reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

A co do skurczów czy napinania się dziecka... Ja mam wrażenie że skurczów to praktycznie wcale nie odczuwam a jeśli już to rzadko, natomiast wypinanie małego całkiem często. Też się zastanawiałam czy aby nie mylę tego ze skurczami ale jak byłam w szpitalu i robili mi ktg to w trakcie badania też miałam takie wypinania i żadne skurcze jednak nie wyszły. Więc chyba dobrze odgaduję. Poza tym myślę że jeśli nie są one bolesne i regularne to nie ma co panikować, bo tylko takie świadczą o rozpoczynającym się porodzie.
 
reklama
Garmelka na szczęście wagę można zrzucić :) Mnie też czeka batalia ale mam motywację wiec dam radę.
Ja jestem wysoka kobitka i zawsze byłam szczupła. ...niestety miałam zdrowotne problemy plus rzuciłam papierochy i niestety sporo przytyłam.:/Nabawilam sie sporo kompleksów gdyz nigdy nie miałam takich problemowm. Kiedy zabrałam się za siebie, żeby wrócić do swojej dawnej Ja ;) okazalo się, ze mam dzidziusia na pokładzie. ..i tyle było z odchudzania. ...także będę miala co robić. ...ale w kupie razniej!
 
Ostatnia edycja:
Kochane zacznę drażliwy temat kg :baffled: Od kiedy jestem w ciąży oczywiście jest różnie do 20 tc schudłam 7 kg a do 26 tyg przytyłam 5 kg a ostatnie 4 tyg przytyłam 2 kg wczoraj właśnie byłam na wizycie 30 tc. Moja gin powiedziała że to spoko 2 kg na miesiąc to nie tragedia bo wchodząc na wagę mówię że aż tyle ale przecież mała roście i brzuch też :p
A jak u was z rozstępami bo ja mam po 3 na boczkach ;( i oczywiście wczoraj zauważyłam po jednym na piersi a o żyłkach to już nie wspomnę :-)
A wyszedł wam juz pępuszek w 30 tyg? ;P Bo mój się jeszcze trzyma a mąż mi dogryza że o już już wychodzi :-p
Jestem ciekawa jak to u was czy przesadzam że aż tak mnie rozpycha :-D



Ja niestety rozstępy mam pod piersiami :( A o pępku to już nie wspomnę mój już dawno wyszedł na wierzch. Najgorsze jest to że przez ostatnie kilka dni mały tak nawala w przeponę że oddychać nie mogę. Już bym chciała koniec września :)
 
Ja niestety rozstępy mam pod piersiami :( A o pępku to już nie wspomnę mój już dawno wyszedł na wierzch. Najgorsze jest to że przez ostatnie kilka dni mały tak nawala w przeponę że oddychać nie mogę. Już bym chciała koniec września :)


A moj jeszcze się trzyma ale już prawie :p JA mam brzuszek wysoko bardzo jak bede miec fotografa (męża) w domu to pokaże brzuszek i mnie zgagi meczą a czasem mam wrazenie ze nie moge oddychac
:D
 
Mamuśki własnie przeglądam gazetki z lidla i zaciekawił mnie regał 64746_6.jpg i kosztuje 89,90 fajnie by bylo jakby gryzaki itp trafialy jak narazie w jedno miejsce a na pewno ulatwi to tatusiowi znalezienie wszystkiego ":D bo nie chce miec w salonie wystawy zabawek tylko chce miec u malej w pokoju miejsce na zabawki itp a bawic sie tez bedzie w salonie ale wieczorem chce zeby wszytsko wrocilo do pokoiku córeczki :p
 

Załączniki

  • 64746_6.jpg
    64746_6.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 47
Czarna- ja wkoncu kupiłam łóżeczko i przewijak w IKEI. Miałam zamawiać z Pietrusa ale zmieniliśmy zdanie w ten weekend:) zestaw mi sie bardzo podoba, mozna pozniej dokupić szafę itd. Wprawdzie wyszło drożej ale przynajmniej widziały gały co brały :)
Ja tez sie nie moge skupić na niczym- mój ogląda jakis film a ja juz sie wykapalam i leżę w łóżeczku. Ale wkurza mnie tez to ze nie moge znaleźć wygodnej pozycji przed TV. Mamy taki duży narożnik ze skóry i sie na nim slizgam mimo koca i rogala:( poza tym filmy mnie nie interesują:)
Moja mama dzwoniła ze kupiła jakieś ciuszki wiec jutro od niej odbiore i znaczne wkoncu prac.

ja też mam łóżeczko i przewijak z ikei :tak: ciekawe czy nie takie same ;-)

