reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dostałam wiadomość od annam03 - niestety smutną. Serce jej dzieciątka przestało bić, od tygodnia jest w szpitalu, a jutro będzie mieć zabieg. Za nas wszystkie trzyma kciuki i pozdrawia.
 
reklama
Witajcie Brzuszki...

W koncu udalo mi sie przeczytac wszystkie wpisy a na koniec ta smutna nowina :( Annam bardzo mi przykro :(

Chcialabym od razu przeprosic, ale jeszcze nie pamietam wszystkich nickow, wiec odpowiem dziewczyny ogolnie.. Mam nadzieje, ze nie macie nic przeciwko. Ale sie naucze:) obiecuje:)

Przede wszystkim trzymam kciuki za te z Was co maja dzis wizyty :D oby wszystko bylo tak jak powinno! :)

Drogie wyspiarki ;) nie wiem czy u mnie w firmie cala ciaze placa 100%,nie bede sprawdzac ;) wiem tylko tyle, ze moja dobra kolezanka z dzialu, ktora tez jest w ciazy, od kad to oglosila ani razu nie potracili jej z pencji ani grosza... U nas ogolnie polityka "sick'ow" jest smieszna... Ja kazda chorobe dostajemy punkty karne i to potem moze doprowadzic do zwolnienia dyscyplinarnego... Nie obowiazuje w ciazy i przy opiece nad dzieckiem. Ja większość mojegp urlopu wykorzystam teraz q kwietniu poniewaz lecimy na 2 tyg do Polski (dzoeciali maja przerwe w szkole) A w wakacje maz core do Polski do dziadkow zawiezie:)

Jesli chodzi o pierwsza wizyte w przychodni, to ja szlam od razu do poloznej... Jak sie dowiedzialam o ciazyzadzwonilam do mmojej kliniki i mnie umowili. A takie spotkanie wyglada tak, ze polozna robi wywiad, jesli nie dostalas jeszcze skierowania na usg ze szpitala, to umawia Ci wizyte, zaprasza Cie na kolekna wizyte w zwiazlu z pobraniem krwi imoczu... U nas jesli cos jest nie tal to dzwonia. Ja ide na badania w przyszla srode... A potem juz tylko czekac do 1szego :) ja bede miala obserwacje cisnienia w ciazy, gdyz w pierwszej mialam spore problemy, zwlaszcza pod koniec... No i zobaczymy jak tam moja torbiel...

Roznica wieku... Ja zawsze chcialam miec dwójkę z roznica ok. 3 lat... A bedzie 6 i pol roku. Niestety moj maz dopiero niedawno dojrzal do drugiego dziecka... Mimo iz corcia bardzo sie cieszy na rodzenstwo ("mamo fajnie by było gdybys w brzuszku miala blizniali, bo chce braciszka i siostrzyczke" ;) ) to boje sie zazdrości i czy bede potrafila towszystko jakos pogodzic... Juz tworze sobie plan hehehe :)

Alez sie rozpisalam :)

Trzymam za Was wszystkie kciuki Brzuszki :)
 
Hej, hej :)


Martina masz stojaca prace? A SSP Ci nie przysluguje na zwolnieniu? To £80 ale jednak lepsze niz nic.

szczerze nie wiem, ale myślę że przysługuje, pracę nie mam ciężką żeby nie móc pracowac jeśli dobrze się czuję, stojąca ale nie w miejscu i nie dźwigam nic, z reszta odkąd wiedzą że jestem w ciąży nie ma problemu jeśli chcę wyjść np na kantynę odpocząc czy jakby bylo mi nie dobrze no i nie karzą broń Boże cokolwiek dźwigać. pracuje od 7 tak do około 13-14 więc nie jest zle i dlatego jeśli dam radę poprację do końca lipca i wezmę resztę urlopu.

dziewczyny które maja dzisiaj wizyty kciuki zaciśnięte &&&&&&&&

co do reakcji na ciąże, to rodzice bardzo ale to bardzo się ucieszyli, po już od jakiegoś czasu powoli chcieli żebyśmy mieli drugie, teście też zadowoleni, różnica będzie u nas 4,5 roku, od września Filip idzie do szkoły więc był to myślę właściwy czas ;) Rodzeństwo nasze tez zadowolone, więc my akurat nie mieliśmy problemu z akceptacją.

annam ściskam :-(

jak czytam te smutne wiadomości aż zaczynam się bać jak jest z moim maleństwem a do wizyty z usg 2,5 tyg. ogólnie jestem z osób optymistycznie nastawionych i nie myślę na zapas źle, ale wiadomo że jeśli chodzi o nasze dzieci to sprawa jest zawsze inna.

co do badań przy pierwszej ciąży robiłam usg genetyczne w ok.24 tyg ciąży, i jeśli teraz będę akurat wtedy w Polsce bo jadę na urlop w czerwcu, to myślę że też zrobię, chyba ze akurat będę miała chwile wcześniej badania usg w UK, ale szczerze wolałabym to w kraju sprawdzić ;-) a teraz przy pierwszym usg jeśli się chce jest również usg właśnie pod kątem syndromu Downa, i ja osobiście się na nie zdecydowałam, wolałabym wiedzieć, choćby ze wzg na przygotowanie się do nowej sytuacji. dlatego w tym temacie 100% zgadzam się z tym co pisała gnagna :tak:

oki zmykam bo niedługo mąż z młodym wracają do domu, a dziś zażyczyli sobie pizze domowej roboty ;-)

potem wpadnę poczytać jak wasze wizyty i czekam na same dobre wiadomości!!!!
 
asiulka - na 2D też wszystko widać, 3D to bajer dla rodzicówbardziej niż lekarza.
anetka - jak najbardziej witaj. Ja też jeszcze czekam nabijące serduszko, bo pęcherzyk to już 2 razy widziałam:tak:
Jejku, straszne to, nie ma dnia żeby któraś z nas niestraciła dzidzi:-(

Kurcze, alergolog dzisiaj zbadała saturację syna i miał 91, w porywach do 96. Ciekawe co na to pediatra. Dzisiaj mamy jeszcze kontrolę po zapaleniu krtani:baffled:.

 
Olenka- mieszkam w okolicach Newcastle , wiec to juz niedaleko Szkockiej granicy ;-) niestety jak widze kawal drogi od Ciebie i innych dziewczyn. Tez nie masz za ciekawej pracy widze, szkoda, ze to zwolnieni tu bezplatne jest. No przynjamniej u mnie tak to wyglada, wiec zamierzam popracowac tylko do czasu kiedy musze ;-) urlop mam do wykorzystanie plus wezme moze ze 2 tygodnie parental leave :tak:

kochana bo ja jakaś ociemniała w tym temacie jestem :zawstydzona/y: o co chodzi z tym parental leave?? z tego co rozumiem jest to bezpłatne, ale jest to coś inne niż urlop macierzyński? kiedy to mogę wziąść? moja firma nie ejst chętna w wyjaśnianiu co można a co nie i co przysługuje więc będę wdzięczna jak mnie oświecisz w temacie :tak:

pscółka i spółka nie znam się szczerze na saturacjach ale mam nadzieję że wszystko ok z synkiem i życze mu zdrówka!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Annam przykro mi bardzo ;(;(;(.


Może i bajer ale 2d co do tego sprzętu w przychodniach na NFZ mogę miec wątpliwości wiec ja i tak wole 3d bede spokojniejsza.. Po drugie to też zależy od lekarza czy jest dobrym ginekologiem czy nie
 
Do góry