reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

MariM ja powiem szczerze, że mężatką jestem od sierpnia 2012 i w 2013 jeszcze rozliczaliśmy się osobno (nie wiem, może z wygody) i dopiero teraz będziemy się rozliczać razem bo jest pełny rok w małżeństwie. Sama nie wiem, czy oni to liczą, że np. pół roku osobno i pół roku w małżeństwie czy jak jeszcze inaczej, dlatego odpuściliśmy sobie w zeszłym roku :)
 
reklama
Kobietki, fajnie by było jakby tematy ciuszkowe zamieszczać w wątku ciuszkowym (pytania o staniki, pasy, spodnie, tuniki), bo mogą pojawić się fajne informacje, a tam będzie łatwiej odkopać. Nie ma problemu, że te tematy pojawiają się też tutaj.

MariM - jak już dostaniesz te legginsy, to napisz recenzję z linkiem na wątku zakupowym, bo myślę, że więcej kobietek byłoby zainteresowanych. Fajna cena :-) Ciekawi mnie czy warto.

Ja kupiłam sobie fajne materiały na tuniki na lato, co by mama mi uszyła.

Oglądam Top Chef. Bleh.. Okropny odcinek.
 
Cyntia to tylko pozazdroscic zdolnej mamy :)

Jak Wasze samopoczucie dziś mamusie? :) Bo ja mam cały czas mdłości... Do tego doszły mi te ciągnięcia i kłucia w pochwie... Nie polecam :(
 
Gnagna – myślę, że zachowanie zasad higieny jest wystarczające, bo nie na wszystko masz wpływ, nawet jeśli będziesz miała wiedzę które infekcje są zagrażające ciąży:-(. A teraz już myślimy o tych pozytywnych aspektach naszego stanu;-). Ja już wcześniej jadłam dość zdrowo, a przy Szymku to w ogóle wróciłam do podstaw i na dwa posiłki to jadłam praktycznie to co on, czyli na śniadanie kasze/owsianki z owocami, a na obiad warzywa na parze z mięsem. Niestety w ciąży odrzuciło mnie od tych śniadań i ciągnie do wędliny, korniszonów i musztardy:-D

Sunovia – też jestem tego zdania, że mamy ciążę plus jakieś 3 lata na ukierunkowanie dziecka na zdrowe smaki i odżywianie, mamy wpływ na jego gust kulinarny. Szymek uwielbia warzywa i owoce, słodyczy nie zna ale na razie nie widze potrzeby poznawaia, bo to nie ma żadnycyh wartosci odżywczych, chleb je raz na miesiąc jak już naprawdę nie zdążę przygotować nic innego. Ale on nigdy nie był niejadkiem i jak widzę co przechodzą moi szwagrowie to wcale im się nie dziwię, że próbują wszystkiego z jakimiś chrupkami/biszkoptami i soczkami włącznie. Dużo zależy od dziecka.

Rjoanka – ale żyto zawiera gluten…;-)

Bombelek – będzie wszystko dobrze. Też przechodziłam zapalenie pęcherza, a synka mam i jest zdrowy:tak:. Nie martw się proszę na zapas.

Pikulina – ja miałam F, a urósł mi do H. Sporo z kwietniówek kupowało biustonosze firmy Alles. Ja też miałam model mocca i dla mnie był ok. Nosiłam go już w ciąży.

Emilia – no, praktycznie nie dał odpocząć:-D. Ja byłam strasznie psychicznie zmęczona tym, że M jeszcze ciągle coś dłubie w domu (zbudował sobie stół bilardowy wielkości stołu, który skończył dzień przed porodem o godzi 19!!!)i jest ciągle brud, a ubranka poprane już leżą w komodzie. Jak wróciłam ze szpitala to narzędzia były wciśnięte do szafy, pod łóżko, zapomniał jednak o tych z parapetu (ja też), więc jak przyszła położna to musiała się nieźle zdziwić.:-D

My już powiedzieliśmy rodzicom M, bo akurat byliśmy na imieninach – oczywiście popłakali się z radości. Moi niestety dowiedzą się listownie. Mama z okazji imienin dostanie kartkę malowaną z pomocą Szymka z wierszykiem.

MariM – jeszcze nie możecie się rozliczyć razem.



 
Ja też po porodzie nosiłam staniki firmy Alles. Zamawiałam przez internet, ale mieli taką rozmiarówkę, że dane z tabelki idealnie zgadzały się z rzeczywistością :-) Z tej firmy miałam mamma caffe latte, sugar, lila b (był najpiękniejszy, ale po pierwszym praniu wyszły fiszbiny - przyznaję bez bicia, że prałam bez woreczka na bieliznę) i moje ulubione mamma naomi - najlepszy, bo solidny i najdłużej trzymał fason. Generalnie polecam.

Kopiuję do odpowiedniego wątku :)
 
Ja zaczęłam się martwić, bo nie czuję żadnych ciągnięć ani pobolewań, a wcześniej czułam.
Jak to jest u Was?
 
kochane pazdziernikóweczki


jeśli któraś z Was nie wypełniła jeszcze ankiety to proszę zrobcie to, pytania dotycza planowanych zabiegow higienicznych w obrebie jamy ustnej u Waszyc pociech, ankieta skierowana do kobiet w ciąży i w połogu


bardzo proszę, oto link:

https://docs.google.com/forms/d/1tnE...WA5UQ/viewform

życzę Wam spokojnej ciąży i trzymam kciuki za szybkie i jak najmniej bolesne rozwiązanie
 
reklama
Następna wizyta 24 marca, a na niej USG genetyczne. Do tej pory wizyty miałam co 2 tygodnie. Później może będzie rzadziej.
 
Do góry