reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dzień Dobry!;)

Rojanka I bardzo dobrze, że poszłaś sprawdzić, lepiej pójść o jeden raz za dużo niż o jeden za mało. ..Najwazniejsze, że czujesz się spokojniejsza a to najistotniejsze teraz.

Cyntia Zaraz poszukam twego wozka na necie :)

Ja dziś mam "szpital" w domu bo małż choruje i nie poszedł do pracy.
A jeśli chodzi o kwestie wózków to przeszłam się wczoraj do administracji i zapytalam czy mogą mi jakoś pomóc. Mam napisać pismi z prośbą o podjazd z II p. No ale jakoś marnie to widzę tzn. Ich zgodę. W każdym razie na pewno mogę zostawiać wózek pod schodami i tam mi mogą zrobic podjazd...tak czy siak zawsze to jakieś rozwiązanie.
 
reklama
Mnie często brzuch twardnieje z różnych stron, ale nie cały tylko np. mam taka twarda bułę po jakiejś stronie. Tak się zastanawiam czy to mały się wyciska, czy może jakiś skurcz. Jak naciśnie w tym miejscu to nie bardzo chce przejść. Też tak macie? Jak to rozróżnić, czy to skurcz czy dzidzia

Ja też tak mam,mi lekarz powiedział,ze to dziecko.U mnie zazwyczaj pośladki lub nóżki :-)
 
Ja mieszkam na 4 piętrze nie licząc parteru. Ha ha ha, dobrze że mam dwie piwnice i mała jest pusta.

Co do brzucha to ja czuję jak mały się rozpycha, czasem to aż tak że rozerwać mnie chce i wtedy mam taki twardy tam gdzie jego pupa i plecki :D

To ubrania dla małego od teściowej
 

Załączniki

  • 1408431566923.jpg
    1408431566923.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 52
rjoanka - nie przejmuj się, po to tam są:tak:


katinka - współczuję sytuacji rodzinnej, wiem jak się czujesz:-(


Mizzah - oby administracja zadziałała. Moi szwagrowie zgłaszali wniosek o podpórkę do drzwi wejściowych, bo są ciężkie i się zamykają, ale się chyba nie doczekali...:no:
 
Skurcz też może być na części brzucha. I u mnie to potwierdzone przez lekarzy i położne - leżałam na obserwacji w maju tydzień przez te skurcze. U mnie wygląda tak samo od ok. 20 tc. W sumie od wcześniej, ale wcześniej byłam na forum wprowadzona w błąd, że to dzidzia.

Gdy stawia się macica to nie poruszysz takiej guli. Jest twarda. Pojawia się szybko, a znika stopniowo. Na części brzucha (tzn wybrzuszy się np z boku, ale napięty jest i drugi bok) albo na całości.
I o ile u mnie taka gula ma identyczną wielkość, co w tym 20 tc, a wtedy mały to miał ze 300 g, a teraz ok. 2300 g; to, gdy mam gule od dziecia, to teraz bywa większa :D No i dziecia przesuniesz i czujesz przecież, że się w środku wije ;)

Teraz takie skurcze są normalne i będą coraz częstsze, bo macica musi ćwiczyć. Jak, na tym etapie (po 32 tc) jest ich więcej niż 4 w ciągu godziny, to lepiej jechać na IP sprawdzić.
Ale takie parę razy dziennie, to nie ma co się martwić :)
 
Mialam okropna noc :( bok brzucha az oddechu nie moglam zlapac. Moj zrobil mi ciepla kapiel (tak jak polozna kazala jak odroznic falszywe skurcze ze po kapieli zlagodnieja ) troche przeszlo. Ale mam wrazenie ze od dwoch dni moj organizm sie o czyszczs (czyt. Toaleta -samewiecie o co chodzi) . Bol troche zlagodnial ulozylam sie jakos w lozku I staralam sie zasnac. W szpit mi powiedzieli ze jak skurcze beda te prawdziwe co 5 min to wtedy przyjezdzac. Wiec nawet nie bylo po co dzwonic tam I jechac
. Moze sie czyms zatrulam nie wiem :/ albo reakcja na zelazo ktore zaczelam brac...
 
Magdalenka - ból brzucha rzeczywiście może być po żelazie. Ja miałam po Ferrum bolesne skurcze jelit (zazwyczaj po jakimś czasie sie wypróżniałam i była ulga). Po żelazie najczęściej jest zatwardzenie, ale czasem też biegunka - dlatego nie bierz nigdy na pusty żołądek. Ja biorę do obiadu. By się przekonać może odstaw żelazo na jakieś 4 dni?
 
Cyntia teraz to się wystraszylam bo takie wybrzuszanie to czuje bardzo często w ciągu dnia i byłam przekonana ze to mała a dopiero jak twardnieje cały brzuch to skurcz. Kurde druga ciąża a ja skurczów nie mogę rozróżnić :-/ wizytę mam dopiero za tydzień w środę. Może zadzwonię do doktorka bo się wystraszylam.
 
Kochane zacznę drażliwy temat kg :baffled: Od kiedy jestem w ciąży oczywiście jest różnie do 20 tc schudłam 7 kg a do 26 tyg przytyłam 5 kg a ostatnie 4 tyg przytyłam 2 kg wczoraj właśnie byłam na wizycie 30 tc. Moja gin powiedziała że to spoko 2 kg na miesiąc to nie tragedia bo wchodząc na wagę mówię że aż tyle ale przecież mała roście i brzuch też :p
A jak u was z rozstępami bo ja mam po 3 na boczkach ;( i oczywiście wczoraj zauważyłam po jednym na piersi a o żyłkach to już nie wspomnę :-)
A wyszedł wam juz pępuszek w 30 tyg? ;P Bo mój się jeszcze trzyma a mąż mi dogryza że o już już wychodzi :-p
Jestem ciekawa jak to u was czy przesadzam że aż tak mnie rozpycha :-D
 
reklama
Malinka jak tak popatrzę na moja kartę ciąży to przebieram na miesiąc kilo do dwóch, lepiej może tak niż potem nagły skok wagi. Rozstępy mam tylko na tyłku, tam akurat się nie smarowalam, może temu wyskoczyły.
Co do pępka to wyszedł w połowie
 
Do góry