plecków przekręca się na boczek;)

M poszedł z nią na spacer i w sumie miałam odpocząć ale nocka przespana to ja wypoczęta w miarę więc ogarnęłam trochę dom i zaraz może się zdrzemnę.
 
To super, że Nadia już się przekreca. Ja mam leniwe dziewczyny. Starsza późno zaczęła podnosic główkę, siadać, chodzić i ta widzę idzie w jej ślady.
 
Melduję się po szpitalu. Byłyśmy 5 dni, bo mała miała antybiotyk. Teraz jest ok, ale dużo roboty przy niej i czasu na forum brak. Czy poza Rudą to jest jakaś oczekująca w dwupaku?

Aha. U nas nocki ok, mała dziś spała od 2 do 7 rano więc nawet wyspana jestem. Starsza córka na początku też tak spała. Oby utrzymało się dłużej :tak:

Garmelka: a ten płacz to u Was nie kolkowy? Jak Ciebie niepokoi to zawsze możesz usg brzuszka zrobić. Moja starsza jak tak płakała to jej to badanie zrobiłam.

Byłam właśnie na liście rozpakowanych mam. Ale nas dużo :szok:
 
Ostatnia edycja:
Dzwoniłam do położonej w sprawie tych zielonych kupek. Powiedziała mi że prawdopodobnie to od mleka,ze w mm jest dużo witamin i innych składników i ze takie kupki to normalne,tym bardziej ze zmieniliśmy mleko na humana anticolic i chyba mu nie spasowalo,bo po nim ma te kupki i jakas wysypke na buzce dostał. Przestawilismy się znowu na bebilon komfort,na kolki i zaparcia. Będziemy kontrolować co dalej.
A kazała jeszcze dużo wody podawać,bo te mleka są gęste
 
Babina a moze to wlasnie tradzik? moja Jula ma cala twarz wysypana:(
Na to niestety nie ma rady, trzeba czekac az samo przejdzie.
A Tu Ciocie przesylamy hallowinkowe buziaki :D ImageUploadedByForum BabyBoom1414772312.306429.jpg Nasz paczus :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1414772312.306429.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1414772312.306429.jpg
    31,5 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Kurcze nie wiem jak zabrać się do tego podania:( pisałyście dokładne dni o których zaczynacie dany urlop czy ogólnie że na rok? a może ma któraś konkretny wzór??
 
Do góry