reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Hejka,
Następne badania mam 14 kwietnia, będzie to 14 tydzień. mam nadzieję że nie za późno.
Lekarz chciał bym się zjawiła ok. 8 kwietnia ale niestety nie było już miejsc.... I teraz się zastanawiam czy ten 14.04 nie jest czasem za późno?
 
reklama
Aha, to sory za wprowadzenie w błąd. Ja sie umawialam ze swoim specjalnie w placówce na drugim końcu miasta, bo ma tam lepszy sprzęt. Ale nie używał nazwy usg genetyczne.
 
Madzia, bo oni czesto tego tak nie nazywają, to jest zwykle usg. ważne żeby wizyta wypadła ci między 11 a 13 tygodniem. Celujesz tam?

Teraz miałam w 9 tygodniu,kolejna wizyta mi trafi w 14 tygodniu ;)

Mój ginekolog ma rewelacyjny sprzęt,najlepszy w Rybniku,także bez problemu powinien mi zrobić.Zapytam na następnej wizycie
 
Czesc dziewczyny :)

Cyntia, blagam :-D te historie były obrzydliwe :-D
Co do klucia, ciagniecia i w ogole to ja znow martwiłam się, ze może cos zle jest, bo tak bardzo mnie 'bolalo' i często wczoraj... Na koniec dnia jeszcze jakas grudka sluzu się pojawila no i dziś w sumie już spokoj... Tylko piersi bardzo bola, ale bola tak już ponad miesiąc i zdazylam polubić ten bol :-)
Tez musze się dowiedzieć czy mój lekarz robi usg genetyczne. W ogole to za wizyte place bez cytologii 110zl a lekarz jest naprawdę rewelacyjny. Nawet kiedyś znalazłam opinie o nim, ze to jest jeden z lepszych w Polsce ginekologow pod względem 'czytania' z obrazu usg. U nas w miescie uczyl się pierwszy na tym sprzęcie :)
 
rjoanka bo ta nazwa "genetyczne" to jest chyba raczej umowna, ale skoro lekarz zaproponował USG na lepszym sprzęcie, to zapewne jesteś w świetnych rękach ;-) nic się nie martw, będzie dobrze :-)

chciałam Wam dla porównania wrzucić mój opis USG z 2012r., ale nie wiem, czy znajdę.

Nie wiem dokładnie jak oni liczą ten I trymestr. Tak oficjalnie to tygodnie ciąży mój lekarz i szpital liczyli w ten sposób, że np. w 8 tygodniu będę, jak upłynie dokładnie 8 tygodni od ostatniej miesiączki, czyli 8t 3 d to nadal 8 tydzień. Z tego co czytałam, to test PAPP-A, który ma towarzyszyć temu USG "genetycznemu" w I trymestrze ma być między 10 a 13 tygodniem.
 
Ja znalazłam,że pierwszy trymestr jest do 13 tygodnia.
Od 14 zaczyna się już drugi

Bo USG 3D,4D nic tu do gadania chyba nie ma?
 
Dziewczyny mam do was jeszcze pytanie, ile dotychczas miałyście już razy robione USG ? bo siostra mnie straszy :( pt miałam USG ponieważ źle się czułam i byłam u innego lekarza żeby sprawdził czy wszystko ok i teraz idę na wizytę do mojego lekarza w czwartek i znowu USG. Mówi że to za dużo ( 1wsze USG miałam robione w ok 5 tyg wtedy stwierdził mój lekarz że tylko mały pęcherzyk było widać no i w zeszły piątek to było 2 a teraz niby 3 by było ) czy to waszym zdaniem za dużo ?
 
reklama
Domka12 rzeczywiście mieszkamy niedaleko siebie. W którym szpitalu masz zamiar rodzić?

Iwokk nie przejmuj się. Ja miałam w pierwszej ciąży usg na każdej wizycie co 3-4 tyg i moja córeczka jest zdrowa. Teraz za tydzień będę miała już 3 usg.
 
Do góry