reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Madziorrek, jakbyś w mojej głowie siedziała!!!

Mnie nic wcale nie ciągnie, ale spodnie coraz ciasniejsze, a waga stoi, więc nakazuje sobie myśleć ze będzie ok.
Tłumacze sobie, ze wchodzimy w drugi trymestr. Łożysko przejmuje powoli funkcję hormonów, które do tej pory nas zalewaly i stąd mniejsze mdosci, bóle piersi itd. Odczuwanie ciagniecia też nie jest obowiązkowe i o niczym nie swiadczy. To moja mantra na ten tydzień.

Ja mam genetyczne już w ten czwartek. Nie mogę sie doczekać, a z drugiej strony boję sie tego, co mogę usłyszeć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny nie bójcie się USG genetycznego. Będzie dobrze. Nie ma innej opcji. Ja też muszę się umówić na PAPP-A.
 
Cześć dziewczyny :-)
Prawie cały weekend przesiedziałam w domu przez tą pogodę. Mam nadzieję, że od środy będzie lepiej i wróci wiosenna aura.
Ja mam badanie prenatalne 27.03, już nie mogę się doczekać jak zobaczę kruszynkę. Ja mocno wierzę, że u każdej z nas będzie wszystko w porządku!!

Madziorrek koszt tych badań, też mnie zaskoczył w pierwszej ciąży. Tym razem jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży wykupiłam sobie pakiet medyczny. Zawiera on i wizyty u ginekologa, jak i wszelkie badania, więc tym razem mi się upiekło.

Rjoanka przyłączam się do Ciebie z pozytywnym myśleniem na ten tydzień:-)
 
Dziewczyny, może faktycznie przemyslcie taki pakiet. Sprawdźcie z jakimi ubezpieczycielami współpracuje wasz gin i zobaczcie czy sie opłaci. Ja mam od dawna ubezpieczenie w medice wykupione za pośrednictwem banku. Płace 150 zl na miesiąc, mam w tym wizyty, usg i badania. Jak sie to wszystko podliczy, to sie mega opłaca.
Uważajcie tylko, bo w niektórych jest tzw okres karencji i ciążę można prowadzić dopiero po kilku miesiącach od podpisania umowy. Ale da sie znalezc bez, moje nie mialo.
 
Ja mam wizyty co miesiąc.
Teraz znów mi powiedział,żebym umówiła się za miesiąc.
A o USG genetycznym jakoś mój gin nie wspominał..hmm
 
Rjoanka ma rację, ja przez tydzień przeglądałam oferty i w wielu był okres karencji na prowadzenie ciąży od 9 do 12 m-cy :wściekła/y:. Na szczęście znalazłam taki bez. Ja płacę 108 zł w pewnej firmie ubezpieczeniowej. Znalazłam też fajny pakiet w play, tylko trzeba mieć tam abonament na siebie (ja niestety mam na fimę).
 
Madzia pierwsze badanie genetyczne musisz zrobić w pierwszym trymestrze. Nie każdy ginekolog je robi, bo żeby były rzeczywiście coś warte, to wyższa szkoła jazdy i sprzęt musi być super. Ja na genetyczne w I trymestrze (plus PAPP-A) i połówkowe umawiam się do położnika - genetyka, który ciąż nie prowadzi tylko właśnie zajmuje się wyłącznie taką diagnostyką.
 
Madzia, bo oni czesto tego tak nie nazywają, to jest zwykle usg. ważne żeby wizyta wypadła ci między 11 a 13 tygodniem. Celujesz tam?
 
Syla widze ze my z tych samych okolic;-)

Usg genetyczne to to miedzy 12-14tc?? Bo jak tak to 3 kwietnia bede miałą;-)
Jutro jade oddac krew a w czwartek znowu wizyta,ja wizyty mam co 2 tygodnie.

Dzis mi gorezj,wymiotuje,
 
reklama
rjoanka to nie jest do końca zwykłe USG. Serio, mam porównanie. Jest znacznie dokładniejsze. Ja mam wizytę 2 kwietnia, ale mój ginekolog nie specjalizuje się w usg w pierwszym trymestrze i połówkowym i tzw. USG genetycznego nie robi.
 
Do góry