Kochane zacznę drażliwy temat kg :baffled: Od kiedy jestem w ciąży oczywiście jest różnie do 20 tc schudłam 7 kg a do 26 tyg przytyłam 5 kg a ostatnie 4 tyg przytyłam 2 kg wczoraj właśnie byłam na wizycie 30 tc. Moja gin powiedziała że to spoko 2 kg na miesiąc to nie tragedia bo wchodząc na wagę mówię że aż tyle ale przecież mała roście i brzuch też :p
A jak u was z rozstępami bo ja mam po 3 na boczkach ;( i oczywiście wczoraj zauważyłam po jednym na piersi a o żyłkach to już nie wspomnę :-)
A wyszedł wam juz pępuszek w 30 tyg? ;P Bo mój się jeszcze trzyma a mąż mi dogryza że o już już wychodzi :-p
Jestem ciekawa jak to u was czy przesadzam że aż tak mnie rozpycha :-D

u mnie na razie tfu tfu rozstępów brak przy pierwszej ciązy też nie maiałam, ale jak rodziłąm Filipa miałam taki brzuch jak teraz a tu zostało mi jeszcze pare tyg. Zobaczymy, a smaruję się niestety nie codziennie ale staram się. Mam sklerozę :zawstydzona/y:

A robicie albo idziecie na sesje zdjęciową z brzuszkiem bo my sie zastanawiamy ponieważ mąż mi od września wyjeżdża i wraca przed porodem by później być już cały czas z nami :) Teraz nie zdarzymy iść na zdjęcia a później nie wiem czy mała nie zechce do nas zawitać wcześniej niż ma termin :p

ja z pierwszym synem robiłam sama w domu i też fajna pamiąta, teraz jakoś nie mam. ale planujemy sesję rodzinną jak się mały urodzi bo chciałabym miec ładne zdjecia obojga dzieciaczków :tak:



co do skurczów, ja mam kilka razy dziennie twardnienie brzucha, jak kamień jest wtedy, nie mówie o takim wypychaniu się młodego, bo czuje gdy wypina plecki czy pupę. twardnienie brzucha odczuwa się jednak inaczej. Mnie również conajmniej kilka razy dziennie boli ostro brzuch jak na @ z przejściem bólu w kręgosłup. Zwłaszcza jak dłużej pochodzę, ale i w nocy ze dwa razy mam. Pamiętam ze z Filipem było podobnie no i urodziłam go w 37 tyg. jak sobie pomyślę że to może być za 2-3 tyg :szok: ale z drugiej strony mam nadzieję że urodze chwilę wcześniej bo powoli mam wrażenie że chodze w ciązy całe życie. Boli mnie wszystko, cięzko spać, leżeć itd.

Jutro mam położną to zobaczymy co powie, pewnie nic bo tutaj to wszystko jest normalne i ok:crazy: Wątpie żeby nawet wysłała mnie na ktg

Mam pytanie: są jeszcze jakieś mamy które nie mają imienia dla swojej pociechy??? Czy tylko my mamy taki problem:-( Masakra nic nie może mi tak wpaśc żebym była pewna ze to to
 
Cyntia, ja tam wolę żeby nasi lekarze panikowali niż zlewali :-). Jak czytam o opiece nad przyszlymi łamali w innych, nawet bogatszych krajach, to jestem przerażona. Ostatnio sie dowiedziałam, ze w Holandii rodzisz w szpitalu tylko jak masz wskazania medyczne. Jak nie to w domu albo możesz sobie zapłacić za poród w klinice...horror.

Ja bym chciała sesję. Zwykle kiepsko wyglądam na zdjeciach, maz też, a z sesji narzeczenskiej, która dostałam na wieczór panienski, i slubnej jesteśmy niezwykle zadowoleni.

Malinka, regal wygląda na funkcjonalny i ma fajne kolorki do pokoju dziecinnego.

Czy wam też tak potwornie chce sie pić? Zaraz pekne, pije i jak tylko odstawie szklankę to od razu mnie suszy. W nocy budzilam sie 4 razy z pragnienia i w sumie wypilam przeszlo dwa litry wody, a od rana już nie wiem ile. Normalne to?
 
reklama
Cyntia, ja tam wolę żeby nasi lekarze panikowali niż zlewali :-). Jak czytam o opiece nad przyszlymi łamali w innych, nawet bogatszych krajach, to jestem przerażona. Ostatnio sie dowiedziałam, ze w Holandii rodzisz w szpitalu tylko jak masz wskazania medyczne. Jak nie to w domu albo możesz sobie zapłacić za poród w klinice...horror.

Ja bym chciała sesję. Zwykle kiepsko wyglądam na zdjeciach, maz też, a z sesji narzeczenskiej, która dostałam na wieczór panienski, i slubnej jesteśmy niezwykle zadowoleni.

Malinka, regal wygląda na funkcjonalny i ma fajne kolorki do pokoju dziecinnego.

Czy wam też tak potwornie chce sie pić? Zaraz pekne, pije i jak tylko odstawie szklankę to od razu mnie suszy. W nocy budzilam sie 4 razy z pragnienia i w sumie wypilam przeszlo dwa litry wody, a od rana już nie wiem ile. Normalne to?

ja od dwóch tygodni piję również bardzo dużo. ciągle chce mi się pić :tak:
 
Do góry